א"ב של תרבות האונס

ביום שישי האחרון צעדו כ-2,000 משתתפות ומשתתפים ב"צעדת השרמוטות" במחאה על תרבות האונס והאשמת הקורבן. לילו שלו, ממפיקות הצעדה, מונה את הא''ב של תרבות האונס. לגזור ולשמור

14/05/2017
לילו שלו קבלו עדכונים מלילו
  • בדואר
  • RSS

מאת: לילו שלו, ממפיקות צעדת השרמוטות

לילו שלו, ממפיקות צעדת השרמוטות (צילום: לובה פיין)

א - ״אונס שני״ - כי הטרדה אחת, תקיפה אחת, או אונס אחד, פשוט אינם טראומטיים מספיק.

ב - ״בנים אינם בוכים״ - וגם ״הוא זורק כמו בת״ ו״אל תהיה כזה נקבה״. כי להיות בת זה עלבון, ולהיות גבר רגיש זה ייהרג ובל יעבור.

ג - ״גובה המיני ועומק המחשוף״ - (ע״ע ״אונס שני״) - כי הכי רלוונטי מה לבשנו, לאן ולמה הלכנו, למה וכמה שתינו, למה פירטטנו, עם כמה שכבנו ומאיזה גיל. ולא רק זה - כי ילדות בביה״ס היסודי הן אובייקטים מיניים, וכי מגברים לא מצופה כלל לשלוט בעצמם.

ד - ״דריכות״ - מצב קיומי בסיסי עבור כל אישה באשר היא: כי את תמיד בהיכון - בחניון, ברחוב, בעבודה וגם בבית. כי זו יכולה להיות צללית בחניון חשוך, המפקד ששובר מדי דיסטנס, הבוס שיחמיא על המחשוף, הדייט שיגניב משהו למשקה שלך, או סבא שלך, שיגיד לך שזה הסוד המיוחד של שניכם.

ה - ״הטרדות מיניות״ - הסטטיסטיקה לא משקרת: כל אישה, וסביר להניח - כל נערה, וסביר להניח גם - כל ילדה, עברה או תעבור הטרדה מינית אחת לפחות, וסביר להניח גם - שהרבה יותר.

ו - ״וסת״ - כי כולנו משפחת מלוכה, ובין רגלינו זורם לו דם כחול. כי וסת זה מגעיל, כי וסת זה מוקצה, כי כל תכליתו של הכוס (ע״ע) היא הכלת הזין הגברי.

ז - ״זנאים״ - תתי אדם שימצאו כל תירוץ להיותם אנסים, יספרו לעצמם (ויתרברבו באוזני חבריהם לפשע) שבעצם - מגיע להם, ויתייחסו לנשים כאל המיץ של הזבל, אם לא פחות מכך.

ח - ״חלאות״ (או - דושים) - זן מיותר של אנשים שמתמחים בלגרום לך להצטער שנולדת, כי מבחינתם את פחותה, חלשה ונואשת. הם עלולים להיראות לעין הבלתי מזוינת כאחד האדם, אך הישמרי: הכאפה תגיע במהרה. מטאפורית, פיזית, או גם וגם.
ט - ״טובי בנינו״ - הם תמיד מגיעים ממשפחה ״נורמטיבית״, ואף פעם לא היית מצפה שזה יהיה מישהו מהם. כי הם מהסוג שהולך לקרבי, ומרים את הדגל בטקסים בבי״ס ובתנועה.

י - ״ייאוש״ - קשה עד בלתי אפשרי להימנע ממנו לנוכח המצב הקיים, אבל חובה לנתב אותו למקומות פרודוקטיביים ולהפוך אותו לאופטימיות. וזו הסיבה שאנחנו כאן היום.

כ - ״כוסית״ (וגם - כוס) - ה-בק האנדד קומפלימנט של תרבות האונס: כי את צריכה (ע״ע) להיות כוסית, אבל אם את כוסית, אז את כוס. כוס מהלך. גם אם את לא כוסית, את כוס. וכדאי שתפתחי לכל דורש.

ל - ״לסביות״ - הן סטרייטיות שלא פגשו עדיין את הזין הנכון. והן הזמנה פתוחה לחדר המיטות. והומו זו הקללה הכי ״מוצלחת״ שכל ילד מכיר. וטרנס? זו כבר הזמנה ללינץ׳ בכיכר העיר.

מ - ״מרכז אומנות הפיתוי״ - כי מה שהיה חסר לנו זה דושים (ע״ע חלאות) שילמדו גברים אחרים ש״לא״ הוא בעצם ״בוא ותשכנע אותי בכוח״ מסווה, אז אל ייאוש (ע״ע).

נ - ״ניכוס גברי״ - כי מן ספרדינג, כי הסגברה, וכי ברוב המוחלט של המקרים, רק ״יש לי חבר״ יוריד ממך את הדושים (ע״ע חלאות). כי רק אם את רכושו של גבר אחר, מותר לך לסרב להיות רכוש שלהם.

ס - ״סם האונס״ - ידידו הטוב ביותר של האנס (למעט, אולי, מערכת המשפט).

צעדת השרמוטות 2017 (צילום: לובה פיין)

ע - ״עקרון #לא_כל_הגברים״ - זה נכון. באמת לא כולם. אבל בדיוק מספיק כדי להשליך על#כל_שאר_הגברים, ושיישאר עודף אפילו. אז אם אתה גבר שזועק בכאב על האפלייה כנגד כל הגברים כי #לא_כל_הגברים, נא הרם את הכפפה ועשה משהו בנוגע לכל הגברים שכן.

פ - ״פורנו״ (או לכל הפחות, פורנו הטרו) - זיקוק תרבות האונס לכדי ״שלמות״: המין הוא בתשלום, האישה היא רק חור (או שלושה), המין תמיד זמין, הכוס תמיד מגולח למשעי, הזין תמיד עצום ותמיד עומד, השדיים תמיד זקופים, האישה תמיד גומרת אחרי חצי דקה, סף הגירוי תמיד עולה, ועולה, ועולה, ועולה... עוד אלימות ועוד תוקפנות. וכל הצדדים תמיד מפסידים.

צ - ״צריכה״ - את צריכה להתאפר, צריכה לרדת במשקל, צריכה לגלח, צריכה לעלות על עקבים ולהעמיק את המחשוף, אבל צריכה לוודא שהוא לא עמוק מספיק כדי שלא תהיי ״שרמוטה״, אז את צריכה להתכסות, צריכה לשבת בחלק האחורי של האוטובוס, צריכה להיות מנומסת, צריכה להגיש קפה למפקד (כי אין *פקידי* לשכה), צריכה לחייך יותר, צריכה להתחתן, צריכה ללדת 2.3 ילדים, ורצוי שתעשי את זה עד גיל 30, צריכה לפתוח רגליים, אבל צריכה להיות בתולה, אבל צריכה להיות חיה רעה במיטה. שמעת? יופי.

ק - ״קסטיאל״ - וגם: ינון מגל, וחיים רמון, ומשה קצב, ובני סלע, ויניב נחמן, וארז אפרתי, ולירן חג׳בי, ואופק בוכריס, ורוני אלשיך, וחנן גולדבלט, ויורם זק, וציון קאפח, והרב אייל קרים, והרב שייע רוזנבלט, וזוהר ארגוב, ואיך אפשר בלי אייל גולן. וזה רק בארץ, ואלו רק המקרים הבאמת מוכרים. ונגמר לי האוויר בריאות ונגמר לי המקום ב #כוס_המכיל שלי.  חלקם מטרידים, חלקם תוקפים, חלקם אנסים, וחלקם ״רק״ מאפשרים ומעודדים את כל זה.

ר - ״רבנות״ - המוסד השוביניסטי, הלהטבופובי, האנכרוניסטי והמיותר ביותר בתולדות המדינה. בית המשפט שבו, בגדול, את אשמה כל עוד לא הוכחה חפותך, ואתה זכאי - לרוב גם אם הוכחה אשמתך. ולכי תוכיחי שאין לך אחות. ובעצם... גם אם יש לך אחות, העדות שלה לא שווה. כולה אישה.

ש - ״שיימינג״ - הנשק היחיד שיש לנו כדי להתמודד עם מי שחטאו ופשעו לנו. או, לפי הגדרתו של מטרידן שלי משבוע שעבר, שאיימתי עליו בשיימינג: ״הדבר הכי שפל בעולם״.

ת - ״תלונת שווא״ - when all else fails, כשכל טיעוניך החלקלקים בעד תרבות האונס לא מחזיקים מים, שלוף את הקלף המנצח! כי #כן_כל_הנשים הן שקרניות, כי אונס מתבצע רק  על ידי זרים ורק בסמטאות חשוכות, כי להגיש תלונה זה פיס אוף קייק ולא דורש תעצומות נפש שלרוב הגברים ששולפים את הקלף הזה אין חלקיק מהן.

ובונוס:

ת - ״תרבות האונס״ - כי 22 אותיות הן פשוט לא מספיקות. כי האחיות שלי ושלכן מתות. כי הפושעים מסתובבים חופשיים. כי להטריד ולתקוף אותנו ברחובות, בעבודה, בצבא ובבתים זה לגיטימי, וכי ״מה את עושה עניין״. כי נחשוב מיליון פעם לפני שנתפוס טרמפ, כי גם במוניות או באוטובוסים אנחנו לא בטוחות. כי כשאנחנו מתלוננות - לא מתייחסים. גם כשיש ראיות וגם כשזו מילה כנגד מילה. כי כשאנחנו לא מתלוננות - שואלים ״למה לא אמרת כלום קודם״. כי ״היא הצטלמה בחוטיני״ זה טיעון מקובל שנאמר על ידי *עורכת* דין. כי החברה כולה מתגייסת כדי לנרמל את החריג ולהחריג את התגובה ההגיונית, כי מה שחשוב הוא להגן על המקרבן ולפגוע עוד בקורבן.

צעדת השרמוטות 2017 (צילום: לובה פיין)

 אנחנו לא חופשיות. אף אחת מאיתנו. אבל אני רוצה שנהיה. כי כשנסיים את ההפגנה הזאת, כשנתפזר כל אחת לביתה, נבדוק מי הולך מלפנינו, מאחורינו ומצדדינו. וזה לא משחק. וזה לא משעשע.

כי לבנות שלנו מגיע עולם טוב יותר, ולבנים שלנו - חינוך מוצלח יותר.

כי החברה לא תלמד את הילדה בת הבקושי ארבע שלי להתבייש. להתבייש בזה שהיא ילדה.

כי אנחנו משנות את חוקי המשחק ואת סדרי העולם, כאן, ועכשיו, ולתמיד.

.

הסרטון הלא רשמי של צעדת השרמוטות 2017. צילום: הילה ספאק. עריכה: אור זק"ש 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה