איך נשמע הזוהר הצפוני?

חברת הטלפונים הסינית וואווי הציגה בשבוע שעבר פרויקט שאפתני - מבוסס בינה מלאכותית, ראשון מסוגו בעולם: סימפוניה המבוססת על הקולות המדהימים של הזוהר הצפוני

04/12/2018
אימי עירון קבלו עדכונים מאימי
  • RSS

קייטי סקוגלי (Kjetil Skogli), "צייד הזוהר הצפוני", הגיע למרחבים הפתוחים שמתחת שמי הלילה של טרומסו, נורבגיה, כדי לצלם בוידאו בטלפון Huawei Mate 20 את הזוהר הצפוני. לאחר שסיים את מלאכתו נשלח הסרט למעבדות הסאונד כדי לעבד את גלי האור – לגלי קול. שם עבד המלחין עטור הפרסים מארק סייפריץ (Mark Sayfritz), עם מערכת בינה מלאכותית שנבנתה במיוחד עבור הפרויקט, על יצירת סימפוניה שמבוססת על תמונות הזוהר הצפוני כפי שצולמו בטלפון הנייד.

זוהר הקוטב צילום יחצ

לאחר שהקטעים המוזיקליים הולחנו, הצטרף לפרויקט גם ג'יימס שירמן (James Shearman), מהמנצחים והמלחינים הטובים בעולם, שירמן הבריטי, שחתום על פסקולים של יותר מ-80 סרטים באורך מלא לרבות "היפה והחיה", "מנצ'סטר ליד הים" ו"הארי פוטר וגביע האש", עיבד את הקטעים ליצירה התזמורתית, שנקראת "צלילי האור".

את הסימפוניה המקסימה, 'צלילי האור', זכיתי לראות בשבוע החולף בבכורה עולמית בווינה, באולם הקונצרטים הנודע, ששימש את ברהמס. יחד עם 300 אנשי תרבות, תקשורת ואורחים מיוחדים מכל רחבי העולם, זכינו בחוויה מוזיקלית אור-קולית מופלאה ומסקרנת.

ווינה אירוע וואווי צילום יחצ

תזמורת סימפונית, שכללה נגנים מהשורה הראשונה, ניגנה את היצירה היפהפיה של המלחין מארק סייפריץ, כשבמסך מאחוריה מתחולל המופע המרהיב של אורות הזוהר הצפוני.

ווינה אירוע הוואווי צילום יחצ

החוויה כולה, בדיוק כמו הזוהר הצפוני, היתה מכשפת: בפנים - אולם הקונצרטים עם התקרות המוגבהות ועיטורי הזהב, ששנים נוגנו בו יצירות מופת, ובחוץ - ווינה הקפואה והאלגנטית, מוארת כולה לכבוד כריסמס.

ווינה אירוע הוואווי צילום יחצ

הפרויקט השאפתני ורב ההשראה הזה, הופק לרגל השקת סדרת הדגל Huawei Mate 20 , המבוססת בינה מלאכותית. ב Huawei מסמנים בכך את החזון הסלולרי העתידי, לפיו הטלפון הנייד הפרטי שלנו, יוכל לבצע פעולות מבוססות בינה מלאכותית, שעד כה נדרשו להן מחשבים גדולים ומתוחכמים.

ווינה אירוע הוואווי צילום יחצ

מה זה אומר? קשה עוד לדעת אבל מותר לדמיין, בהקשר של צלילים, טלפון עתידני שידע לנגן את פסקול חיינו, מבלי שנבקש ממנו, תוך שהוא קולט את מצב הרוח שלנו שבכל רגע נתון:

 צלילי 'החורף'

 צלילי ה'מצב רוח רומנטי'

 צלילי ה'איזה יום ארוך היה לי'

ואם תרצו להאזין ליצירה המלאה של 'צליל האור' הנה היא:

 

 ** הכותבת, אימי עירון, מנכ"ל סלונה, היתה אורחת של חברת Huawei באירוע ההשקה בווינה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה