איך להכניס תמונה/סרטון/קישור לפוסט?

כמו בכל הקלישאות, תמונה באמת שווה אלף מילים. אז כדי לשפר את אפשרויות ההפצה שלכם, קבלו את המדריך להכנסת תמונה, סרטון וקישור לפוסט

09/08/2012
מיכל יפה קבלו עדכונים ממיכל
 • RSS

תמונה:

 1. העמידו את הסמן במקום בפוסט שבו תרצו להכניס את התמונה. לחצו על אייקון התמונה (ריבוע בתוך ריבוע. נמצא מתחת לכותרת הפוסט, ליד המילים "להעלות/להוסיף").
 2. יפתח לכם חלון "להעלות קובצי מדיה מהמחשב שלך". לחצו שם על "Choose File", ובחרו את התמונה שאותה תרצו להעלות מהמחשב שלכם. אחרי שבחרתם ואתם רואים את שם התמונה בחלון העלאת התמונה, לחצו על "העלאה".
 3. יפתח חלון שבו תראו את התמונה שלכם בקטן. שימו לב: בפוסט תראו את התמונה המלאה שבחרתם, אבל כשתקדמו את הפוסט בפייסבוק, התמונה שתעלה היא התמונה הקטנה שאתם רואים כאן.
 4. בשדה "כותרת" כתבו תיאור של התמונה. התיאור הזה יראה כשאנשים יעמדו עם העכבר על התמונה בפוסט שלכם.
 5. בשדה "תיאור" אפשר להכניס תיאור קצת יותר ארוך. לא חובה.
 6. בשתי שורות העיגולים למטה באפשרותכם לבחור את מיקום התמונה בפוסט (לרוב כדאי לבחור ב"Center") ואת גודל התמונה (אם רוחב התמונה הוא עד 600, אפשר לבחור בגודל מלא. אם גדול מזה, בחרו ב"בינוני").
 7. כשסיימתם – לחצו על "להכניס לפוסט".
 8. אם לא אהבתם את התוצאה, באפשרותכם ללחוץ על התמונה בפוסט לחיצה אחת, ואז לבחור באופצייה "לערוך תמונה" (אייקון של תמונת נוף מצד שמאל) ולשנות את מה שצריך.

סרטון:

 1. היכנסו לסרטון שאותו תרצו להעלות בפוסט והעתיקו את הקוד שלו מתוך שורת הכתובת למעלה. במידה ומדובר בסרטון מתוך יוטיוב, קוד הסרטון הוא רצף התווים שבין סימן השווה (=) לסימן ה-and (&), לא כולל שני הסימנים האלה. לפעמים סימן ה-& לא יופיע, ואז הקוד הוא רק מה שאחרי סימן השווה.
 2. העמידו את הסמן במקום בפוסט שבו תרצו להכניס את הסרטון. לחצו על אייקון הסרטון (טלוויזיה צבעונית בשורת האייקונים העליונה, מצד שמאל).
 3. יפתח חלון עם הכותרת Embed Video.
 4. בחרו את האתר שמתוכו לקחתם את הקוד של הסרטון. לרוב מדובר ביוטיוב, ולכן לא צריך לשנות שם כלום. הדביקו את קוד הסרטון שהעתקתם בשלב 1 לשדה "Insert Video ID".
 5. סמנו את המשבצת הקטנה ליד המשפט "Show Video Without Link".
 6. לחצו על כפתור Insert.
 7. במסך כתיבת הפוסט תופיע שורה שנראית דומה לזה: {youtube KecfMJ_W1fg nolink} (במקום סימני השאלה יופיע הקוד שהכנסתם), ואחרי שתאשרו את הפוסט ותכנסו אליו לא דרך האדמין, או כשתסתכלו עליו בתצוגה מקדימה, תוכלו לראות את הסרטון שהכנסתם.

לינק:

 1. סמנו עם העכבר את הטקסט שאותו אתם רוצים להפוך ללינק. כשתעשו את זה, כפתור הקישור (בשורת האייקונים העליונה, באמצע) יהפוך מאפור לשחור.
 2. לחצו עליו.
 3. העתיקו את הלינק המבוקש לשדה "כתובת לקישור URL".
 4. בשדה "חלון מטרה" בחרו "לפתוח את הקישור בחלון חדש".
 5. לחצו על כפתור "הכנס" למטה מימין.
 6. אם באיזשהו שלב תרצו להסיר קישור מתוך הפוסט, סמנו את הטקסט עם הקישור בתוך הפוסט ואז לחצו על אייקון הלינק השבור (ליד אייקון הלינק הרגיל).
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה