איך החמות יכולות להפוך למאושרות?

אל תבקרי את הבחירות וההעדפות האישיות שלה. כלות מספרות לי שהחמות אומרות להן: "איזו מן עבודה בחרת לעצמך?" או "עוד פעם קנית בגדים? איזו בזבזנית את". למה? כי כלתך מרגישה לא מוערכת ככה

03/01/2018
יחסים קבלו עדכונים מיחסים
  • RSS

מאת ליאת פדות

יש הרבה תמרורים בדרך, אל תגידי "לא ראיתי". אם יצא לך להגיד לעצמך כבר כמה פעמים: "אני באמת לא מבינה מה קרה? מה כבר עשיתי שכלתי מגיבה אליי ככה?" ואת מרגישה שהגעת לדרך ללא מוצא - הגעת לכתבה הנכונה. כאן תכירי את חשיבותם של 4 התמרורים המרכזיים במערכת היחסים שלך ושל כלתך. כי כמו שתמיד אומרים (וצודקים) מודעות היא חצי מהדרך.

 1. תמרור 'עצור' - איך תצליחי לשנות גישה?

 אל תגידי משפטים שמתחילים ב"את צריכה":

"את צריכה תמיד להשאיר כיור נקי "או "את צריכה כבר להלביש לילד בגדים ארוכים". למה? כי זה יוצר אצל כלתך לחץ מיותר, והיא מרגישה שלא סומכים עליה ושהיא לא לוקחת החלטות נכונות. מה לעשות במקום? קודם כל לעצור. הטיימינג הוא מאד חשוב. אל תגידי לה את מה שאת חושבת שצריך לשנות בכל פעם שאת באה לבקר. בנוסף, את ה "את צריכה" תרככי עם "אולי" ו"כדאי ש". במקום לקבוע עובדות תשאלי שאלות.

 חמות שאטרסטוק  sirtravelalot

2. תמרור 'ילדים בדרך' - איך תשמרי על האינטרס הכפול שלך?

עכשיו זה רק את והיא. אבל עוד מעט ייוולדו הילדים ואת ממש לא רוצה שימנעו ממך לבלות איתם. ואם כבר יש לך נכדים - תזכרי שיש עוד עיניים ואוזניים בחדר. הם תמיד מקשיבים לאופן שבו את מדברת ורואים בך מודל לחיקוי. אז במקום להגיע לעימותים חוזרים עם כלתך – כדאי לך להנמיך את הלהבות ולשמור את העצות שלך למה שבאמת חשוב. כשתתמקדי – הסיכויים שהיא תקשיב לך יהיו הרבה יותר גבוהים.

3. תמרור 'אין כניסה' - איך תצליחי לא לעבור את הגבול?

 אל תבקרי את הבחירות וההעדפות האישיות שלה. כלות מספרות לי שהחמות אומרת להן: "איזו מן עבודה בחרת לעצמך?" או "עוד פעם קנית בגדים? איזו בזבזנית את". למה? כי כלתך מרגישה לא מוערכת וזה מוריד את הביטחון העצמי שלה (שזה ההיפך מה שאת רוצה). יש תחומים שהם מבחינתך: אין כניסה.

 מה לעשות במקום? לפרגן ליתרונות שלה ולא פחות חשוב: כבדי את הבחירות שלה. גם כשאת היית בתחילת דרכך לא רצית שימהרו לשפוט אותך.

ליאת פדות צילום בני לפיד

4. תמרור 'סיבוב פרסה' - איך תוכלי להחזיר את הגלגל לאחור?

 אל תהיי פסימית. נכון, כרגע אתן לא ממש מסתדרות. אבל אם את באמת רוצה לשפר את מערכת היחסים עם כלתך – יש תקווה. איך תצליחי לעשות סיבוב פרסה? קודם כל, לפני שאת באה בטענות – תנשמי עמוק. בנוסף, מצאי לפחות שני דברים שהיא טובה בהם ותגידי לה אותם. את הרי יודעת שהדרך לגן עדן רצופה במחמאות.

 כך תטהרי את האווירה בינכן ואולי זאת אפילו תהיה תחילתה של ידידות נעימה. ועוד טיפ אחרון ממני: זכרי שיש לך המון השפעה – גם על הזוגיות של בנך וכלתך וגם על המשפחה המורחבת. אז במקום לנסוע בכיוונים מקבילים – תבחרי להשתלב במסלול משותף, המקובל על שתיכן.

 יש הרבה דברים שחובה להפסיק (גם אם הכוונה שלך הייתה לגמרי טובה) ודברים חשובים – שאת צריכה להתחיל. זה לא פשוט אבל החדשות הטובות הן: שזה לגמרי אפשרי, והמפתח לשינוי נמצא בידיים שלך. אני מלווה "זוגות" רבים של כלות וחמיות, שהצליחו למצוא את דרך המלכה ולחיות בדו קיום מכבד. בהצלחה!

 ** הכותבת, ליאת פדות, מאמנת לתקשורת במערכות יחסים - מוסמכת מכון אדלר ומנחת סדרת ההרצאות והסדנאות "איך כלה וחמות יכולות (באושר) לחיות?"

[email protected]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה