איפה החלפת את זה?

את עיקר המלתחה של משפחתה מוצאת אביבה משמרי בשווקי החלפות, וגם כלי בית וחשמל ועוד, אל תהיו סנובים

16/08/2011
אביבית משמרי קבלו עדכונים מאביבית משמרי
  • RSS
» ThinkStock : צילום. שוק קח-תן

אל תספרו לאף אחד: כבר שנים שלא ראיתי מבפנים חנות בגדי ילדים. לבד מפיג'מות וגרביים לא קניתי לשני המוצלחים שלי שום דבר מיד ראשונה מזה המון זמן. כבר נאמר: בגדי ילדים מצווה לקבל במקום לקנות, ומצווה גדולה עוד יותר להעביר הלאה. ואם זה תקף לבגדים, אז ודאי למשחקים, ספרים וחפצים אחרים.

אוקיי, איפה זה?

אז אני מקבלת לא מעט בגדים שסיימו את תפקידם מחברות שלהן ילדים גדולים יותר, אבל את עיקר המלתחה אני מוצאת בשוקי קח-תן למיניהם. אירועי החלפות חפצים, שוק הכל בשקל, יש להם שמות רבים, והעיקרון אחד: מביאים בגדים וחפצים שלכם וחוזרים עם אחרים.

חוץ מכל אלה, מה מומלץ לחפש שם? טקסטיל, מווילונות ועד מפות, כלי בית פשוטים, ספרים וחוברות, מכשירי חשמל קטנים, ועוד סעיף חשוב ויקר: צעצועים. כבר חזרתי משם פעם וטירת "פליימוביל" שלמה בידי (טוב, בלי הדמויות, אבל אותן אפשר להשלים במעט מאוד כסף). גם בגדים למבוגרים במצב מצוין יש בשווקים כאלה לא מעט, אם אתם לא איסטניסים. אני כן, אבל בכל זאת, את חולצת המעצבים הנאה שמצאתי שם לפני עונה מיהרתי לתחוב לסלי.

מה היתרון העיקרי של שווקים כאלה, להבדיל מסתם מבצע מכירות או garage sale? הם מאפשרים לכם לא רק להשיג חפצים שרציתם, אלא גם לאוורר ולהיפטר מחפצים לא רצויים. אין הרגשה טובה יותר מאשר לרוקן את הבית מג'אנק ולדעת שהוא מגיע בדיוק למי שצריך אותו.

וכך, לכל אירוע החלפות אני מגיעה עם שקית גדולה ובה בגדים שכבר לא מתאימים, צעצועים מרוטים, ספרים שמאסתי בהם, נעליים ישנות ועוד - וחוזרת כמעט תמיד עם שקית בגודל זהה, ובה שלל דברים שיותר רלוונטיים לנו כעת (עד הפעם הבאה). סיפוק של שופינג בלי הנזקים הנלווים. בדרך כלל גם אפשר להיות בטוחים שהעודפים ו/או ההכנסות מאירועים כאלה ייתרמו לנזקקים.

לפעמים נדרשים בכניסה דמי השתתפות סמליים (בסביבות 10 שקלים) לכיסוי הוצאות הארגון ופינוי החפצים. בכל השווקים בהם ביקרתי, התשלום מחזיר את עצמו פי עשרים בערך.

אז איך יודעים ומתעדכנים על שוקי קח-תן? יש כאלה שמתקיימים בזמן קבוע, כמו השוק שבועי "לב העולם" בכרכור, השוק החודשי באוניברסיטת חיפה, או האירוע הרבעוני של מרכז "אדם לאדם" בגן מאיר בתל אביב. רשימה שלמה של אלה נמצאת בדף קח_תן_שוק_החלפות אתר באופן טבעי. ויש גם פרסומים בפייסבוק: חפשו בחלונית החיפוש  "קח-תן" ותגיעו לשלל אירועים כאלה בכל הארץ.

עוד כתבות שאולי יעניינו הורים לבנות מתבגרות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה