איך מטפלים בקשקשים בשיער שעבר החלקה?

איך נוצרים קשקשים ומה היא הדרך היעילה ביותר להיפטר מהם, במיוחד אם עברת החלקה בשיער?

20/02/2018
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

shutterstock-kaskasimpnatural 

צילום: Shuttersrock

מי שסובלת מקשקשים יודעת שמדובר בתופעה מרגיזה, מציקה ושגם נראית בלתי אסתטית בגלל הנקודות הלבנות על השיער. וזה עוד המקרה הטוב, שלא נדבר על קשקשים שנושרים לנו על הבגדים ונראים ממש לא טוב. הקשקשים נפוצים אצל גברים ונשים כאחד ובעונת החורף התופעה מחריפה יותר מתמיד. תוסיפו לכך את היובש באוויר, מצבי מתח, תזונה לא מאוזנת ונטייה גנטית ותקבלו רק אחדות מהסיבות להיווצרות קשקשת. או בקיצור: לא נעים וכאמור, לא נראה טוב. הבעיה חריפה עוד יותר כאשר השיער עובר החלקה ואז מתחילה הדילמה הבלתי אפשרית: האם להשתמש בשמפו למניעת קשקשים ולהרוס את ההחלקה או להשתמש בשמפו נטול מלחים שישמור על ההחלקה אבל לא יטפל בקשקשים המציקים. אז מה עושים? קוראים למעצב הבית של נטורל פורמולה, עומר אסף, עם כל השאלות שאפשר לשאול על הקשקשים ובעיקר – איך אפשר להיפטר מהם אחת ולתמיד.

איך נוצרים קשקשים?

הקשקשים נוצרים כתוצאה מהתחלפות תאי העור בקרקפת שיוצרת יובש שמתבטא בקשקשים לבנים שנושרים מהקרקפת ונראים עליה בבירור. לפעמים מדובר בסוג של פטריה. הסיבות להופעת הקשקשים הן מגוונות:

  1. גנטיקה: כמו כל תופעה בגוף, גם הקשקשת היא תלוית תורשה. כך שאם הוריכם סבלו מקשקשת, ישנו סיכוי רב שהמכה תיפול גם עליכם, ותחלופה מהירה יותר של תאי עור בקרקפת תלווה גם אתכם בשלב כזה או אחר בחיים.
  2. יובש: קשקשת נגרמת גם אצל אלה הסובלים מעור יבש, תופעה הבולטת במיוחד בימות החורף או כשהלחות באוויר צונחת. במקרים כאלה הקשקשים יבשים ומגרדים.
  3. אלרגיה: חלק מהאנשים רגישים למוצרי שיער שונים שעלולים לגרום להופעת קשקשת ואודם מגרד על הקרקפת.

וכמובן, תזונה לקויה, מצב נפשי הינם יכולים להיות גם גורם.

מה שחשוב לדעת שקשקשת היא לרוב כרונית, אולם במרבית הפעמים ניתן לטפל בה ביעילות, עם קצת סבלנות וכמובן עקביות.

strairt-hair-shutterstock-634-irina-bg

צילום: Iirina Bg Shutterstock

איך ניתן לטפל בקשקשים?

על ידי טיפול בשמפו למניעת קשקשים. שמפו נגד קשקשים חייב להיות שמפו המכיל חומר טיפולי אשר מבוסס ברובו על החומר הפעיל zinc pyrithione (הנחשב כיום בתור החומר היעיל ביותר להתמודדות עם קשקשים), אשר תפקידו לאזן את קצב התחלופה של תאי העור ואת הפרשת השומן מבלוטות החלב.

האם יש קשר בין החלקת שיער לקשקשים?

ממש לא. זה יכול ללכת ולבוא וזה יכול להיות כל הזמן. אבל מה שחשוב הוא שברגע שאת סובלת מקשקשים את חייבת להשתמש בשמפו נגד קשקשים.  עד היום אם עברת החלקה האפשרות היחידה שלך הייתה להשתמש בשמפו נגד קשקשים ביום אחד ושמפו ששומר על ההחלקה למחרת. זה היה הפתרון היחיד אבל לא יעיל מספיק, כי השמפו למניעת קשקשים פגם בתוצאות ההחלקה. כעת, יש לך פתרון מהפכני מנטורל פורמולה – שמפו ייחודי שמתאים לשיער שעבר החלקה ומונע קשקשים.

האם הברשה מוגזמת גורמת לקשקשים?

אין לאופן ההברשה קשר להיווצרות קשקשים או סילוקם.  אך חשוב לציין כי הברשה חזקה של השיער פוגעת בקרקפת העדינה ועלולה לגרום לגירוי הקרקפת ושבירת השיער וכדאי להימנע ממנה.

האם מים חמים יכולים להרוג את הקשקשים?

להפך. מים חמים ובמיוחד רותחים שבאים במגע עם הקרקפת עלולים להגביר ייצור של פטריות שגורמות להתרבות קשקשים.

האם חפיפה יומיומית גורמת להתרבות הקשקשים?

אין קשר בין תדירות החפיפה להיווצרות הקשקשים. הגורם היחיד שיכול להשפיע על התגברות תופעת הקשקשים או צמצומה ומניעתה הוא סוג השמפו בו משתמשים. ולכן חשוב מאד שברגע שמתחילים הקשקשים לעבור לשימוש יומיומי בשמפו מיוחד לקשקשים.

האם יש קשר בין קשקשים ונשירת שיער?

כאשר הקרקפת סובלת מיובש משמעותי, גם שורשי השיער עלולים להתייבש עד כדי פגיעה בצמיחת השיער ואז אכן ישנה סכנת נשירה ואפילו מאסיבית.

הכירי את המוצרים שגם ישמרו לך על תוצאות ההחלקה וגם יטפלו בקשקשים


לטיפים,ייעוץ אישי והדגמות שיער בקרו בעמוד הפייסבוק של נטורל פורמולה

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה