איך להיפטר מנמלים?

קיץ זה נחמד מאוד, אבל זה גם אומר שמתחילה עונת הנמלים. אז לפני שהן משתלטות לכם על המטבח, קבלו את כל השיטות הטבעיות להרחקת נמלים

05/06/2016
מיכל יפה קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

מכירים את משל הצרצר והנמלה, זה שבו היא אגרה מזון כל הקיץ והוא סתם צרצר? זה באמת סיפור מאוד נחמד וחינוכי, עד שנזכרים שאצל הנמלה העירונית הממוצעת אגירת המזון הזאת מתבצעת במטבח שלכם. מדובר בנושא שמאוד כואב לי באופן אישי. כנראה שהבניין שבו אני גרה שוכן על ממלכת נמלים עצומה, ולמרבה הצער לא ידענו את זה לפני ששכרנו את הדירה. ולא, לא מדובר בנמלה תועה שהגיעה כי השארתי צנצנת דבש פתוחה על השיש, הבעיה היתה חמורה בהרבה (אני מדברת אתכם על נמלים שחדרו לתוך שקית לחם סגורה). אז פצחנו בתחקיר מעמיק, ולרגל האביב ושנייה לפני שמתחילה עונת הנמלים, קבלו את כל השיטות הטבעיות להרחקתן.

איך להיפטר מנמלים? צילום: Thinkstock

1. אולי תסתמו?

השיטה הכי טובה לחסל נמלים היא בכלל לא לחסל אותן. לא בהתחלה לפחות. נמלת הבית שנמצאת בבתים משותפים גרה לרוב מאחורי הקירות שלכם, והיא יוצאת מהסדקים. משום כך מה שצריך לעשות זה לעקוב אחרי הנמלים ולראות מאיפה הן יוצאות. אחרי שמצאתם אפשר לרסס נקודתית את אותו חריר סורר, ומה שיותר חשוב - לסתום אותו. בכל חנות לחומרי בניין (מהטמבוריות הישנות והטובות ועד להום סנטרים הגדולים) תמצאו חומרים לאיטום סדקים בקירות/בחרסינות. אם לא יהיה לנמלים מאיפה לצאת, הן פשוט לא ייצאו. חיסרון: עבודת המעקב דורשת זמן וסבלנות.

2. האומץ שבחומץ

הנה שיטה שלא ניסיתי, אבל היא חוזרת שוב ושוב בהמלצות באינטרנט. ערבבו כמות שווה של מים וחומץ, הכניסו את התערובת לתוך שפריצר ורססו את הנמלים או את המקומות המועדים לנמלים. חיסרון: לחומץ יש, ובכן, ריח של חומץ, ויש אנשים (כולל כותבת שורות אלה) שפשוט לא יכולים לסבול את הריח הזה.

3. קינמון מוסיף המון

נמלים, לכו תבינו, ממש לא אוהבות קינמון, ולכן אם תפזרו קינמון בפינות אסטרטגיות, הנמלים לא יגיעו. חיסרון: ריח מאוד דומיננטי, שאולי לא כולם אוהבים. העובדה שאי אפשר להסתיר אותו (להבדיל מחומץ, קינמון רחוק מלהיות שקוף), ובכל פעם שתנקו את המטבח סביר שתנקו גם את הקינמון.

4. פלפל שחור / עלי דפנה / ציפורן / שאריות קפה שחור

על אותו עיקרון של הקינמון, עם אותם החסרונות.

5. מעגל הגיר הקווקזי

עוד פטנט שלא ניסיתי בעצמי, והוא נשמע די פנטסטי, אבל הי, זה לא מסובך מדי לנסות. העניין הוא כזה: יש שמועות שגורסות כי נמלים לא מסוגלות לנוע מעל פסי גיר, אז כל מה שצריך לעשות זה לשרטט פס גיר ליד פתח יציאת הנמלים, ואתם מסודרים. חיסרון: איפה לעזאזל מוצאים גיר בימינו?

רוצים עוד טריקים גאוניים להרחקת נמלים?

הסרטון הבא יסביר לכם איך להימנע מנמלים בפיקניק ובחצר וגם איך להכין מלכודת ביתית:

ואם כל אלה לא עוזרים - פשוט תזמינו ריסוס. יש לכם עוד טיפים? שתפו אותנו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה