אני מחזירה לעצמי את השליטה על גופי

ישבתי עם עצמי בתהליך של מודעות ושאלתי מה קרה? למה איבדתי שליטה? שוב הבנתי את מה שהתברר לי בסדנה אז וגם מופיע בכל המחקרים הרפואיים על סוכר - סוכר הוא סם

07/11/2017
ללי אורן קבלו עדכונים מללי
  • RSS

השמנתי. לא קל. אני מזכירה לעצמי בשבוע האחרון שאני אוהבת את הגוף שלי. כפרה עליו. אם אני אשנא אותו ואגיד לעצמי שאני שמנה, מגושמת ושאני לא נראית טוב כמו פעם, זה לא באמת עוזר לרדת במשקל.
זה רק יבאס אותי ויחזיר אותי למעגל הפיצוי הרגשי דרך אוכל.

אני אגלה לכם סוד, לפני שלוש שנים הפסקתי לאכול סוכרים וגלוטן (לא, זה לא דרך אברהמסון, אלא דרך סדנה מדהימה שעוסקת במודעות לגוף ונפש). הפסקתי לאכול את כל "מה שטעים"- גלידות, עוגות, ופלים, מה שתרצו. אבל פתאום השנה התחלתי לאכול במבה, ואז גם ארטיקים, ומשם הגיעה התדרדרות לשני כדורי גלידה באניטה, ומפה לשם מלא סוכר כך שעליתי 10 ק"ג.

ללי אורן

ישבתי עם עצמי בתהליך של מודעות ושאלתי מה קרה? למה איבדתי שליטה? שוב הבנתי את מה שהתברר לי בסדנה אז וגם מופיע בכל המחקרים הרפואיים על סוכר - סוכר הוא סם. הוא ממכר והגוף רוצה ממנו עוד ועוד.לאנשים רגישים כמוני זה ממש הרסני, כי כל פעם שאני מרגישה רגש חזק כמו תסכול, שמחה, עצב או אפילו שעמום- אני בוחרת באוכל מנחם.

אכילה רגשית קוראים לזה והשילוב עם מה שקורה לגוף כשצורכים סוכר גורם להשמנה. הסוכר מעלה את הדופמין ואת התחושה המדהימה בגוף והגוף רוצה ממנו עוד ועוד. הגוף שלי נהיה רעב כשאני אוכלת סוכר. וזה לא נגמר בחתיכת עוגה, זה נגמר בלאבד שליטה ולזלול חצי מקרר. אני מחזירה לעצמי את השליטה, אני מפסיקה מרצון לאכול את האוכל הממכר הזה וחוזרת לעצמי.

ללי אורן

כבר שבועיים מאז שאני בגמילה ואני מרגישה נהדר. הבטן כל כך רגועה, התיאבון ירד באופן טבעי, ופתאום כשאני אוכלת גמבה צהובה זה מרגיש לי מתוק בטירוף.

למי שרוצה להגיד לי "כל הכבוד על כוח הרצון" אז אני רוצה להגיד שהרבה הרבה יותר קל לי לא לאכול סוכר בכלל מאשר לאכול קצת. מאשר להסתפק רק בחתיכה אחת של עוגה, מאשר לאכול רק שלוש קוביות שוקולד. במצבים האלה צריך כוח רצון מטורף כדי להתגבר על זה וזו מלחמה מתישה וקשה ויומיומית כי פיזיולוגית - הגוף מבקש עוד ועוד סוכר, עוד מהסם המתוק והטעים הזה שלא בא לך להפסיק ממנו.

הרבה הרבה יותר קל להגיד לא לגמרי, מאשר להילחם כל רגע ורגע ברצון לעוד מתוק. שמחה שאני מרגישה טוב יותר מאז הגמילה, שאני מלאת אהבה לגוף שלי ומעניקה לעצמי את התזונה שעושה לי הרגשה טובה. וכל התמונות האלה כאן הן ניסיון לעוף על עצמי ולהתאהב בדמות שבמראה.

** הכותבת היא ללי אורן, שהעלתה את הפוסט המקורי לפייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה