אילנה שושן חושפת את הצד האפל של עולם הזוהר

מלכת היופי לשעבר, אילנה שושן, חשפה ב"אנשים" איך נמלטה מבעלה הראשון והאלים ומגוללת את הדרך הארוכה שעברה מהיום בו הונח הכתר על ראשה ועד שהחליטה להקדיש את חייה להעצמת נשים

08/01/2019
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

רבים תהו במהלך השנים האחרונות מה קורה עם אילנה שושן, מלכת היופי של ישראל לשנת 1980, שנחקקה בתודעה כדוגמנית מצליחה שעקרה את מגוריה ללוס אנג'לס, עסקה בהפקות וחזרה לארץ מבלי שממש שמנו לב. כיום שושן מרגישה בשלה להיפתח בפני התקשורת ולהעניק הצצה נדירה לעולם הזוהר המתעתע. במהלך הראיון קשה לא להיזכר במלכת היופי לשעבר, ענת זמיר, שהלכה לעולמה לאחרונה. זמיר סיפרה בעודה בחיים לכל מי שהיה מוכן לשמוע כיצד יופיה היה קללה. כמו שושן, גם היא כיכבה בשיא הצלחתה בפרסומות רבות וזכורות והפכה לפרסונה מבוקשת. זמיר נישאה שלוש פעמים ועל פניו, יכלה לשבת בכסא המרופד של שושן אבל משהו השתבש בדרך. בניגוד לשושן, היא לא הצליחה להתמודד עם ההצלחה והפיתויים סביבה ומהר מאוד התמכרה לסמים. אמנם זמיר ניסתה להיגמל לפרקים אך התקשתה להישאר נקיה ובסוף, נקברה בשקט, בבדידות איומה ובלי שידעו מכך. בניגוד לזמיר, שושן לא טושטשה מיופיה המהפנט והיה לה חשוב לפתח עוד כישורים. לבסוף היא תיעלה את הצלחתה להעצמת נשים אחרות, דרך הרצאות אותן היא מעבירה כיום כעורכת דין בנושא גירושים ודימוי גוף.

אילנה שושן צילום מסך

כברת דרך ארוכה עברה שושן, מהרגע בו הונח הכתר הנוצץ על ראשה בגיל 19 ועד היום. עור פניה עדיין זוהר אבל כבר ניתן לזהות בו את סימני הגיל. כמו כולנו, גם שושן התבגרה עם השנים. המבט כבר אינו אותו מבט. שושן כבר ראתה דבר או שניים בחיים האלה טבגילוי לב מספרת שושן למירי מיכאלי ב"אנשים" שלא הכל היה ורוד אצלה כפי שאולי רבים מאיתנו הניחו לגביה. כשפגשה שושן את בעלה הראשון, בשנות העשרים המוקדמות לחייה, היא לא תיארה לעצמה שהוא יהיה גבר אלים פיזית ונפשית. בשנות השמונים, לדבריה, "אי אפשר היה לדבר על זה", בטח לא לצאת בקמפיין metoo# בתקשורת. לבסוף, שושן התגרשה ממנו אבל לא לפני שהוא סיפר לה כיצד פעם נסע להוריה ושהוא ישב באוטו עם אקדח. היא לא מפרטת הרבה ממה שהלך שם אבל גם בלי הרבה מילים ניכר כי עברה טרור רגשי.

אילנה שושן מלכת יופי צילום מסך

כעבור זמן נישאה שושן למשה דיאמנט, מפיק סרטים הוליוודי בעל שם. השניים, הורים לשני ילדים המתגוררים באמריקה, שרדו יותר מעשרים שנה עד שכל אחד מהצדדים הלך לדרכו. בשנים לצד דיאמנט השתפשפה שושן בתחום ההפקות והיא פיתחה קשרים רבים. לצד הקריירה המזהירה, היא התמודדה עם סיפור משפחתי מורכב. לא רבים ידעו ששלושת אחיה האהובים מתמודדים עם שיתוק מוחין ושאחד מהם כבר איננו עוד. בעיניים לחלוחיות מגוללת שושן את הטיפול והדאגה בהם והאובדן השפיע מאוד על מי שכבר מגיל צעיר עזרה להם ככל הניתן.

אילנה שושן צילום מסך

כיום שושן נמצאת בזוגיות הרמונית עם עורך דין שמפרגן לה בכל דרך אפשרית. הם כבר מאורסים 3 שנים ולא ממהרים לשום מקום. "כבר יש ילדים ולא צריל לשלם משכנתא", מתבדחת שושן שחיה כיום את הרגע. לצדו היא מנהלת אורח חיים רגוע על מי מנוחות והיא מעבירה מניסיונה העשיר לנשים אחרות ומסבירה להן את מה שלא יגלו להן בתהליך הגירושים. שושן התראיינה בביתה ובשכונת מגוריה, שם חבריה סיפרו על הצעירה היפה שהייתה מנהיגה באופיה והופתעו כשהיא זכתה בתואר מלכת היופי. לא כי לא הייתה יפה אלא שהטייטל היה "קטן עליה".

אילנה שושן צילום מסך

שושן מודה שהיא תרמה לתופעה המצערת בה בנות בעידן הנוכחי חולמות להיות בר רפאלי או מלכת יופי, רק בגלל הפרסום, הכסף והזוהר המדומה. שושן, שלא הסכימה שיראו בה רק פנים יפות, מסבירה עד כמה צריך להיות חזקה כי כל הזמן יהיו אנשים שינסו לדרדר אותך. על הסט כמו במסיבות, לפיתויים אין סוף. שושן, בניגוד לרבות, שמרה על עצמה בימי הדוגמנות ולא זרמה עם אנשים שהכירה לשירותים כדי לעשות קוק אבל לא לכל אחת יש את הכוח לעמוד על שלה.

אילנה שושן ובתה צילום מסך

שושן נזכרת כיצד בימי הזוהר צלצלו אליה כדי להשתתף בארוחת ערב חגיגית לצד כוכב הקולנוע רוברט דה נירו והיא, בניגוד לבחורות רבות שהיו קופצות על ההצעה, סירבה בתוקף. מבחינתה, היא לא הייתה מוכנה להיות קישוט יפה בשולחן. כעבור שנים, כאשר עבדה לצד דיאמנט, היא כן ישבה עם דה נירו לארוחת ערב אבל כדי לדון על השתתפותו בסרט ולא כדי לבדר אותו כאובייקט מיני. בסיפור הקטן הזה שושן העבירה מסר חשוב לבנות: אתן תנתבו את הקריירה שלכן ובחיים צריך יותר מהכל לדעת מתי להגיד "לא". בימינו, כשמתייחסים לדוגמניות כמו סחורה, חייבים לדעת איך להסתדר. שם המשחק תמיד היה ויהיה כסף ואף אחד לא יסלול עבורך את הדרך. בכך שושן היא דוגמה יפה למי שלא הסתמכה על יופי בלבד כדי להתקדם בעולם.

אילנה שושן צילום מסך

לא ברור מה הוביל את שושן להיפתח דווקא עכשיו בפני המצלמה. אולי הרגישה צורך לחשוף את האמת על עולם הזוהר, בעקבות מותה של זמיר, אותה הכירה וזכרה היטב. שושן סיפרה כיצד הצטלמו ביחד ושזמיר הגיעה מסטולית לסט. בזמנו שושן לא יכלה לדעת כיצד יגמרו חייה של הקולגה אבל היא הרגישה עצב רב על כך שהילדה הטובה והנאיבית לא מצאה את הכוחות לצאת ממעגל ההרס העצמי. יכול גם להיות ששושן פשוט הרגישה צורך להסיר את המסכה היפה, לנפץ את הילת הגלאם סביבה ולאפשר לאנשים להכיר אותה יותר. ואולי שושן התראיינה מתוך רצון לקדם את עיסוקיה בהווה. מה שבטוח, רצוי להציג את הראיון הזה לנערות רבות החולמות על המסלול המהיר להצלחה. אולי כדי שיבינו שיופי לבדו לא יעזור להן להישאר מסופקות או אפילו, כמו במקרה של זמיר, בחיים. אם לחזור לדבריה של זמיר, יופי אינו קללה. יופי הוא מתנה אבל אם נשענים רק עליו, הוא יעלם, יתפוגג ושאיר אותך בסוף בלי כלום.

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה