איך לממן מסע עולמי?

חולמים לעזוב הכל ולהתעופף למסע עולמי בחו''ל, עם המשפחה או לבד? אם שקלתם זאת ברצינות אז כנראה ששברתם את הראש סביב שאלה אחת: איך לממן את זה? הנה 10 המלצות מגולשים

13/08/2017
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

מי לא חלם, לפחות פעם בחייו, לעזוב הכל מאחור, לקום לטוס למדינה אחרת? הקיץ בישראל מביא איתו לא רק לחות בלתי נסבלת אלא גם לא מעט פנטזיות על שהות מעבר לים, עם המשפחה או לבד. אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד. רובנו פשוט נשארים בבית אבל ישנם לא מעט אנשים שמצאו דרך לצאת למסע עולמי, לכמה חודשיחם ואף מספר שנים. השאלה המתבקשת היא: איך הם מממנים את העונג הזה?

מי שהעלתה דיון מעניין, סביב שאלת המיליון דולר הזאת, היא הדס משה לוי, שפרסמה בפייסבוק פוסט ובו ביקשה מחבריה לענות לה בכנות על מקורות המימון שלהם. התשובות לא איחרו לבוא וליקטנו 10 טיפים טובים מגולשים. לא כל הטיפים מתאימים לכולם אבל אפשר בהחלט למץ אחד או שניים שיתאימו לאורח החיים שאימצתם ולכישורים שלכם.

פוסט של הדס משה לוי

הנה כמה תשובות מובחרות של הגולשים:

1. להשכיר נכס

"השכרת בית בישראל מאפשרת חיים מעולים בארצות דרום אמריקה והמזרח הרחוק."

2. מכירת מוצרים אונליין

"אפשר להתפרנס ממכירת מוצרים אונליין. יש את אמזון, אי. ביי, אפיליאטס, אטסי ואין סוף אפשרויות. אני אישית זכיין בחברה בינלאומית שמשפרת את איכות החיים של מיליוני אנשים ואני מקבל כל חודש כסף לבנק בלי קשר לאיפה שאני נמצא פיזית. רק צריך לפטופ ואינטרנט וכמובן הרבה רצון להצליח והתמדה"."

3. טיפול אנרגטי

"כאשר נסעתי בעולם הרבה פעמים ישנתי בבתים של אנשים תמורת טיפולים אנרגטיים בבני הבית."

4.  עבודות עונתיות

"בת כיתה שלי לאחר הצבא יצאה לחו"ל ועסקה בעבודות עונתיות בכפרים או עבדה כאופר בבית."

חופשה משפחתית

5. לחסוף מראש

"משיחות עם משפחות רבות שנודדות גיליתי שיש להן הכנסה פסיבית או שהם עובדים דיגיטלים (כלומר לא זקוקים למשרד כדי להתפרנס, רק לחיבור לאינטרנט). חפשו את המושג "digital nomad" ותגלו עולם שלם של אנשים שחיים מסביב לעולם. בנוסף יש משפחות שחוסכות מראש תקציב לשנה מסביב לעולם."

6. לחפש מראש מקומות שיוקר המחיה לא גבוה

"טיילנו לפני 4 שנים למשך חצי שנה בהודו ונפאל והשכרנו את הבית שלנו. גם חסכנו קודם ובהודו זה בהחלט הספיק. מה שמייקר מאוד זה לזוז ממקום למקום, אז נשארנו הרבה במקומות וזאת גם הדרך הכי טובה באמת לספוג תרבות כשנשארים במקום הרבה זמן. גרנו חודש בבית על אגם בפוקרה, נפאל. גרנו שבוע ברישיקש. חודש וחצי בגואה על הים, שם הילדים גם ביקרו מידי פעם בבית ספר מולטילאומי. חודש וחצי גרנו עם קהילת בני אפריים בדרום מזרח היבשת, שאבנו מים ועוד חודש וחצי בהאמפי הנפלאה."

7. למצוא עבודה תמורת מגורים

"שמעתם על "workaway"? זאת עבודה של כמה שעות ביום בכל העולם תמורת מגורים. נתקלנו בזה לאחרונה בטיול באיים האזורים. פגשנו צרפתים שבאו לחודש עבודה ומגורים. יש בכל העולם. זה מדהים."

8. לטפל בחיות או ביתומים

"יש אתר באינטרנט למתנדבים לטיפול בחיות באפריקה או בבתי יתומים, במחיר סימלי לתקופות שונות כמובן עם לינה ומזון."

9. לכתוב בלוג ולהתפרנס מהפרסומות

"קודם כל, נוסעים ליעד שהמחייה בו זולה (לא מערב אירופה וכנראה גם לא ארה"ב) ואז אפשר מחיסכון יחסית קטן לחיות במשך תקופה ארוכה. נותנים שירותים שונים לאוכלוסייה המקומית במהלך הטיול - נניח, אנשים שנותנים טיפולי מגע, יכולים לתת טיפולים במקומות שהם מגיעים אליהם. כשהמחייה במקום זולה, יכול להספיק טיפול או שניים ביום כדי לממן את השהייה (לפחות לאדם אחד או זוג). מי שיודע לשיר או לנגן, יכול למצוא מקום להופיע בו, וכו'. כותבים בלוג במהלך הטיול ומרוויחים כסף מהפרסומות ש"סביבו". עובדים מרחוק. היום לא צריך הרבה כדי לעבוד מרחוק. לפטופ, חיבור לאינטרנט, ואתה מסודר. לפעמים מספיקים כמה ימי עבודה בחודש כדי לממן שהות במקום שלא יקר לחיות בו. במקביל לכל אלו משכירים את הבית שלך בארץ (למשל דרך Airbnb)."

10. קניין רוחני

"קניין רוחני הוא נכס מניב לכל דבר . ניתן כיום לייצר קורס אינטרנטי וליצור עבורו משפך אוטומטי כך שהרכישות יוצרות תזרים מזומנים פסיבי, למי שאין עניין לייצר מוצר אפשר פשוט להמליץ על מוצרים קיימים של אחרים ופשוט לשים קישורים מתאימים, מה שנקרא שיווק שותפים. ההוצאות הן יחסית מעטות והפוטנציאל הוא עצום כיוון שכמות האנשים שרוכשים ונחשפים לידע באינטרנט רק גודלת . יש קורס חינמי שמסביר על כך באתר Betralife קורס שווה בהחלט."
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה