נשים בחזית: אפרת רומן עוזרת לנשים לאהוב את עצמן גם אחרי כריתת שד

היכרות עם היזמית, אפרת רומן, שתדבר בכנס "נשים בחזית" על EZBra – הפתרון היצירתי שפיתחה עבור נשים שמתמודדות עם סרטן השד

01/11/2017
לורי שטטמאור קבלו עדכונים מלורי
  • RSS

כשאפרת רומן התעוררה מניתוח שחזור השד שעברה, היא היתה מבועתת. "מלכתחילה הלכתי לניתוח בידיעה שאני הולכת לקום בלי הציצים שלי, שהבאתי מהבית, אבל לא ציפיתי להתעורר עם שני פלסטרים ענקיים שכיסו את מה שפעם היו השדיים שלי", היא מספרת. "מאותו רגע זה רק הלך והידרדר ואמרתי לעצמי שזה לא יכול להיות וזה לא סביר ובטח רק בישראל אין את הציוד הנדרש. את התקופה שהגיעה אחרי כן ביליתי במסע חיפושים נרחב, עד שגיליתי שאין. לא קיים. אין בשוק אף פתרון. יש 12 מיליון פרוצדורות שד ברחבי העולם ואין אף תחבושת שמתאימה לזה. אף אחד לא חשב שצריך להמציא משהו כזה. שצריך לעזור לנשים".

רומן לא הבינה כיצד יתכן שאם אדם הולך לאורתופד, עוטפים לו את הקרסול בתחבושת אלסטית, אם אדם מנותח בעינו, הוא מקבל תחבושת שמתאימה בדיוק לעין, אבל אם את אישה וחלית חלילה בסרטן השד – אין בשוק אף פתרון שיתמוך בך ובנשיות שלך. כך נולד בראשה הרעיון לסטארט אפ השני שלה, EZbra, אשר מציע חזייה חד-פעמית שהיא גם תחבושת לניתוחי שד. שני פתרונות במוצר אחד. הרעיון שלה נבע מהבנה עמוקה של הצורך הנשי להרגיש ולהיראות במיטבך, גם בימים הכי קשים שלך, ואולי דווקא יותר מתמיד בתקופה מאתגרת זו. "אני זכיתי להתעורר לשני פלסטרים ענקיים, אבל יש נשים שמקבלות תחבושות מרובעות עם מלא דבק ורצועות אלסטיות. אין לתאר את הגועל, את תחושת הזוועה, את חוסר ההתאמה ואת חוסר הנוחות שמתלווים לחוויה המערערת הזאת", היא אומרת.

ezbra

רומן מגדירה את עצמה כ"יזמית בתחום סרטן השד". EZbRa מגיע ארבע שנים אחרי שהשיקה את הסטארט אפ הראשון שלה בתחום, אתר CureDiva.com. כמו EZbra, גם CureDiva מוקדש לנשים שאובחנו עם סרטן השד והוא משמש כחנות קהילתית שבה נמכרים מוצרים המקלים על חייהן של נשים אלו: החל מחזיות מיוחדות, דרך פרוטזות, צעיפים, פאות, כובעים, בגדים ובגדי ים מיוחדים, קוסמטיקה טבעית ועד לאביזרים שאמורים להקל על גלי חום. "אחרי שהחלמתי מהסרטן, הבנתי שיש המון-המון חוסרים שהופכים לבעיות אמיתיות ופוגעים באיכות החיים של נשים שאובחנו כסובלות מהחלה. מאז אני מנסה לתקן את הדברים האלה".

רומן עצמה חלתה כשהיתה בת 40 בלבד, חרף כריתת השחלות המניעתית שעשתה ארבע שנים לפני כן. "כל חיי ידעתי שאני מועדת לפורענות", היא מספרת בראיון לשרי שיין, ומודה שמה שהכי עזר לה בהתמודדות עם המחלה היה צבא החברים והמשפחה שהקיף אותה, תמך בה ולא עזב אותה לרגע. אבל רומן ידעה שעליה לעזור לעצמה ומהעזרה העצמית נולד גם הצורך לעזור לכלל הנשים שחולות במחלה. "תוך כדי המחלה הבנתי שאני מתמודדת עם מאבק בלתי נתפס להישאר אישה. שכבתי חודשים ארוכים בלי יכולת לזוז ופשוט חרשתי את האינטרנט בחיפוש אחר פתרונות. גיליתי שעל כל שתי נשים שחולות בסרטן יש  בלוג אחד, ובתוך כל הבלוגים האלה תמיד תמצאי לפחות פוסט אחד שמדבר על הנשיות, על המראה החיצוני; האם את מרגישה אישה או לא מרגישה אישה בזמן המחלה".

בהרצאתה בכנס "נשים בחזית", רומן סיפרה על הסטארט-אפ החדש EZbra ועל הרצון והצורך לעזור ולהקל על חייהן של הסובלות מהמחלה, כי לדבריה "זה לא הגיוני שאחת מכל שמונה נשים חולות בסרטן השד וחוץ מחברות התרופות, איש לא סופר אותן". רומן מקווה שהפתרון החדש שהיא מציעה, אשר עתיד להיכנס לשוק האמריקאי במהלך 2018 (עוד לא ידוע מתי יגיע לישראל), יהפוך בעתיד הקרוב לסטנדרט עבור כל פרוצדורת שד שמתבצעת בעולם.

אפרת רומן (צילום: לואיז גרין)

הפקה: מוטי רייף

לוגו מוטי רייף

ניהול ועריכת תוכן - כרמית חומש
ניהול מסחרי - שרון אדלר

פס חסויות נשים בחזית 2017
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה