אופנת הנטוורקינג

יומה של אשת הקריירה רחוק מלהסתיים בעבודה. הרמות כוסית, חתונות של עמיתים ואירועי סופ"ש הם ה- הזדמנות לראות ולהראות. קבלי את המדריך האופנתי לאירועי נטוורקינג

26/10/2016
לירון אוחנה קבלו עדכונים מלירון
  • RSS

רשת חברתית הייתה קיימת בעולם העסקים עוד הרבה לפני האינטרנט. כבר בשנות ה-80 הבינו אנשי עסקים את הכוח שב"נטוורקינג": מפגשים חברתיים של אנשי עסקים מתחומים שונים, במהלכם מכירים, מחליפים כרטיסי ביקור, שומעים על יוזמות חדשות, ורוקמים שיתופי פעולה שיכולים לסייע לשני הצדדים.

גם אם לנו, נשות הקריירה העכשויות, אין אירועים שהם "אירועי נטוורקינג" בהגדרתם, אנחנו מוזמנות ומזמינות למגוון אירועים שמלבד היותם מהנים, יכולים לסייע לנו בקריירה: חתונות של עמיתים, ימי כיף או פעילויות העשרה מחלקתיות, מסיבות עיתונאים, השקות, הרצאות, ימי עיון, הרמות כוסית, ארוחות ערב משותפות ומפגשי סופ"ש – הם כולם אירועי נטוורקינג. הזדמנות ליצור קשרים, לחשוב על רעיונות יצירתיים יחד, ולקדם אינטרסים משותפים.

רק שאירועי נטוורקינג מטבעם פחות רשמיים ויותר נינוחים, ולפיכך מבקשים התנהגות ובחירות אופנתיות אחרות מאלו של המשרד. מאחר ואין הזדמנות שניה לייצר רושם ראשוני טוב, אנחנו פה לתת לכן כמה טיפים מנצחים לבחירות אופנתיות המתאימות לאירועי נטוורקינג שונים:

 

אירועי קז'ואל: מילת המפתח היא – מראה לא מתאמץ. מכנסיים רפויות וחצאיות קלוש (צילום: Getty)

אירועי קז'ואל

מאפיינים: מתקיימים בשעות היום, לרוב בחוץ, בימים ושעות 'פנאי' (שישי צהרים, שבת).

זוהי ההזדמנות שלך להראות את הצדדים הנינוחים שלך, ולהתלבש באופן יותר רגוע ופחות מחייב. אך שניה לפני שאת שולפת את הטרינינג זכרי – זהו עדיין אירוע עבודה. את תתקלי בבוסית שלך, אולי אפילו במנכ"לית החברה, תפתחי איתן שיחה, את בכל זאת רוצה לשמור על מידה של רשמיות.

איך להתלבש: מילת המפתח היא – לא מתאמץ. לכי על תיק צד קטן: לא קלאץ' ולא תיק כבד. סביר להניח שתהיי עם תיק עליך רוב הזמן, ואת צריכה נוחות, וידיים פנויות. פריטים רפויים או כאלו במראה אוברסייז יעבדו מצויין: חצאיות פליסה באורך מידי, מכנסיים או חולצות שיפון רפויות. צבעים בהירים מומלצים במיוחד.

אירועי קז'ואל: לכי על תיק צד קטן ולא כבד (צילום: Getty)

 

 

אירועי קז'ואל: חצאית פליסה מידי למראה אלגנטי נינוח (צילום: Getty)

אירועי ערב

מאפיינים: כשמם כן הם – מתקיימים אחרי רדת החשיכה, בלוקיישנים אלגנטיים ורשמיים. משלבים אלכוהול, לעיתים ריקודים, אין בהם תוכנית רשמית אלא הרבה מאוד 'מינגלינג'.

לנו הישראלים יש שיעור או שניים ללמוד בלבוש רשמי לאירועי ערב. בעוד בארה"ב או אירופה קוד הלבוש הנדרש כתוב עוד בהזמנה (black tie, with tie, formal וכו') אצלנו בישראל הלבונטינית נשים מרשות לעצמן להגיע לחתונה עם הוויאנס. בעוד שלאירועי ערב משפחתיים את יכולה לדפוק שמלת תחרה שקופה, כזאת עם גב חשוף או שסע עד המותן, אירועי ערב בהם תתקלי בקולגות מעולם העבודה מחייבים הקפדה אופנתית מסוג אחר.

אירועי ערב: שמלה שחורה קטנה מאובזרת בחכמה (צילום: Shutterstock)

איך להתלבש: כבר אמרו חכמות שכל אישה חייבת שתהיה לה בארון שמלה שחורה קטנה טובה שנראית עליה פצצה. זה האירוע לשלוף אותה, ולאבזר אותה נכון: נעלי ותכשיטי 'סטייטמנט' מלאי נוכחות, תיק קלאץ' בלתי נשכח, וג'קט זרוק בנונשלנטיות על הכתפיים או של אלגנטי. מבחינת נעלים, אב -99% מהמקרים אירועי ערב מחייבים להשקיע ולעלות על עקבים. אם את לא רגילה ללכת על עקבים בחרי עקב נמוך ורחב. החוק הכי חשוב באופנה הוא: אין דבר פחות אלגנטי מאישה שלא נוח לה.

שמלה שחורה קטנה קלאסית: כל אישה חייבת אח בארון (צילום: יונידרס 9to6)

קייט וינסלוט: מאבזרת שמלה שחורה בעגילי 'סטייטמנט' נופלים וסנדלים עם פס מוזהב (צילום: Getty)

שמלות שחורות עם טויסט אופנתי: לא צריכות אבזור נוסף ומדברות בעד עצמן (צילום: Shutterstock)

מישל ויליאמס ושרה ג'סיקה פארקר בשמלות שחורות מאובזרות עם אמירה (צילום: Getty)

אירועי ריזורט

מאפיינים: חופשות, ימי כיף ואירועים המתקיימים על החוף הים או בבריכה.

אירועים טריקיים במיוחד שמאלצים אותנו להיקלע לסיטואציה המוזרה שבה המנהלים, המנהלות והקולגות שלנו יראה אותנו בבגד ים.

איך להתלבש: במשפט אחד – לאירועים מסוג זה גלביה היא חברתך הטובה ביותר. רצוי לבחור באחת אוורירית משיפון או כותנה דקה ולא שחורה. ביציאה מהמים אחר יבוש קל שימי עליך את הגלביה ותוכלי להסתובב בנוחות ליד הקולגות בלי התחושה הלא נעימה שאת חושפת יותר מידי.

לאירועי ריזורט גלביה היא חברתך הטובה ביותר. מתוך קולקציית קיץ Gallabia (צילום: רון קדמי)

לאירועי ריזורט גלביה היא חברתך הטובה ביותר. מתוך קולקציית קיץ Gallabia (צילום: עדי הלמן)

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה