אמנים למען המאבק בסרטן

אמנים ישראלים מציעים למכירה גרסאות חדשות לשירים מלפני קום המדינה. כל ההכנסות יוקדשו לעמותות למלחמה בסרטן

13/03/2011
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» דיויד ברוזה. צילום: tierecke - wikipedia

אריאל הורוביץ, שי גבסו, קוואמי, דיויד ברוזה, אבי טולדנו, אילנית, נורית גלרון, יוסי פיאמנטה, נועם רותם, נתן כהן, דודו זכאי, דוד ד'אור, דודו פישר, יהורם גאון ואמנים רבים אחרים מציעים למכירה גרסאות חדשות שלהם לשירים נושנים, "שיר חלוצים" מטרום קום המדינה.

את הפרוייקט יזם הארגון הבינ"ל "חלוצים לרפואה" (Pioneers for a Cure) כבר בשנת 2009, בהשתתפות אמנים בינ"ל כדוגמת סוזן ווגה וביל אוונס, ועכשיו הוא מגיע ארצה עם אתר בעברית, שעוצב ופותח ע"י חברת "WhiteLabel", שהקימה גם את האתר הבינ"ל.

את השירים יהיה ניתן לרכוש (תמורת חמישה שקלים או יותר) באתר היעודי של "חלוצים לרפואה".

במסגרת הפרוייקט, בחר כל אחד מהיוצרים עמותה רלוונטית אליה היה רוצה לתרום את הכנסות השיר (אחת מתשע, מחלקה אונקולוגית בשניידר, האגודה למחלמה בסרטן ועוד). עלות שיר אחד להורדה היא לפחות 5 שקלים, ומי שמעוניין מוזמן לתרום יותר, כפי יכולתו.

בנוסף לשירים, "חלוצים לרפואה" מעוניינת לאסוף סיפורים מנקודות מבט אישיות של המסע והמאבק נגד מחלת הסרטן, שיתפרסמו באתר "חלוצים לרפואה" וישמשו השראה לכל מי שלוקח חלק במאבק במחלה.

מירה ששון, אמנית הלוקחת חלק בפרויקט, כתבה על קרובת משפחה שחלתה בסרטן, אותה ליוותה עד להחלמה: "דרך מאבקה במחלה היא למדה את כולנו שיעור מרתק על משמעותה של עזרה, על משמעותה של משפחה, על משמעותה של חברה ועל משמעות החיים כקובץ של רגעים אשר בכל אחד ואחד מהם אנו בוחרים את המשך עתידנו בתוכה. בלוקחי חלק בפרוייקט המבורך הזה אני בוחרת לעשות למען עתידנו כחברה בריאה יותר ולחיים שלווים הרבה יותר".

אם גם לך יש סיפור אישי הנוגע לתחום, נשמח אם תשתפי אותו בלחיצה על הקישור הזה, והוא יצטרף לסיפורים האישיים המתפרסמים באתר הפרוייקט.

הנה כמה לינקים לאמנים נבחרים שמשתתפים בפרוייקט:

יהורם גאון - שיר העבודה והמלאכה

נורית גלרון - אם אשכחך

אילנית - שיר ערש

שיר גבסו - אל הציפור

אבי טולדנו - לבד

נעם רותם - שם שועלים יש

דודו פישר - סלינו

סוזן וגה - רחובות לארדו

דיויד ברוזה - ואולי

דיויד ברוזה מספר על השיר בו בחר:

[youtube V041fpq7cvo nolink]תגיות:

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך