אוהבת סקס

מחשבות בעקבות מה שקרה בחוף בוגרשוב: האם יכול להיות שיש סביבי גברים המאמינים שככה מתנהגת אישה שאוהבת סקס, ולא אישה במצוקה?

17/04/2012
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS

מה שקרה בחוף הים של בוגרשוב הוא קשה, מזעזע, ומחריד. כולנו מסכימים? יופי. אנחנו הרי בני תרבות. אני רוצה לחשוב שכל מי שקורא את הדברים הללו, היה מזעיק עזרה לו היה רואה חבורת נערים שוכבים עם בחורה בזה אחר זה על חוף הים. אבל בכל פעם שאני קוראת טוקבק או שומעת רמיזה על כך ש"הבחורה הזו פשוט אוהבת סקס", אני תוהה לעצמי – מי מאמין לאמירה הזו? אולי מישהו סביבי חושב שהיא הגיונית? האם גברים – וגם התרבותיים, המשכילים והמנומסים שביניהם – מהרהרים באפשרות שזה נכון? האם ברמה כלשהיא זה מדליק אותם? שהאישה – ככל הנראה לא בקו השפיות ומאוד מסוממת בעת הארוע - נורא נהנתה?

נשים יודעות את האמת. אנחנו יודעות שכל קשר בין "אוהבת סקס" לסיפור הזה, הוא לא הגיוני בעליל. המקרה בבוגרשוב הופך את הבטן לכל אישה, לא משנה כמה פרועות יהיו הפנטזיות המיניות שלה. אנחנו אפילו לא צריכות להסביר למה, אנחנו מרגישות בעצמות שלנו שאישה שאחראית למעשיה לא הייתה רוצה להיות במצב כזה. שמי שהגיעה לכך שגופה יופקר בצורה כל כך אלימה היא מסכנה מלכתחילה. שהיא צריכה עזרה, דחוף (אבל לא ממשטרת ישראל, הם עסוקים בדברים אחרים).

אני יכולה לתאר לעצמי מה נשים חושבות - אבל אני לא יודעת מה גברים חושבים על צירוף המילים "אוהבת סקס". אני חושדת שהביטוי הזה מסקרן אותם אבל גם מאיים עליהם. לפעמים אני מפחדת שהם מאמינים למה שהם ראו בסרטי פורנו – שם "אוהבת סקס" זו מישהי שגופה הוא חפץ בחזקת אדם אחר, לשימושו החופשי והאגרסיבי. או ש"אוהבת סקס" מבחינתם היא דמות ה"זונה השמחה וטובת הלב" שעדיין מוצגת בסרטים ובטלוויזיה כהפוגה קומית חביבה. מישהי מנוסה, עניינית, חייכנית, אחת שעושה כסף מגופה ומחלקת עצות לגיבורה הבתולית. ואם לא זונה, אפשר להסתפק בדימויים פחות מקצועיים למופקרת  – על פיהם אישה שאוהבת סקס היא זו שמשתכרת במסיבות, חושפת את גופה לכל עבר, מפלרטטת ללא הכרה עם כל גבר, ואפשר לבלות איתה - אבל לא אחת שמתחתנים איתה.

התגיות האלה מסוכנות. הן מגבילות את המחשבה, ולבסוף יוצרות דימויים שקשה להשתחרר מהם, במיוחד כשהם מעורבבים עם טוסטסטורון לא מרוסן של גיל הנעורים ובכלל. אבל מעבר לכך, התגיות האלה מיותרות. כי האמת היא, שנשים שאוהבות סקס נמצאות בכל מקום. בשנת 2012 נשים למדו להגדיר את המיניות שלהן, לאמר מה הן רוצות, להתרגש, להתפנק, להתנסות ולהגשים פנטזיות. נשים משכילות, נשים יציבות, נשים נורמטיביות לחלוטין. נשים שרוצות זוגיות וילדים. נשים שצריך להכיר, לקרוא, להאזין להן. אבל האם גברים טורחים? האם הם מוכנים לשמוע מה אנחנו באמת רוצות, בתנאים שלנו? או שהם מאויימים, מפחדים שלא יספקו את היצר הנשי הגדול והנורא, מרגישים מסורסים – ומעדיפים לחשוב שזו ש"אוהבת סקס" נמצאת על חוף הים בבוגרשוב?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה