איך להתאפר כמו הכוכבות?

גם אם אין לך מאפר צמוד ואת בכלל מעדיפה איפור מינימלי וטבעי, יש מה ללמוד מהמראות של הכוכבות ולפעמים גם מהטעויות. בחרנו 2 דוגמאות ונעזרנו במאפרת שלי גפני שגילתה לנו את הסודות

30/11/2016
אביגיל קדם קבלו עדכונים מאביגיל
  • בדואר
  • RSS

הכוכבות הזוהרות שאנחנו רואות על השטיחים האדומים אמנם לרוב לא מתאפרות בעצמן אלא מחזיקות מאפר צמוד שמכיר היטב את כל הטריקים ליצירת איפור מחמיא, אבל גם מי שמסתפקת באיפור ביתי יכולה לשאוב השראה ממראות מנצחים ומטכניקות שהמאפרים המנוסים משתמשים בהן, על מנת להדגיש או לטשטש את מה שנדרש. במקרים מסויימים, אפשר ללמוד גם מטעויות וזה חשוב לא פחות.

אז מה מסתתר מאחורי הפרצופים המושלמים של הכוכבות, וכיצד ניתן לייצר את אותו לוק זוהר שמוכן לצילום במינימום מאמץ? ביקשנו משלי גפני, המאפרת הראשית של סופר-פארם, לייעץ לנו מה כדאי ללמוד ולאמץ משני לוקים שונים זה מזה שראינו לאחרונה על השטיח האדום ב-2 הזדמנויות שונות: המראה המטאלי והנוצץ של ג'יג'י חדיד, והמראה הטבעי והלא מתאמץ של גווינת' פאלטרו.

ג'יג'י חדיד

GettyImages-618417150 (1)

למי שאינו ממוקם על הפלנטה בשנים האחרונות, חדיד (21) היא הסופרמודל הכי לוהטת בעולם האופנה. משהו בתווי פניה מאד ייחודי וכובש, אבל גם מי שלא התברכה בגנים המשובחים של הגברת חדיד יכולה לייצר את אותו לוק נוצץ וחמקמק שהיא משדרת.

"המראה המטאלי ילווה אותנו בחורף הקרוב. הוא מתאים בעיקר לשעות הערב ונראה נפלא על ג'יג'י חדיד. העיניים שלה זוהרות ומודגשות – אבל לא באופן מוגזם", מסבירה גפני. "היא עושה זאת באמצעות צללית כסופה מטאלית. מה שמיוחד במראה שלה זה שגם בחלק התחתון של העין החליטה להניח צללית, אלמנט שמגדיל אותה, ובנוסף, הוסיפה איילינר דומיננטי שתוחם את העין בצורה נכונה ומסקרה שמייצרת מראה מלוכסן וסקסי. אני מאמינה שיש גם מעט שימוש בריסים מלאכותיים כדי להעצים את האפקט. בקצה הפנימי של העין הוסיפה חדיד 'נקודת אור' באמצעות צללית אבקה זהובה. שאר האיפור טבעי ומעניק את הבמה לעיניים".

מוצרי מאסט:

cosmetics19111מייק אפ, ג'ייד מט פרפקט פאונדיישן, 178.40 שקל |  אייליינר, לייף, 70.30 שקל | מסקרה, רימל לונדון  וונדרפול, 46 שקל | צללית אבקה זהובה לפנים העין, ג'יבנשי, 118.98 שקל | צללית כסופה, מייבלין  קולור טאטו, 74.40 שקל | שפתון, רבלון אולטרה HD מט סדקשן סולדר, 108 שקל. 

גווינת' פאלטרו

GettyImages-618410196

הבלונדינית שכבר חצתה את הארבעים (44 ליתר דיוק) הפכה כבר מזמן לגורו של אורח חיים בריא, וכפועל יוצא מכך שומרת על מראה ויטאלי, נקי ורענן. פאלטרו מציגה לוק טבעי, שבאופן אבסורדי רובינו מתקשות ליישם. "בשונה מחדיד, פאלטרו לא הדגישה איבר או תו בפנים באופן מיוחד, אלא מציעה מראה הרמוני ונינוח. בעיני, זה לא לגמרי איפור לשטיח האדום משום שחסר מעט כיסוי – הייתי ממליצה להוסיף מייק אפ בעיקר מסביב לאף, או לחילופין לפדר מעט את הפנים. יש לה אדמומיות מסויימת שמתחברת עם הרוז'. אבל מצד שני, זו גווינת' פאלטרו, שהרי נראית מיליון דולר, והאיפור הכל כך טבעי שלה הופך אותה לפשוטה, נקייה ולא מתיימרת. זה סוד הקסם שלה".

כדי לייצר את אותו מראה טבעי נונשלנט, שמתאים לכל שעות היום, מציעה גפני להשתמש במייק אפ טוב שמייצר מראה הומוגני. "בעיניים מרחה פאלטרו עפרון לבן המאיר אותן, ולא וויתרה על מסקרה ואיילנר. כמו חדיד, גם פאלטרו הניחה 'נקודת אור' של צללית זהובה מנצנצת בחלק הפנימי של העין. על השפתיים מרחה שפתון בגוון טבעי ועל הלחיים פיזרה סומק ורדרד למראה חיוני".

מוצרי מאסט:

MU29111מייק אפ פודרה, לנקום טיינט איידול אולטרה קומפקט, 305 שקל |  סומק, גרלן מורנינג רוז, 245 שקל | שפתון, קליניק פופ מט, 105 שקל | צללית אבקה זהובה לפנים העין, לוריאל, 82 שקל |  איילינר, רבלון קולור סטיי סקיני, 94 שקל | עפרון לבן, שיק, 25 שקל | מסקרה, פופה ואמפ, 120 שקל . 

באירוע שהתקיים כמה ימים מאוחר יותר, נראה כי המאפר של פאלטרו הסיק את המסקנות ונתן דגש רב יותר לשכבת הבסיס הכוללת מייקאפ ופודרה. מראה העור עדיין נשאר טבעי ורענן ועם זאת אחיד ופחות מבריק. ללמדכן שהשלב החשוב ביותר באיפור הוא הבסיס, אם הוא נעשה בקפידה כל מה שיונח מעליו יראה הרבה יותר טוב.

GettyImages-619332508

***
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה