אחת על אחת - ספי וחגית

בלוגרית האופנה ספי ארליך נפגשה עם מעצבת המותג OAOA, חגית קרקובסקי, לשיחה על התחלות, משמעויות השראות ושאיפות

13/10/2015
ספי ארליך קבלו עדכונים מספי
  • RSS

IMG_3358910

פגשתי את חגית בסטודיו המקסים שלה בדאון טאון תל אביב כדי לדבר קצת על אופנה, השראה ואמנות. חגית קרקובסקי היא מעצבת צעירה ובעלת המותג OAOA והיא מעצבת בגדים עדינים שמשלבים עבודת יד לנשים מיוחדות שאוהבות חיים נינוחים וטבע. אני מאוהבת בסגנון העדין של חגית וחולמת על חיים נינוחים וטבע ומאוד שמחה להציע לכם הצצה לכם עולם שלה ולמותג OAOA.

תספרי לי קצת עצמך, איפה למדת?

אני חגית קרקובסקי ולמדתי בשנקר עיצוב טקסטיל. התמחיתי בסריגה וסיימתי ב-2009. כשסיימתי התחלתי לעבוד אצל איילה בר שהיא מעצבת תכשיטים ויש לה חנות בשבזי בנווה צדק. היא מעצבת תכשיטים בסגנון אתני ועד היום אני משתפת איתה פעולה בסריגה.

איך נולד המותג שלך?

ב 2013 פתחתי את הסטודיו והוצאתי את קולקציית הקיץ הראשונה של OAOA . ההשראה לקולקציה הגיעה כשפגשתי בזרם אמנות ה"יוגנשטיל", זרם הארט נובו הגרמני. הם היו קבוצה של אמנים שהוציאו מגזין אמנות שקראו לו "יוגן" שבגרמנית זה צעיר, וכתבו על כל מה שהיה חדש באמנות ובעיצוב. על הקאוורים של המגזין תמיד הופיעו איורים שמאוד אהבתי. בניתי לי לוח השראה עם עטיפות של המגזין ומשם זה התחיל. ההשראה התחילה מהצבעוניות הפאסטלית, מסגנון הארט דקו הגיאומטרי, אבל גם מעיצובים קצת יותר זורמים. כשהתחלתי, הכוונה הייתה להביא איזשהו משהו אמנותי לבגד.

בסופו של דבר זה הגיע למקום פסטלי ונקי. בקולקציה הראשונה היו בערך 10 פריטים קיציים.

IMG_3348910

מה הצבעים שבחרת לקולקציה?

צבעי פסטל. תכלת, ורדרד, קורל, צהוב, ירוק מנטה, אפורים. זה גם הצבעים שאני אוהבת ללבוש. בחורף זה ממש שונה. עכשיו כשאני עושה חורף, שמתי לב שבחורף אני גם מתלבשת ממש שונה. אני לא לובשת את הצבעים האלה. אני לובשת יותר שחור, כחול. כחול כהה אני מאוד אוהבת.

תספרי לי קצת מה זה OAOA.

OAOA זה בעצם ראשי תיבות של Over And Over Again. הגעתי לזה קצת במקרה כשחיפשתי שם למותג. היה לי איזשהו כיוון לשם שהוא כמו שם בדוי, שאני לא חושפת אותו, וכבר נסגרתי עליו, אבל הרגשתי שמאוד רציתי שיתנו לי שם, כמו כשאתה נולד אז נותנים לך שם, אז בכל זאת החלטתי שהולכים על השם שחשבתי עליו. התחלתי לשחק קצת בפוטושופ עם השם כדי ליצור לוגו והיה שם באג באחד הפונטים ופתאום הופיעו על המסך האותיות OAOA , וזה תפס לי את העין ופשוט רשמתי את זה בצד והתחלתי לחשוב על השם הזה.

אני ממש אוהבת את זה כי זה גם עיגול ומשולש וזה גראפי מאוד ותופס את העין. התחלתי לחפש משמעות לשם. אהבתי שזה לא בן אדם, אלא הברות כמו ההברות הראשונות שתינוק מוציא ויש בזה משהו בסיסי, מאוד נקי ומצוצמם, ואהבתי את זה. ואז שוב חשבתי על מה שהאותיות האלה יכולות לסמל, ואז עליתי על זה ש- OAOA זה Over And Over Again והכוונה היא שהתהליך של היצירה הוא להתחיל מחדש. כל הזמן צריך לעשות את הפעולה שוב. זה לא שמתחילים לעצב וזה זורם. כל קולקציה זה ככה, כל סווטשירט או כל חולצה זה אותו הדבר. בכלל, מחזוריות זה משהו כמו החיים.

IMG_3381

לאן היית רוצה שהמותג שלך יגיע?

השאיפות שלי זה להביא אותו למקום של עבודת יד. עכשיו זה חשוב לי אף יותר מקודם. קודם עוד עבדתי עם תופרות ועכשיו אני עושה הכל לבד. אז החלק של עבודות יד, אני ממש רוצה לשמר אותו. גם בקטע של ערך, עם כל העודף של דברים, שהכל מאוד מוצף והכל מאוד זול, אז לשמר משהו שהוא גם תרפיה בשבילי, ואני אוהבת אותו. אני רוצה לשמר את המדיום הזה שהיה קיים מאז ומתמיד ואני גם חושבת שהוא תמיד ישאר באיזושהי רמה, גם כי אנשים מאוד נהנים לעשות עבודות יד. אני גם רוצה למכור יותר אונליין, לא רק פה, בכל העולם.

עבור מי את עושה את הבגדים? איך את מדמיינת את הלקוחה שלך?

מניסיון, כי כבר ראיתי אנשים שלובשים את הבגדים שלי, הבנתי שזה לא קשור לגיל. זה לא גיל מסוים, למרות שתמיד הייתה לי מישהי צעירה בראש. יש נשים בנות חמישים שקנו שמלות וזה הפתיע אותי, אבל זה מאוד יפה ומשמח. אני חושבת שזה יותר עניין של טיפוס. הטיפוס של הלקוחה זה בדרך כלל בחורה שאוהבת טבע ואמנות. מישהי שמתעניינת בדיוק בתחומים שאני מתעניינת, שאיכשהו נמשכת לזה. מישהי שיכולה להעריך משהו שהושקעה בו מחשבה. מישהי שיש לה אורח חיים יחסית נינוח.

IMG_3368910

אז מכל הדברים שאת עושה, מכל עבודות היד, מכל התהליך, מה את הכי אוהבת לעשות?

החלק של ההשראה מאוד חשוב לי. עכשיו לקראת יצירת קולקציית החורף נסעתי לאיסלנד וזה הפך למרכז ההשראה של הקולקציה. כל הקולקציה זה זה. אז כשאני עובדת על ההשראה, אני ממש נכנסת לזה ואני בתוך זה מההתחלה ועד שהמוצר גמור. זה ממש להיות בתוך איזשהו עולם וזה החלק שהכי כיף לי. להתאים את החומרים, את הצבעים. להביא את ההשראה לחיים. וזה ממש ככה שאני הולכת ברחוב ורואה את זה בכל מקום. אני בן אדם מאוד ויזואלי וזה מאוד חזק אצלי. אני חייבת להפעיל את המקום הזה וזה מחייה אותי.

גם החלק של פיתוחי הטקסטיל זה חלק שאני מאוד ניהנת ממנו ואם אני לא עושה אותו, אז זה חסר לי. אני ממש צריכה את זה בעיצוב. זה מה שעשיתי עבור קולקציית הסווטשירטים שאני עובדת עליהם עכשיו לקראת החורף. עבדתי על הבדים וגם תפרתי אותם בעצמי.

IMG_3375910

***

לעמוד הפייסבוק של OAOA

לבלוג של ספי ארליך way too yellow

***

שבוע האופנה של גינדי 2015 יתקיים בתאריכים 18-21/10. הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק לכל הדיווחים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה