אפשר גם בלי מברשת

נניח שנתקעת על ג'אבל באמצע המדבר, או שסיימת דייט סוער בדירה זרה. מה תעשי? איך תצחצחי? כל השיטות והפתרונות לצחצוח שיניים יצירתי וספונטני

02/05/2012
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» אין לך מברשת שייניים? צילום: Thinkstock

זה היה צפוי, אלא מה? עוד לפני שיצאתם לפיקניק הלילי הזה שהוא אירגן לך – בעצם, עוד לפני שידעת שלשם תגיעו, אחרי הסרט שאליו הלכתם בכאילו-נונשלנטיות – ידעת שזה עלול להיגמר אצלו בדירה. אחרי הכל, מה יש לך להפסיד: הוא נראה מצוין, הוא מצחיק אותך כמו שמזמן לא הצחיקו, וזו כבר הפגישה השלישית שלכם. התאפקת עד עכשיו, והיה לך ברור שזה לא יחזיק הרבה זמן. אבל מה, היית חייבת לשמור על תדמית הקולית שאימצת, כדי שלא יחשוב שאת מהמתלהבות.

וככה מצאת את עצמך מתנודדת, שמחה ומבושמת, במדרגות אל הדירה שלו. ירדתם על בקבוק שבלי מצונן ואלגנטי, פרוסות שמנמנות של סנט-מור בשלה, וחבילה של "שטוחים" – פיקניק מאולתר מול חוף הצוק, כי ככה התחשק לו מיד אחרי הסרט. ואת, שמעריצה נונשלנטיות אגבית עם שרירי קיבורת מפותחים, לא יכולת להרשות לעצמך להישאר מאחור. את תראי לו שגם את זורמת, לא מתכננת, חיה את הרגע וכל שאר הקלישאות שגורמות לבחורה מיושבת בת 33 לישון מחוץ לבית בלי לדאוג לזוג תחתונים להחלפה.

מה תעשי עם הבל הפה?

אז זהו, שעכשיו את תקועה אצלו בדירה, השעה כבר רבע לשבע, ואין סיכוי שתגיעי לפגישה שלך עם העורך הראשי אם תצטרכי לנסוע את כל הדרך מצפון תל אביב ועד גבעתיים ובחזרה משם למערכת בדרום העיר. ומילא שתחתונים לא הבאת, ומילא שאל משרדו של העורך תטופפי בסטילטו הדקים שאת שומרת רק ליציאות מבטיחות, ומילא שמזכירת המערכת וכל שאר המשכימים יגלו מה שבדרך כלל את מנסה להסתיר מתחת למחשוף, כי אין הרבה מקום להסתיר עם גופיית הספגטי שדפקת אתמול בערב – אבל מה תעשי עם הבל הפה הזה שאיתו התעוררת? לפחות על מברשת שיניים יכולת לחשוב, טמבלית!

כן, אבל מברשת שיניים היתה מסגירה אותך יותר מכל תחתונים להחלפה. מברשת שיניים היא כמו הודאה מפורשת, היא כמו צו הסגרה, היא כמו "אולי תבוא להורים שלי ביום שישי בערב?" ולזה – לא, אפילו את עוד לא מוכנה.

מלח, סודה לשתייה, משחת שיניים על האצבע - כל הפתרונות

אל דאגה, מנחמת הדס גולדברג, שיננית במרפאת ד"ר אביהו קוטון בתל אביב, בשביל למחות את סימני הלילה הסוער הזה מן השיניים והלשון לא חייבים מברשת, ואפילו לא משחה. הנה כמה עצות למי שמנסה לשמור על פאסון ולא להיגרר עם שק שלם של כוונות סמויות בתוך תיק קלאץ' קטנטן:

  • אם יש לו משחת שיניים (ואחרי הכל, למה שלא תהיה לו. ואם אין לו, בואי נחליט כבר עכשיו שזה לא הבחור שעליו חלמת) – אין קל מזה. מרחי כמות נדיבה על האצבע, ותתחילי לעסות. יש מצב שתגלי שהאצבעות שלך מגיעות גם למקומות שהמברשת לא שמעה עליהם.
  • בעיקרון, אומרת גולדברג, חשוב שהעיסוי לפה ייעשה עם חומר שגורם לחיכוך עם השן והלשון. "כדי להסיר את הפלאק ואת שאריות המזון, אפשר בתנאי שטח להשתמש אפילו בעלים מחוספסים, או בענף דק שמפוררים אותו. חשוב כמובן לבדוק שלא מדובר בצמח רעיל, וצריך להיזהר מלפצוע את הפה, אבל כבר ראיתי אנשים שצחצחו בעלים של עצי הדר למשל, ואפילו בענפים שקילפו מהם את הקליפה החיצונית".
  • ואם במקרה נגמרה לו המשחה, או שבכלל גמרתם את הלילה הספונטני שלכם על פסגת איזה ג'אבל במדבר – אחת משתיים: מלח שולחן, או סודה לשתייה. שניהם חומרים מחטאים, ובשניהם יש החספוס הדרוש לחיכוך. נכון, יש יותר סיכוי שתמצאי משחת שיניים מסודה לשתייה או מלח על פסגת הג'אבל או בסמוך אליו, אבל טוב לדעת שגם הם אופציה.

בקיצור, מסכמת גולדברג, כל מה שידוע כמחטא (לא כולל אקונומיקה) וכל מה שמחוספס (ולא רעיל או פוצע) יעשה את עבודת הצחצוח במקרה שנתקעת בלי המוצרים הדנטליים הבסיסיים. אבל, היא מדגישה – מדובר בפתרון חד פעמי, וחשוב לא לעשות ממנו הרגל. ובכלל, הצחצוח בלילה יותר חשוב מהצחצוח של הבוקר. בהתחשב בלילה המופלא שעבר עלייך, ובהרגשה שהבחור הזה דווקא יכול להפוך להרגל, את די משוכנעת שבפעם הבאה לא רק שתביאי איתך את המברשת – יש סיכוי שגם תשאירי אותה שם. כאילו בנונשלנט.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה