''אסור להסתיר את הפגמים שלנו''

שרה גורטס בת ה-26 מתמודדת עם תסמונת עור נדירה שגורמת לה להיראות מבוגרת מגילה אך היא נחושה להצליח כדוגמנית. "כילדה ניסיתי להסתתר אבל ככל שהתבגרתי חשפתי יותר מעצמי"

16/07/2017
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • בדואר
  • RSS

בימים אלה בחורה בשם שרה גורטס מעוררת לא מעט באזז ברשתות החברתיות בשל מצב עורה הנדיר. הדוגמנית, 26, מתמודדת עם תסמונת המכונה "Dermatosparaxis Ehlers-Danlos" שמתבטא במראה עור זקן, דק ומקומט בשל פגם בהורמון הקולגן. העור יכול להיות כל כך עדין ולהיפצע מתנוחות גוף מסוימות או בדים שאינם רכים מספיק.

בצעירותה גורטס התביישה בחיצוניותה והסתתרה מתחת לשכבות בגדים."בתיכון לא רציתי שישאלו אותי שאלות", סיפרה בראיון בתקשורת. "ניסיתי להסתיר את העובדה שיש לי תסמונת זו. ככל שהתבגרתי חשפתי יותר ויותר עור והשלמתי עם מצבי". בגיל 20 גורטס פצחה בקריירת דוגמנות לא שגרתית. "התחלתי להביט על הגוף שלי באופן אחר והחלטתי לחגוג את הייחודיות שלי".

גורטס נחשפה לעולם במסגרת הקמפיין  "Love Your Lines"  והתגובות החמות שקיבלה עודדו אותה להמשיך ולהאמין שהיא בדרך הנכונה. היא גם עודדה נשים אחרות, בחשבון האינסטגרם שלה, לחשוף את הפגמים שלהן ללא חשש והן מודות לה על כך בכל פוסט.

שרהבתוךעורה

גורטס עדיין לא מובילה קמפיינים נחשבים וספק אם היא תהפוך לקייט מוס הבאה. לצערי, היא כנראה תיחקק על תקן גימיק חולף בחברה הצמאה לריגושים. היא לא הבחורה הראשונה, שסובלת מתסמונת נדירה המשפיעה על חזותה, שמנסה את מזלה בדוגמנות. כל כמה זמן אנחנו שומעים על מישהי חדשה שקוראת תיגר על סטנדרט היופי המקובל וזוכה לחיבוק תקשורתי. כמוהן, גם גורטס רוצה לשנות את אידיאל היופי אך אני בספק אם היא תוכל לחולל שינוי אמיתי.

שרה דוגמנית נדירה

עד היום נתקלנו בכמה דוגמניות יוצאות דופן שקיבלו קמפיין או הפקה נחשבת אך רובן לא הפכו לכוכבות גדולות בתחום. הן אמנם הופכות ויראליות ומעוררות דיון אבל תעשיית היופי עדיין סגורה ומעדיפה להמר על בטוח ולא "לזעזע" אף אחד. עובדה זו לא מייאשת את גורטס, שנחושה להצליח. "אני מאמינה שהצלקות שלנו הן תזכורת למה שעברנו. אנחנו לא אמורים לטשטש ולהסתיר אותם אלא לחשוף אותן בגאווה".

שרה בתוך העור

שרה דוגמנית עם תסמונת עור
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה