איך מתכוננים ליציאה ראשונה עם התינוק?

מה חשוב לקחת בתיק העגלה? חיתולים, מגבונים, בגדי החלפה, מחלק מנות, מוצצים, חיתולי טטרה. וזאת רק רשימה חלקית. כן מתארגנים נכון לקראת יציאה עם התינוק

11/02/2016
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

הטיול הראשון עם התינוק (צילום: שאטרסטוק)

כמה זמן לוקח לארגן תיק לתינוק אז מסתבר שלא מעט, לפחות בפעם הראשונה, גם אם את אמא מנוסה. התינוק צורח, הלו"ז מתעכב ואת שוכחת לקחת הרבה דברים חשובים.

אל דאגה, גם אם הפעמים הראשונות נראות קשות ומבלבלות, אחרי יציאה או שתיים ואחרי שתכירי ותלמדי את ההתנהלות היום-יומית שלך ושל התינוק, זה יהפוך לקל יותר.

ביניים: הרשימה: כל מה שכדאי לארוז בתיק של התינוק

מה לארוז בתיק זו שאלה המורכבת מהמון שאלות קטנות, כמו כמה זמן תעדרי מהבית? האם את הולכת להתארח בבית או יוצאת לסידורים בעיר? האם התינוק יונק או אוכל תמ"ל? תנאי מזג האוויר ועוד.

יחד עם זאת, ישנם דברים בסיסים שחובה לשים בתיק, אנחנו יכולות ואוהבות לסחוב חצי בית, אבל רוב הזמן זה מיותר. לכן ריכזנו רשימה- מה חשוב שיהיה לנו בתיק, עם הזמן, ההיכרות עם התינוק וההתנהלות היום-יומית (שתמיד משתנה גם בין אחים) תלמדי להבין ולהכיר את הצרכים הייחודים שלכם ולהוסיף לתיק פריטים שחשובים לך.

1. האכלה והחתלה

האכלה והחתלה (צילום: שאטרסטוק)

אם את מניקה אז כדאי שיהיה לך בתיק סינר הנקה אם חשוב לך להתכסות כשתצטרכי להניק. לתינוקות הניזונים מתחליפי חלב- מומלץ להיערך עם בקבוק גדול ובו מים מורתחים (מרתיחים מים למשך 2 דקות לפחות, ומצננים לטמפרטורה פושרת), לרוב בתיקי העגלה יש תיק תרמי ששומר על חום הבקבוק (יש לשמור בהם אך ורק מים ולא תמ"ל מוכן), בנוסף מומלץ לקחת 2 בקבוקים לתינוק עם מים רתוחים וקופסא עם מחלק מנות, או עם אריזות מטרנה TO GO. הדבר האחרון שאת רוצה זה לבזבז זמן יקר בהכנת הבקבוקים כשהתינוק שלך צורח מרעב.

חיתולים - החשוב הוא חיתול לכל שעתיים מחוץ לבית , אבל עדיף תמיד לקחת אקסטרה חיתולים מאשר להיתקע עם תינוק רטוב ומוטרד. בנוסף, חבילת מגבונים ומשחת החתלה, משטח החתלה -  לרוב תיקי העגלה יש משטחי החתלה. אבל אם אין, אפשר לקנות משטחים חד פעמיים, הם ניתנים לקיפול ולא תופסים הרבה נפח בתיק, זה שומר על ההיגיינה ונוח מאוד לחתל עליהם. מומלץ לשים שקיות קטנות, כדי לא להיתקע עם חיתול ביד ופח לא זמין וכדאי להצטייד בג'ל אלכוהולי לחיטוי הידיים אחרי ההחתלה.

2. בגדים להחלפה

מומלץ להצטייד בלפחות 2 סטים מלאים, התינוק עשוי להתלכלך בזמן האכילה, תאונות חיתול או פליטות הם דבר שבשגרה. לימים ארוכים מחוץ לבית, שימו אפילו עוד סט. בחורף, כדאי לקחת שמיכה מחממת וגרביים בקיץ אל תשכחו כובע המגן מהשמש וקרם הגנה עם אתם מסתובבים עם התינוק בחוץ.

תמיד כדאי להצטייד בלפחות שני חיתולי טטרה גדולים ונקיים שישמשו להכל- החל מכיסוי בזמן הנקה דרך מגבת לסילוק פליטות, שמיכה לעת צרה ואפילו אמצעי להרגעת התינוק.

3. הרגעה

הרגעת התינוק עם מוצץ (צילום: שאטרסטוק)

מוצצים - למוצצים יש נטייה בלתי מוסברת להיעלם, ובדיוק כשצריך אותם כמובן. לכן מומלץ לצייד את התיק ביותר ממוצץ אחד (והאמת, גם יותר משניים). אפשר לקנות תופסן למוצץ, כזה שבקצה האחד מחובר למוצץ ובקצה השני נתפס לבד העגלה, ומונע נפילות, יש המצמידים את התופסן גם לבגד של התינוק, אולם הדעות חלוקות בנוגע לבטיחות השיטה, אם מרגיש לך שהילד עלול להכניס את התופסן לפה, את יכולה לוותר על זה.

אם התינוק שלך קשור במיוחד לשמיכה או דובי מסוים מומלץ לקחת אותו איתכם גם ביציאות. ובכל מקרה מומלץ לדאוג שיהיו לפחות שני צעצועים לבידור והסחת הדעת, במיוחד אם מדובר ביציאה לרגל סידורים ותשומת הלב שלך לא נתונה לתינוק באופן בלעדי.

4. דברים שאת צריכה

באופן טבעי קל לזכור את כל מה שקשור לתינוק, אבל אנחנו צריכות לדאוג גם לעצמנו ולפנות תא קטן בתיק: בימים הראשונים לאחר הלידה מומלץ להצטייד בתחבושות היגייניות בתיק. רפידות הנקה למניקות, סינר הנקה. יש נשים שמגדילות ראש ולוקחות חולצה להחלפה, למקרה שהתינוק יפלוט או אם יש דליפות חלב מהשד. כמובן לקחת דברים אישים חשובים מטען נייד לימים ארוכים, ארנק , סלולרי ומטען, משקפי שמש, בקבוק מים צמוד ונשנושים קלים למינקות.

מומלץ לרענן את התיק אחת ליום-יומיים כדי להימנע ממצב שתתקעי עם 10 חיתולים אבל בלי מגבונים בכלל, או יותר גרוע, תמצאי אחרי שבועיים את התפוח שחשבת שתאכלי ושכחת ממנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה