איפה אתם שומרים את היין שלכם?

היום אפשר לרכוש בכמה מאות שקלים מקררי יין או ברים מעוצבים שישמרו טוב את בקבוקי היין שבהם השקעתם. הצעות לרכישה

03/07/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

איך יודעים שמישהו הוא 'מעושר' אמיתי, אחד כזה שבאמת מפוצץ בכסף? מותגים אופנתיים הרי היום כמעט לכולנו יש וגם מכונית יוקרתית אפשר להשיג בליסינג. התשובה: סביר להניח שאם לאדם מסוים יש מרתף יינות, כזה שהוא גם יכול להרשות לעצמו להחזיק בו בקבוקי יין באלפי דולרים בשביל הכיף, כנראה שהוא נצר לאיזה שושלת מכובדת שרגילה למותרות נדל"ניות מהסוג הזה.
אז נכון, שרובנו לא יכולים להרשות לעצמנו מרתף יינות אלא מקסימום ממ"ד מושקע אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לאכסן ולהגיש את היינות שלנו בסטייל. היום אפשר לרכוש בכמה מאות שקלים מקררי יין מושקעים או ברים מעוצבים להגשה של אלכוהול שבהחלט לא מביישים את בקבוקי היין שרכשנו במיטב כספינו. הנה כמה פריטים והמלצות לרכישה:

//
אחסון:

במקרר יין עדיף לבחור דגם בעל מדפים מתכווננים, שאפשר להתאים לבקבוקים בגדלים שונים. באותה מידה, בבחירת בר, חשוב לבדוק שתאי האחסון רחבים מספיק כדי להכניס לתוכם בקבוקים שונים. שימו לב כאן לשאלת גודל המקרר או הבר שעליכם לבחור - תכננו מראש כמה בקבוקי יין אתם מתכוונים לאחסן כדי שלא תשאירו את המקרר או הבר ריקים או במקרה הקיצוני האחר – תיוותרו עם בקבוקים שאין להם מקום.

//

טמפרטורה:
ברוב המקרים, מומלץ לאחסן יין בטמפרטורה של 17 מעלות צלסיוס ולהמעיט עד כמה שאפשר בחשיפה לאור חזק. לכן, כאשר אתם בוחרים להציב את מקרר היין או הבר בחדר, העדיפו תמיד את הפינה המוצלת והקרירה ביותר. במידה ואין פינה מוצלת או שעל המקרר או הבר נופל אור מלאכותי חזק, בדקו אפשרות להתקין סוג של הצללה על בקבוקי היין.

//

מחיר ואחריות:
מקררים וברים באים בטווח מחירים רחב שנע בין מאות שקלים לאלפי שקלים. גם במקרה הזה כדאי לעשות השוואת מחירים. לנוחותכם, הנה קישור להשוואה של דגמי ומחירי מקררי יין. לגבי אחריות – לרוב ניתנת אחריות לטווח של שנה אבל תמיד כדאי לבדוק אופציה להארכתה.

//
צריכת חשמל:
ואם כבר עוסקים בצרכנות נבונה, מקרר היינות צורך חשמל 24 שעות ביממה למשך שנים ארוכות ולכן בין הפרטים הראשונים שיש לברר ולהתעמק לגביו הוא נושא צריכת החשמל.
//

עיצוב:
בשתי הרכישות – בר או מקרר, ישנם היום בשוק לא מעט דגמים ועיצובים. השתדלו לבחור בפריט שיתאים במראה שלו לעיצוב הכללי של החדר הן מבחינת סגנון והן מבחינת צבע וגימור כדי לאפשר מראה הוליסטי וטבעי. שימו לב במיוחד לגימור הסופי.

..

..

גלובוס בר שולחני  699 שקלים. גלובוס בר רצפתי בגובה 45 סמ 949 שקלים. ברשת ג'נטלמן.


..

מקרר יין של 28 בקבוקים. המחיר הוא 600 שקלים. ניתן לקנות בחנות הדגל של "הסקוטית", רחוב התערוכה 23 נמל תל אביב.

..

//

ארון יין בצורת צ'לו ברשת המתנות לגבר ג'נטלמן. 699 שקלים.

..

כדי ללמוד עוד על הנושא, הנה כמה קישורים מעניינים:

//
כתבה חביבה על פתרונות מאולתרים לאחסון יין בדירה מפורטל בקבוק.
לינק לכתבת וידאו עם העיתונאי מנחם הורביץ שיצא גם כן לחקור כמה עולה לרכוש מקרר יין.
בלוג חביב וכיפי – simplwine - שמדבר בגובה העיניים על יין ונותן גם המלצות לרכישת מקרר יינות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה