איך למדתי לטפח בעצמי את השיער

שלחנו את נירי שאול למעצב שיער מומחה בכדי ללמוד אחת ולתמיד איך מטפחים ושומרים על השיער מבלי לבקר במספרה. התוצאה היא מדריך שכל אחת חייבת לאמץ ויפה שערה אחת קודם

23/02/2016
נירי שאול קבלו עדכונים מנירי
  • RSS

niri_careline_1

האמת היא שיש לי שיער שנוח להתנהל איתו ביומיום – הוא מאוד חלק אז לא תמיד צריך לסרק, אין נפח ולא צריך פן וכולי. אבל מתחת לפני השטח הוא סובל מאותם הדברים שכמעט כולן סובלות מהם: יובש, חשמל סטטי, קשרים, קצוות מפוצלים ועוד. בשנים האחרונות אני גם עושה גוונים, מה שמוסיף על הפגיעה בשיער עם כל מיני חומרים כימיים. בקיצור, השיער שלי דורש טיפול, גם אם זה לא נראה כך.

כל אחת חייבת אמפולה?

לשמחתי, יש לי את משה המדהים, מעצב השיער שלי, שאצלו אני מבקרת אחת לכמה חודשים והאמת היא שהוא דואג לשיער שלי יותר ממני ואף היה זה שחשף אותי לאמפולת הטיפוח לפני כמה שנים. אני מודה שלא ממש התעניינתי מה היא בדיוק עושה, אבל התוצאה היתה שבכל פעם אחרי טיפול של אמפולה, השיער הרגיש הרבה יותר בריא, רך, נעים, מלא חיים (ואני רצינית לגמרי אפילו שאני נשמעת כמו פרסומת לשמפו).

לכן כשהציעו לי לנסות סדרה לטיפוח השיער שיש בה את כל היתרונות של האמפולה ולקבל הדרכת מומחה, הסכמתי בשמחה.

הגעתי למספרת יוסף יפרח בתל-אביב כדי לפגוש את רועי "הוביט" אפרת, מעצב שיער שמחלק את הזמן בין העבודה במספרה לבין פרויקטים בתעשיית הטלוויזיה והפרסומות, ובנוסף הוא גם מומחה ומייעץ מטעם נטורל פורמולה לכל הקשור בטיפוח השיער.  האמת? אחרי השיחה שלי איתו הרגשתי שאני יושבת עם דוקטורנט למדעי השיער או משהו כזה. הבחור סופר-מקצוען וגם נחמד מאוד.

נירי שואלת - הוביט עונה

היו לי די הרבה שאלות, וקיבלתי המון אינפורמציה שאני אנסה לתמצת כאן בחמש נקודות פשוטות שכל אחד יוכל להפנים, כי זה ממש חשוב וגם ממש פשוט ויעזור לכם לשמור על השיער שלכם אז תביאו עטים:

  1. מצב השיער – השיער שלנו יכול להשתנות במהלך החיים. הוא נפגע משינויי מזג האוויר, הוא נחלש ככל שאנחנו מתבגרים, הוא מושפע משינויים הורמונליים, הריונות, חוסרים בדם, מחזור לא סדיר ובאופן כללי כולנו חשופים לנזקי שיער באותה מידה.
  2. קרקפת ומבנה השערה  - השערה צומחת מהשורש והיא מורכבת מ 2-3 שכבות המחוברות ע"י חלבון שנקרא קרטין, ככל שיש יותר קרטין השיער יהיה חזק ואיכותי יותר. השערה בנויה משלוש שכבות הגנה עיקריות שקובעות בין השאר את הצבע שלה והחוזק. כל טיפול שנוגע בשיער או בקרקפת (גוונים, צבע, פן וכדומה) פוגע בשכבות ההגנה האלה. אפשר לראות את זה בקלות כשהשערה מרגישה יבשה, נוקשה וחסרת ברק.
  3. חפיפות – כשאנחנו חופפים אנחנו בעצם פוגעים בשכבת החלבון ולכן מומלץ לחפוף פעם ביומיים, ללא כל קשר לסוג השיער. אם ממש חשוב לכם להרגיש רעננות במקלחת – הרטיבו ושטפו את השיער במים אבל אין צורך לחפוף בשמפו כל יום. שימו לב לחפוף במים פושרים או חמימים ולא רותחים כיוון שמים רותחים עלולים לפגוע בקרקפת.
  4. מרכך – תפקיד המרכך הוא להחליק את השיער והוא מכיל שומנים, לכן חשוב מאוד למרוח אותו רק על הקצוות ולא על הקרקפת עצמה. אם אתם משתמשים במסכה לשיער, אתם יכולים לוותר על שימוש במרכך (אין צורך להעמיס בשומנים).
  5. אמפולה – תמצית טיפולית, שתפקידה לבנות את השערה הפגומה, לחזק אותה ולהעניק לה זוהר וברק. יש כמה סוגי אמפולות שההבדל ביניהן הוא החומרים הפעילים המרכיבים אותן, לדוגמה הרכב של שמנים.

מסקנה – חשוב להשתמש באמפולה ולחזק את השיער.

מסקנה 2 – לא כולן הולכות באופן קבוע למעצב שיער, ומעטות הן אלה שיתחילו ללכת רק בשביל שימרחו להן אמפולה על הראש.

יפה, אז בדיוק בשביל זה פיתחו בנטורל פורמולה את הסדרה החדשה  Ampoule Intense, הכוללת ארבעה מוצרים לטיפול מושלם שכל אחד יכול לעשות לעצמו בבית (ובדקתי את זה, כפי שתראו מייד). המוצרים מכילים כדוריות אמפולה קטנטנות, שנפתחות רק במגע עם השיער, ומשחררות את השמנים הפעילים שעוזרים לשיער להשתקם.

before and after niri careline

להשיג שיער מטופח בבית – כמו במספרה

הטיפול מבוצע בשלבים, אך אין מה לדאוג – כל השלבים כולם הם פחות או יותר הזמן של חפיפה שגרתית:

  1. מתחילים עם שמפו – מומלץ לחפוף פעמיים ולעסות את הקרקפת, בניגוד לשמפו רגיל את שמפו האמפולה יש להשאיר כ 2 דקות על השיער ואז לחפוף היטב. בכלל ככל שנשים את החומר יותר זמן על השיער השיער יקבל רכות מדהימה.
  2. מורחים מרכך בקצוות השיער, מניחים לו לפעול כ-3 דקות ואז שוטפים היטב. פעמיים בשבוע מומלץ במקום המרכך למרוח מסכה (כמות של אצבע אחת מהחומר מספיקה בהחלט).
  3. אחרי שמייבשים מעט את השיער, או כשהשיער מתייבש מעט באופן טבעי מורחים מעט סרום אמפולה על קצוות השיער.

אני מודה שהייתי די סקפטית לפני הטיפול, אבל הופתעתי לגלות שזה עובד מעולה.  השיער באמת נראה מבריק יותר ובריא יותר, והכי חשוב – הוא מרגיש כל כך רך ונעים, ממש כמו אחרי טיפול אמפולה שאני עושה אצל מעצב השיער (ואפילו לא עשיתי פן – רק ייבוש קליל). הנה, תראו בעצמכם:

תגובות הסביבה לאחר הטיפול כללו שלל מחמאות על המראה המבריק, השיער הנעים למגע (נתתי לילדים להרגיש), הריח הטוב, ומישהי אפילו שאלה אותי אם הסתפרתי או משהו, כך שאכן רואים ומרגישים בהבדל.

אסכם בהתלהבות ואומר, שלא חייבים לרוץ כל חודש למעצב השיער לטיפול טיפוח. וגם אם אתם מכורים למעצב השיער שלכם, בין הביקורים תנסו לשמר את הטיפוח הזה ולטפל בשיער לבד, יש לי הרגשה שהמעצב שלכם רק יודה לכם על כך.

ampula2_carline
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך