איכסוש וחמודוש

שפת האיכסוש והחמודוש משתלטת על הנוער, שכנראה צריך "להחמיד" כל דבר שקורה, כדי לנטרל את המלנכוליה הטבעית שפוגשת במציאות. היפניות הן הכי קיצוניות, וגם הבנות של ארז עמירן

13/12/2012
ארז עמירן קבלו עדכונים מארז
  • RSS
» תבוא לאסוף אותי מהמרפאוש. תודוש (צילום: Thinkstock)

הבנות שלי אומרות איכסוש, על ג'וקים, על סנדלים-עם-גרביים, על השירים שאני מוריד לי מהיו-טיוב למחשב, או על האפשרות (המזעזעת) לוותר על הסעות-אבא לטובת שירותי האוטובוס.

אפילו ה-איכסה, מבחינתן הוא חמוד. אז ברור-לגמרי שהשמלה מדהימוש והנעל מטריפוש.

הבת הגדולה שלי, נערה חכמה ובוגרת באופן יוצא דופן, הופכת לפקאצה בת 12 כשהיא עוברת לשפת ה-ווש. זה נראה לה לגמרי-בסדר לסמס לי "תבוא לאסוף אותי מהמרפאוש. תודוש".

המצב מבהיל עוד יותר אצל בת ה-12 המקורית, הבת הקטנה שלי. היא והחברות-לנשק שלה שותות את החיים כאילו היו מיץ פטל בכוסות זכוכית מקושטות,משרבטות על כל פיסת נייר אקראית סמיילי מנצנצים, כותבות בפורומים שמתאפיינים בפונט ורוד על רקע ורוד, ומדברות במבטא מתפנק ועם המון סימני קריאה!!!. הן מתאהבות בכוכבי סדרות נוער ערפדיים, שאינם, חלילה, גברים מסוקסים עם שטיחי חזה מפוארים, אלא גבעולים רכים וחיוורים שהאיבר הקשה היחיד שבגופם הוא ניביהם המחודדים.

ותמיד-תמיד - כל אירוע שחולף בסביבתן הקרובה (תינוק בעגלה, כלבלב, תיק של לואי ויטון או שואה גרעינית) יתקבל באותה קריאה מרוגשת -  איזה חמווווודדדד !

לאכול כלבלב חמוד? איכסוש

יש תיאוריה מקובלת שטוענת של"החמדה" יש מאפיינים התורמים לסיכויי ההישרדות של תינוקות בעולם המבוגרים. הרכות, העגלגלות, הפרופורציות המוקטנות -  מוצאים מסילות ל-לב המבוגר והקשיח. הצורך לקחת חסות ולהגן על מה שחמוד בעינינו מוטבע במטען הגנטי שלנו. לכן גם קל לנו יותר לאכול פרה (לא חמוד) מאשר כלבלב (חמוד).

היפנים לקחו את התיאוריה הזו והושיבו אותה על כס האלוהות. הם קוראים לזה "קאוואי" ואלפי נשים עטורות גרבי ברך צבעוניים וסיכות שיער בצורת פרפרים הן בנותיו המועדפות.

עכשיו יש לו גם בנות-חורגות בהמוניהן, בישראל. שתיים מהן גרות אצלי בבית.

לטרנדים יפנים יש נטייה מוכחת להתפשט לכל העולם. התאווה לאקזוטיקה וההערצה שלנו לכל מה שמייצג מובילות טכנולוגית עם מעטה מכובדות של מסורת  בת אלפי שנים, מדרבנת אותנו לאמץ ללב כל טרנד שעין מלוכסנת בצידו.

האינטרנט לוקח את הטרנדים האלה ומעצים אותם. זו כבר לא רק אופנת הלבשה, זה סגנון חיים ובחירה בנראות שמשדרת "אני חמוד" ( מספיק להציץ על ה-ורדרדות של 90% מהאפליקציות ב-פייס-בוק, או מספר ה'ניקים' ברשתות החברתיות שהם ואריאציות על המושג "חמוד באמת").

טלפון נייד עם פייאטים ורודים

מסתבר גם, שלהיות חמוד זה לא מספיק. צריך גם להיות בעליו של משהו חמוד. לאו דווקא כלב או חתול. העיקר שיהיה טיפולי.

לכן, לקיים מערכת יחסים עמוקה עם הנייד שלך, אינו מצב פסיכוטי, אלא התנהלות חברתית מקובלת. אפשר להלביש אותו בבגד ורוד, לעטר בפאייטים ולהמציא לו שם חיבה.

לדור הזה, מסתבר, יש צורך "להחמיד" כל דבר שקורה וכל מה שעובר בסביבה. זה מנטרל כנראה את המלנכוליה הטבעית שבאה בעקבות הסתכלות למציאות בלבן של העין. כשהעולם מסביבם לא ממש נעים, זה אך טבעי לרצות להתחפר בתוך ענן ורוד של צמר גפן מתוק.

במילים אחרות – איכסוש.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה