איירון מן – כך תהפכו למגהצים מקצועיים

מגהצים סדרתיים טוענים שגיהוץ חולצה ב-3 דקות זו משימה לגמרי אפשרית. יצאנו לבדוק את הטענה וחזרנו עם 8 עצות שהופכות את הגיהוץ למהיר וקל יותר

04/12/2016
נוגה פנאי קבלו עדכונים מנוגה
  • RSS

אתה עושה את זה נכון

גיהוץ הוא עניין שנוי במחלוקת, החוצה דת, גזע ומין. או שאת אוהבת לגהץ, או שאת מתעבת את המטלה ומסרבת בתוקף אפילו לשכן מגהץ בין ד' אמותייך – גם אם המשמעות היא חיסול ממוקד של כל הפריטים המתקמטים בארון. אבל יש חדשות טובות: מגהצים סדרתיים טוענים שגיהוץ חולצה ב-3 דקות זו משימה לגמרי אפשרית. יצאנו לבדוק את הטענה וחזרנו אופטימיות כדי לשתף. היו שלום, אנשי המגהץ הלוהט, ותודה על הבגדים.

טיפים לגיהוץ במאה ה-21

היו ימים שבהם הטיפ הראשון לגיהוץ היה לדאוג שהגחלים יהיו חמות. למרות שעצה זו עדיין רלוונטית באי אילו מקומות נידחים, המגהץ הביתי עבר מאז לא מעט גלגולים. מגהצי הפלטות הבסיסיים הם כבר כמעט היסטוריה, ופעולת הגיהוץ הפכה לפשוטה הרבה יותר הודות למגהצי האדים שהיו שמורים בעבר למכבסות ולמפעלים בלבד. כיום ניתן למצוא אותם כמעט בכל בית, ובמקביל צובר תאוצה דור חדש של מגהצים "אוטומטיים", שאינם מכילים סקאלה וחוסכים את ההתעסקות שבמיון הבגדים מאחר והם מגהצים בטמפרטורה אחידה את כל הסוגים. לכבוד העת הנוכחית, הגיע הזמן לרענן את ארגז הכלים של המגהצים עם טיפים עדכניים.

"ממי הגחלים מוכנות? אני חייבת לצאת לעבודה". מגהץ גחלים

1. כל אחד יכול לגהץ

אבל באמת כל אחד, בכל מין, דת וגיל, וזה אולי הטיפ החשוב מכולם. הורים, זו ההזדמנות לאפשר לבני הנוער התנסות טובה, כמובן בתנאי שמדובר במגהץ שהם ידעו להתמודד אתו.

2. זו לא רק הטכניקה

כמו כל בעל מקצוע טוב, לצד הטכניקה צריך גם את הכלים. מגהץ איכותי לא נמדד בצבע או במראה – אלא בפונקציונליות שלו, שנמדדת בפרמטרים שכדאי להכיר. למשל, חשוב שהמגהץ יאפשר פעולה יעילה יותר בפחות זמן ומאמץ, וכמובן, שישמור על הבגד. מומלץ לבחור מגהץ קיטור, שכן הוא פולט אדים בעוצמה גבוהה מאוד, יותר ממגהץ אדים רגיל, שמרככים במהירות את סיבי הבגד. הדור החדש של המגהצים אף אינו מכיל סקאלה של טמפרטורה ומאפשר לגהץ את כל סוגי הבגדים בטמפרטורה אחידה ששומרת על הבדים העדינים. קריטי במיוחד למי שעלול להשאיר 'רק לרגע' את המגהץ על הקרש (כי הילד/טלפון/משבר כלשהו).

"כן, לא יודעת מאיפה זה בא, בטח השכנה שוב שכחה את העוף"

3. משטח גיהוץ: רחב יותר, מהר יותר

לא חייבים לרכוש קרש גיהוץ, אם כי ההגבהה מקלה מאוד על הפעולה. בכל מקרה, כשבוחרים משטח גיהוץ ייעודי, מומלץ לבחור את הרחב יותר, כזה שאפשר להניח עליו חלק גדול יותר של הבגד. שימו לב שמשטחי גיהוץ עם רשת בתחתית נוטים לאגור פחות לחות ולייעל את התהליך. אנחנו מזמינות אתכם לנצל את הקרש – הניחו על הפינה שלו אזורים צרים בבגד, כמו אזור המותניים במכנסיים או אזור השכמות בחולצה מכופתרת.

4. ערכת גיהוץ - אביזרי עזר (לא חובה)

ניתן להיעזר בשפריצר מים שמרכך את הבגד. פשוט לרסס מעט את הבגד ולתת לו לספוג את הלחות.
ומי שאוהב מראה פורמלי, ייהנה מספריי עמילן לחיזוק צווארונים סוררים.

5. חכו שהמגהץ יתחמם

חשוב מאוד: לא להתחיל לפני שהמגהץ ממש חם, שכן הבגד יכול להירטב ולספוג כתמי מים.

תנו לו להגיע לטמפרטורה הנדרשת

6. הפוך גוטה, הפוך

גהצו את הבגד כשהחלק הפנימי פונה אליכם. כך תרוויחו מספר יתרונות: אם ייווצר, לא עלינו, כתם חוֹם, הוא יישאר סוד שלכם. אין צורך לגהץ גם מהצד החיצוני. בנוסף, תצלחו היטב את אתגר הכפתורים: כשמגהצים הפוך, ניווט האצבעות והמגהץ בין הכפתורים הוא פחות מייגע, וגם מפחיתים את הסיכון לתלישתם. כמובן שאפשר לגהץ בין הכפתורים על החלק החיצוני, ולשלוח לשם את השפיץ של המגהץ. מה שעובד לכם ועושה את הייאוש יותר נוח.

7. אתגר הקמטים

זהו ללא ספק האתגר הגדול מכולם, ולכן נתחיל בהתחלה. ככל שתשקיעו יותר בפריסת הבגד על משטח הגיהוץ, כך יהיה נוח ומהיר יותר. העיקרון הוא כמה שיותר מהבד על הקרש. אם זו חולצה מכופתרת, כדאי להתחיל מהצווארון והשרוולים, שנוטים להתקמט פחות. לאחר מכן אפשר לתת גיהוץ ממוקד בצד העורף, לעגל אותו מעט ולסגור את הכפתור כך שהצווארון יישאר מעוגל. ומכאן להמשיך ליתר חלקי החולצה. הקפידו לשטח את השרוול היטב, וכך תחסכו את גיהוץ הצד השני.
לא אוהבים את הקפל החד של הגיהוץ בשרוול? העבירו אצבע קצת לפניו, זה ירכך אותו.
כדי להימנע מתבליטים של כיסים ו/או תפרים, שימו מעל האזור פיסת בד או מפית קטנה, וגהצו עליה.

חשוב ללחוץ עם העקב של המגהץ ולא עם הראש (המחודד), כדי להימנע מקפלים וקמטים חדשים.

8. סוף דבר

לאחר שסיימתם, תלו את הבגד על קולב שיתקרר ויתייבש במקום מאוורר למשך 10 דקות לפני הלבישה או האחסון בארון, כדי למנוע קמטים.

גיהוץ נעים!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה