איטליה, ארגנטינה ואתיופיה בישראל

אורח הכבוד של שבוע האופנה, מרסלו בורלון, איטלקי עם שורשים בארגנטינה, העלה למסלול רק דוגמנים אתיופים. קוסמופוליטיות זה הכי

21/10/2015
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS

התצוגה של מעצב האופנה מרסלו בורלון - הדי ג'יי והמפיק המקושר יליד ארגנטינה, שמציג כאן לראשונה אחרי שהציג את הקולקציה גם בשבוע האופנה של מילנו, נפתחה בהופעה של להקת המחול L-E-V. המופע המרשים והארוך למדיי בתחילת התצוגה, נוצר ע"י שרון אייל וגיא בכר, כמחווה לקהיליית יוצאי אתיופיה בישראל והיווה פתיחה מעוררת ציפיות לתצוגה, שגם כך הייתה מדוברת וזכתה לבאזז עצום עוד לפני שהחלה.

ה

גם בתצוגה עצמה שילב בורלון - שכיהן כמנהל האמנותי של שבוע האופנה גינדי תל אביב 2013 – אך ורק דוגמנים ודוגמניות ממוצא אתיופי, כמחווה לקהילה החיה בארץ.

הקולקציה שהציג לגברים ולנשים, כללה שימוש בסמלים מהמורשת הארגנטינית וסמלים שבטיים אפריקאיים, שחלקם הוקרנו בלופ חוזר על מסך הווידאו הענק ברקע המסלול. סמל הנשר חזר על עצמו בורסיות שונות על חולצות וסווטשרטים, למשל בהדפס גרפי בשחור לבן על חולצת טי, או בדוגמת פאייטים מנצנצים על חולצה שחורה, וגם על גב מעיל אופנוענים קצרצר מניילון מרופד, שם סמל הנשר נרקם באבני זהב מנצנצות.

סמלים נוספים שחזרו על עצמם באופנים שונים היו של נחש הפיתון, גולגולות ודוגמאות גיאומטריות שונות, שחזו על עצמם כמוטיב מסתורי וקדום. בפריטים מסוימים, כמו למשל בשכמיית העור בדוגמת פונצ'ו, עם פרנזים והדפס קוביות גיאומטרי, בלט במיוחד ההקשר למורשת הארגנטינית של המעצב.

חליפות המכנסיים עם ההדפסים המופשטים והצבעוניים לנשים ולגברים, היו מעניינות ויפות במיוחד והקולקציה כולה השכילה ליצור לוק אורבני ובועט, בשילוב עם אלמנטים קדומים ועתיקים. לא פחות מזה, היא עוררה סקרנות לגבי קולקציות העתיד של בורולון המעצב.

ATT00202

ATT00196

ATT00208

ATT00226

 

צילומים: אבי ולדמן

שבוע האופנה גינדי תל-אביב 2015 נערך במתחם קניון האופנה TLV fashion mall
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה