אומה תורמן: ''הארווי ויינשטיין תקף אותי''

השחקנית ההוליוודית חושפת ב''ניו יורק טיימס'' כיצד המפיק המואשם שהטריד ותקף כ-100 נשים, ניסה לאנוס אותה במלון בלונדון

04/02/2018
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

כשפרשת הארווי ויינשטיין התפוצצה, לפני מספר חודשים, השחקנית אומה תורמן רמזה בתקשורת שיבוא היום וגם היא תספר את סיפורה. ובכן, היום הזה הגיע ותורמן ("ספרות זולה", "קיל ביל"), חשפה ב"ניו יורק טיימס" כיצד המפיק הארווי ויינשטיין פגע גם בה. בפעם הראשונה, הוא הפיל את חלוק הרחצה שלו לרצפה, כשהשניים היו באמצע שיחה על תסריטים וחשף את עצמו בפניה בחדר מלון בפריז. "לא הרגשתי מאויימת אבל חשבתי שזאת התנהגות אידיוטית".

מספר חודשים לאחר התקרית בלונדון, ויינשטיין כפה את עצמו עליה במלון סבוי בלונדון. "הוא דחף אותי למטה, ניסה לקרב את עצמו אלי ולחשוף את עצמו. הוא עשה כל מיני דברים לא נעימים אך לא בדיוק הכריח אותי. את כמו חיה שמתפתלת באותו רגע, כמו לטאה. עשיתי כל מה שאני יכולה כדי להחזיר את הרכבת למסלול". למחרת ויינשטיין שלח לה זר פרחים ועוזריו החלו לדבר איתה על תפקידים חדשים.

תורמן, המומה ונסערת ממה שהתחולל בחדרו, איימה עליו שתחשוף את מעשיו. ויינשטיין איים עליה בחזרה כי יהרוס לה את הקריירה. אין זאת הפעם הראשונה שהוא מאיים בדרך זו. בעבר שחקניות אחרות סיפרו כיצד ויינשטיין איים ש"יגמור להן את הקריירה", אם לא יענו להצעותיו המגונות וישתפו עימו פעולה, מה שגרם להן לשתוק במשך שנים.

אומה והארווי צילום Photo by Kevin Winter/Getty Images

תורמן סיפרה שהיא מרגישה רע עבור כל אותן נשים שסבלו מוויינשטיין, מאחר והן סמכו עליו וכי הוא היה מנטור עבור רבות מהן. "אני אחת הסיבות שבגינה נערות צעירות היו נכנסות לחדרו של ויינשטיין, לבדן, כמו שאני עשיתי. קוונטין טרנטינו השתמש בוויינשטיין כמפיק בפועל של הסרט 'להרוג את ביל', אשר מסמל העצמה נשית. וכל הכבשים האלה נכנסו לטבח כי הן היו משוכנע שמישהו בעמדה הזו לא יעשה משהו לא חוקי, אבל הם עשו זאת".

אומה תורמן וטרנטינו צילום: Ian Gavan/Getty Images

הכוכבת גם הרחיבה על יחסיה עם הבמאי קונטין טרנטינו, שהתדרדרו לאחר צילומי "קיל ביל". תורמן סיפרה איך בסרט טרנטינו אילץ אותה לנהוג במכונית ללא חגורת בטיחות וכאשר הביעה את רצונה שיביאו ניצבת בשביל זה, נתקלה בסירובו. התוצאה: תורמן התנגשה בעץ ונפצעה בצוואר וברגל. חברת "מירמקס" הסכימו להעביר לה את תצלומי ההתאונה בתנאי שתחתום על הסכם ויתור מכל תביעה ורק לאחר 15 שנה תורמן השיגה את התמונות אך החליטה לא לתבוע את החברה.

ב"ניו יורק טיימס" תורמן גם חשפה כיצד נאנסה בגיל 16 על ידי שחקן המבוגר ממנה ב-20 שנה. בזמנו היא הייתה בתחילת דרכה והתגוררה בדירת סטודיו במנהטן. ערב אחד, במהלך בילוי במועדון, תורמן פגשה את אותו שחקן שכפה עליה לקיים עמו יחסי מין. "ניסיתי להגיד לא", סיפרה תורמן. "בכיתי, עשיתי כל מה שיכולתי לעשות. הוא אמר לי שהדלת נעולה, אבל לא ניסיתי לקום ולפתוח אותה. כשהגעתי הביתה אני זוכרת שעמדתי מול המראה והסתכלתי על הידיים שלי וכעסתי עליהן כל כך".

דובריו של ויינשטיין אישרו ל"ניו יורק טיימס" שהוא התנצל בפני תורמן בזמנו מכיוון ש"לא קרא נכון את הסימנים".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה