איילה חסון - האישה שיודעת לשאול

האישה הראשונה שמנהלת את חטיבת החדשות בערוץ 1 ועיתונאית אמיצה ומוערכת - איילה חסון תתארח בכנס "נשים בחזית" בשיחה אחת על אחת עם יו"ר סלונה שירה מרגלית

15/11/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

איילה חסון. צילום: רונן פדידה

עם יד על הלב, עולם התקשורת בישראל היה די משעמם ללא פועלה של העיתונאית איילה חסון. אפשר לשפוך שורות של סופרלטיבים על אחת מנשות התקשורת המוכשרות והמוערכות בארץ ואפשר פשוט להסתפק ברשימה חלקית של התחקירים, הסיפורים, והסקופים המפורסמים שלה לאורך השנים.

בימים אלה עברה חסון לערוץ 10 ותגיש את התכנית "שישי" בחדשות 10, אבל אם נחזור רגע לאחור בזמן, המפץ הגדול של חסון קשור לגילוי פרשת בר-און חברון, אבל זו היתה רק יריית הפתיחה. כמה שנים לאחר מכן, ב-2004, חשפה קלטות בהן נשמע ח"כ יוסף פריצקי מנסה לתפור לכאורה תיק לח"כ אברהם פורז, חברו במפלגת שינוי.

בפרשת הרפז, שזעזעה את צמרת צה"ל ומשרד הבטחון ב-2011, חשפה את הקשר בין רונית אשכנזי ובועז הרפז בהקשר לאיסוף המידע על חריגות הבנייה של האלוף יואב גלנט בביתו על מנת לסכל את בחירתו לרמט"כלות.

לפני כשנה וחצי הפכה חסון למנהלת בפועל של חטיבת החדשות בערוץ 1, האישה הראשונה בתפקיד זה, אבל מבחינתה זו בהחלט לא סיבה להוריד את הרגל מהגז. רק לפני מספר חודשים פרסמה יחד עם העיתונאית יפעת גליק תחקיר שחשף כשלים חמורים בחקירת דריסתו למוות של הנער גל בק בתל-אביב ב-2005. התחקיר עורר סערה ציבורית גדולה והביא לפתיחה מחודשת של תיק החקירה המשטרתי.

היכולת העיתונאית של חסון באה לידי ביטוי גם כמראיינת המציגה מקבץ איכויות נדיר; אמביציה, אומץ, סקרנות טבעית ואינטליגנציה שמגובה בידע רב לצד שנינות, אינסטינקטים חדים, יכולת  לשאול שאלות נוקבות ולשלוט בדיון, גם אם הוא סוער ודרמטי, תוך התייחסות מכובדת לכל מרואיין.

בכנס "נשים בחזית", שיתקיים ב-2.12.15 מרכז פרס ביפו, תנהל יו"ר סלונה שירה מרגלית שיחה אישית, אחת על אחת, עם חסון, שתשתף את הקהל בסיפורים על אחורי הקלעים של העשייה התקשורתית שלה, תחשוף את הקשיים בניהול של כלי תקשורת ציבורי רווי בפוליטיקה פנימית ובפלגנות, תדבר בגילוי לב על המפגש המאתגר בין קריירה תובענית, ולעיתים מסוכנת, לבין משפחתה, ותספר מה היא מתכננת לעתיד לבוא.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה