איך לשמור על מראה פנים רענן בלי בוטוקס?

רוצה לשמר מראה פנים רענן? הכנו לך מדריך לשגרת טיפוח ביתית שתסייע לך לדחות את הבוטוקס

21/06/2016
נופית לוי-איתן קבלו עדכונים מנופית
  • RSS

צילום: שאטרסטוק

אין לנו שום דבר נגד בוטוקס, באמת. אבל גם אין לנו שום דבר נגד גויאבות, ובכל זאת, בדומה לבוטוקס, אנחנו מעדיפים להימנע מהן אם רק אפשר. בשונה מגויאבות, התבגרות העור והיווצרות קמטים וקמטוטים ("קמטוטים" זה רק נשמע חמוד. זה לא) זה הליך בלתי נמנע. אורח החיים העכשווי גובה מהעור שלנו מחיר ומותיר עליו את עקבות הסטרס, העבודה המאומצת, הבילויים, השמש ובכלל מזג האוויר. העור הוא כמו הלאניסטרים, לא שוכח ולא סולח: לא משנה כמה ננסה לתקן את הנזק, הוא נחקק בפנים. זו הסיבה שגילן של הנשים שנעזרות בזריקות בוטוקס כדי למחוק את העקבות הללו הולך ויורד.

מצד שני, עם הקמטים עלול הבוטוקס להעלים גם את הבעות הפנים שלנו, והפרזה עלולה לייצר לנו פרצוף כמו זה של ניקול קידמן או מסיכה של צ'אקי (לפעמים קשה להבחין בין השתיים). ובכלל, זריקות בפרצוף זה משהו שנשמע פחות כיפי מכמעט כל דבר אחר. אז מה אפשר לעשות כדי לשמר את המראה הרענן שלנו לאורך זמן? התשובה די פשוטה: במקום טיפול – מניעה. שגרת טיפוח מתאימה תסייע לנו לדחות את היווצרות נזקי הזמן על הפנים ולהמשיך להיראות מצוין. הנה כך:

1. ניקוי

לא משנה בת כמה את, ניקיון הפנים הוא קריטי לך. הפנים סופגים את כל זיהום האוויר סביבנו, וסופחים חלקיקי לכלוך מהאוויר. ניקוי יומיומי קפדני עם סבון פנים על בסיס ג'ל או עם חלב פנים המתאים לסוג העור שלך (רגיל/ יבש/ שמן) יסגור לך את הפינה.

צילום: שאטרסטוק

2. קרם יום

גם אם את בת 20, העור שלך זקוק ללחות. האקלים הישראלי החם והבדלי הטמפרטורה בין החללים הממוזגים ליציאה לחוץ משפיעים גם הם על עור הפנים שלנו, ושואבים ממנו את הלחות הטבעית שלו. לשם כך ניעזר בקרם לחות איכותי ליום, כזה שיחזיר לפנים את הלחות שאיבדו ואת שמחת החיים. קרם פנים איכותי ליום יציע לך גם הגנה מפני השמש: היות ועיקר תרומתה של השמש לפנים הוא כתמי פיגמנטציה וקמטים חיוני לשמור על הפנים מפניה ולמרוח אותם בקרם הגנה. כיוון שאין לנו זמן, נשתמש בקרם יום שמציע גם מקדם הגנה ראוי.

3קרם לילה

הלילה הוא הזמן האידיאלי למרוח קרם לילה מוצלח, כזה שינצל את העובדה שאנחנו שוכבות 8 שעות ללא תזוזה וחולמות, כנראה על 8 שעות שינה (כי רובנו ישנות הרבה פחות). קרם כזה יהיה עשיר בהרבה מאלו המיועדים ליום, ויכיל חומרים פעילים כמו חומצה היאלורונית, המסייעת למיצוק העור ויעודד ייצור קולגן, שמחזיק את העור מתוח ורענן.

4. סרום

הסרום הוא תכשיר נוזלי מרוכז במיוחד המכיל מגוון חומרים פעילים, שבהתאם לסוג העור שלך מדכאים הפרשת שומן (בעור שמן), מעניקים תוספת לחות (בעור רגיל), לוכדים לחות בשכבות העמוקות יותר של העור (עור יבש) ובכולם – מסייעים לשמר את האלסטיות של עור הפנים.

5. קרם עיניים

העור סביב העיניים הוא דק ורגיש במיוחד, ולכן הוא מתבגר מהר יותר מהעור בשאר חלקי הפנים. בדיוק בגלל שהוא פגיע במיוחד, העור סביב העיניים זקוק לקרם ייעודי המכיל חומרים פעילים. קרם עיניים מוצלח יגהץ לך את הקמטוטים מסביב לעיניים, יצמצם את העיגולים השחורים שמקנים לנו מראה של פנדה שלא ישנה עשור או שניים, ויוריד את הנפיחות המאפיינת את האזור.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך