איך טליה גורודיש שומרת על הגזרה?

משלבת פעילות גופנית בכל הזדמנות, מסתובבת עם אוכל בתיק למקרה שיצוץ רעב ולא סופרת קלוריות. קבלו את סודות התזונה של זוכת המרוץ למיליון

19/01/2014
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

טליה גורודיש, שזכתה עם בעלה קובי ב"המירוץ למיליון", לא עוצרת. שנה אחרי שחזרה מהמירוץ, היא עובדת במכון 'ראות לחשיבה אסטרטגית' ("זוהי קבוצה מיוחדת של אנשים שמובילים שינוי במדינה בתחומים של חברה, כלכלה וביטחון לאומי", היא מספרת), מגישה פינה בתוכנית "רשת כלכלית" עם שרון כידון בערוץ 2, מתנדבת בעמותת 'הכלבים שבצל' ומצטלמת לקמפיינים - האחרון שבהם הוא לאוסילו, תרופה הומיאופתית נגד שפעת של חברת מדיצ'י. טליה וקובי גרים בגבעתיים יחד עם כלב ושתי חתולות.

טליה וקובי. צילום: אילן בשור

טליה וקובי. צילום: אילן בשור. מתוך קמפיין לאוסילו

במירוץ ראינו את טליה בכושר מעולה. היום היא כבר יכולה לגלות שזה לא היה במקרה: "בשבילי פעילות גופנית צריכה להיות משהו שכיף לעשות ולא עול, אחרת זה לא הולך. אני עושה רק דברים שאני נהנית מהם: רולר בליידס, ריצה עם הכלב וגם פילאטיס. כילדה ונערה רקדתי בלט. כשהתכוננו לתוכנית, היינו עושים חמישה אימוני cross-fit מפרכים בשבוע והרגשתי כמו אשת הברזל, זה היה ממש כיף. אני מאוד אוהבת ספורט אתגרי וספורט מים".

לדבריה התזונה הבריאה שהיא נוקטת בה היא חלק משמירת מצב רוח טוב ואנרגיית חיים טובה. "כשאני אוכלת טוב, כלומר לא יותר מדי ולא פחות מדי ויוצאת לטיול ארוך עם הכלב, גם מצב הרוח מאוד משתפר - בקיצור, נפש בריאה בגוף בריא. זה עניין שאמור להיות כיפי בעיני, לא עול", היא אומרת.

ומה אם יש לך חשק לנשנש?

"כשיש לי חשק למשהו, זה בדרך כלל לשוקולד - בעדיפות לטראפל שוקולד מריר. אבל גם טורטית פשוטה עושה את העבודה. אומרים שזה בגלל שאחרי הצהרים יש ירידת סוכר בגוף. ואל תגידו לי לאכול תמרים או שוקולד חרובים במקום, כי זה פשוט לא אותו דבר".

טליה גורודיש. צילום: אילן בשור

צילום: אילן בשור. מתוך קמפיין לאוסילו

לפי רשימת הפעילויות שציינו בתחילת הכתבה, את מאוד עסוקה. איך את שומרת על התזונה בתקופות עומס?

"בימים מאוד עמוסים התזונה כמובן סובלת ואני יכולה למצוא את עצמי בולעת ברעבתנות איזה פלאפל או סביח... אבל נדיר שזה קורה. אני משתדלת לא להגיע למצבי רעב כמו שאמא שלי קוראת לזה, ולהסתובב בתיק עם תפוח, תמרים או חטיף אנרגיה כי אני נהיית ממש עצבנית כשאני רעבה".

תארי סדר יום אופייני שלך.

"בדרך כלל בבוקר אני אוכלת פרוסה עם חמאת בוטנים וריבה, תוך כדי הטיול עם הכלב, בצהרים טבעול או תבשיל טופו עם עדשים וסלט וקינוח מתוק. אני גם מאוד אוהבת שייק פירות מכל הסוגים. בערב משהו קטן, נניח ביצה קשה עם אבוקדו וירקות, אבל הרבה פעמים אנחנו יוצאים ואז כמובן שארוחת הערב הופכת לארוחה כבדה ומאוחרת יותר. האוכל האהוב עליי הוא אוכל הודי - יש שם המון אופציות. אין משהו שאני ממש אוהבת ולא אוכלת. גם דברים לא בריאים אפשר לאכול במידה, פשוט לא להגזים".

 

איך קובי בן זוגך משתלב באורח החיים הבריא שאת מאמינה בו?

"חשוב להגיד שכשחיים בזוג מאוד מושפעים אחד מהשני גם בהיבט של התזונה, ובגלל שקובי מת על אוכל איטלקי אני מוצאת את עצמי אוכלת הרבה יותר פסטה ממה שאני באמת רוצה".

מהם סודות התזונה שלך?

 

"הסודות שלי לא כל כך סודיים: לשתות הרבה מים, למשל. הפעם הראשונה בחיים ששתיתי כוס שלמה של קולה הייתה ב'מירוץ למיליון' במהלך משימת ההמבורגר - אני פשוט לא סובלת שתיה מוגזת ובבית יש רק מים, מיץ תפוזים ובירות לאירוח. עוד הרגלים טובים: לא לאכול מאוחר מדי ולהפסיק לאכול קצת לפני שממש מתפוצצים".

תני טיפ זהב שלך לתזונה לקוראות "סלונה".

 

"נסו לשלב כושר באורח החיים שלכן - הליכה למשרד, עלייה במדרגות. דאגו שבתיק תמיד יהיה משהו לאכול, ואם אתן סופרות קלוריות - הפסיקו! פשוט נסו לאכול בריא לפי כמה עקרונות בסיסיים ותסמכו על הגוף שלכן שכבר יעשה את השאר".

*****

בלוגריות של סלונה ניסו את משקה קפה באלאנס. איך הוא עזר להן? קראו כאן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה