אנחנו האמהות של הארץ הזאת

"שקט, הס, הקשיבו לקולות האחרים. הקשיבו לקולות הילדים שזה עתה יצאו לחופש הגדול,הקשיבו לבקשתם הנואשת: קיץ ללא מלחמה"

03/07/2014
שרית ישי לוי קבלו עדכונים משרית
  • RSS
» שרית ישי לוי, (צילום: אלעד דוד, באדיבות עולם האישה)

"ושוב חוזרים אל כל אשר היה,

בקשנו להאיט את צעדינו,

ריחות תמולים בקפולי בגדינו

ומול עינינו פחד הנשיה."

לאה גולדברג מתוך "מוקדם ומאוחר"

 שוב ושוב נשמעים קולות מלחמה, שוב ושוב מחרחרים הגנרלים בחדרי חדרים וגם בקול תרועה רמה וכל מה שאני שומעת הוא: מלחמה מלחמה מלחמה.

 שקט, הס. הקשיבו לקולות האחרים, הקשיבו לקולות הילדים שזה עתה יצאו לחופש הגדול, הקשיבו לבקשתם הנואשת: קיץ ללא מלחמה, ללא פחד, ללא חדרים אטומים וצבע אדום ונחש צפע. קיץ של ים ובריכה וטיולים ואבטיח אדום ומשחקי חברה, קיץ של ילדות מאושרת נטולת פחדים וחרדות, נטולת חשש ממה שיהיה ומה שיקרה, קיץ כמו כל הקייצים בעולם שיש בו כחול של ים ותכלת שמים וארטיק קרטיב שוקולד בננה ,ואין בו כלי משחית ואזעקות וחדרים אטומים.

שקט, הס, חדלו מחרחורי המלחמה, חדל קשקשת ברשת! סתמו את הפה לרגע אחד והקשיבו לזעקת האמהות, אמותיהן של הילדים שיצאו זה עתה לחופש הגדול,אמותיהן של החיילים המשרתים בצבא, של חיילי המילואים. האמהות של הארץ הזאת שמיום שהן יולדות את ילדן אין להן רגע אחד של שלוה ושקט.

הקשיבו לאמהות שלא ישנו מעתה בלילות, שיצמדו אל מכשירי הטלוויזיה והטלפונים הסלולריים. שמעו את הלמות לבבן, חושו את פחדן המצמית, הן לא רוצות לשלח את ילדיהן למלחמה הן לא רוצות להקריב את ילדיהן על מזבח האגו של ראש הממשלה והגנרלים שלו. הן רוצות את הגשם בעיתו ואת הפרחים באביב, הן רוצות שיחזור שוב לביתו, יותר מזה הן לא צריכות.

אז בבקשה בבקשה, עשו עמנו האמהות את המעט הזה, את החסד הזה, הקשיבו לנו: החזירו את החרב אל הנדן, אפסנו את כלי המשחית ואת תאוות הקרב ואת רצון הנקם  והניחו לנו. עשו עמנו חסד ותנו לנו שקט, אנחנו לא רוצות מלחמה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה