הבלוג של גלית פורמן

גלית פורמן – מדייקת עסקים

מדייקת עסקים. מעניקה ליווי וקידום עסקי. מתאים לעסקים קטנים ובינוניים להצלחה ודיוק עסקי. אוהבת אנשים ואוהבת לעבוד עם אנשים טובים. מעניקה ליווי עסקי אישי, פתרונות ניהול, שיתופי פעולה ומימון

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מאפריל 2011

אז מה יש בה בכריזמה שגורם לנו ללכת שבי.. להתרגש, מה יש בה בכריזמה שהופכת אנשים למרתקים ? המילה כריזמה, מקורה בשפה היוונית ופירושה “מתת אל”. כריזמה מתארת תכונה של אדם מושך במיוחד, אדם הניחן בקסם אישי יוצא דופן, בעל יכולת שכנוע ותקשורת מדהימה עם הסובבים, אדם היכול להשפיע על אנשים כמעט מבלי לטרוח..

11/10/2011

אז מה יש בה בכריזמה שגורם לנו ללכת שבי.. להתרגש,

מה יש בה בכריזמה שהופכת אנשים למרתקים ?

המילה כריזמה, מקורה בשפה היוונית ופירושה “מתת אל”.

כריזמה מתארת תכונה של אדם מושך במיוחד, אדם הניחן בקסם אישי יוצא דופן, בעל יכולת שכנוע ותקשורת מדהימה עם הסובבים, אדם היכול להשפיע על אנשים כמעט מבלי לטרוח..

כריזמה היא תכונה בעלת אפקט מיסטי, יש שיאמרו מאגי ממש.

תכונה אשר באופן טבעי מתקשרת להצלחה, לחוש מצוין לעסקים, לשגושג ולעשייה.

כשאנו אומרים על אדם מסויים “יש לו כריזמה”, אנו מתכוונים שחווינו חווית משיכה בלתי מוסברת, מהפנטת ממש.

אז מהי כריזמה, האם נולדים איתה או שמא בעזרת תרגול, למידה והרבה רצון טוב אנו יכולים לייצר אחת?

ואיך בכלל משדרגים ומעצימים תכונה מופלאה זו?

משיחות עם אנשים גיליתי כי רובם נוטים לחשוב שכריזמה היא תכונה מולדת,

אני חושבת שאולי אכן ישנם אנשים הנולדים עם יותר ממנה, אבל בינינו..

בדיוק כפי שכושר מנהיגות, כשרון ויצירתיות הן תכונות הניתנות לתירגול וחיזוק ככל שגדל האימון וגדלה המודעות, כך בדיוק מתנהל לו גם ענין הכריזמה.

אני מאמינה שבכולם טמונה כריזמה, כאמור, ישנם אלה בהם היא מתבטאת  יותר מבאחרים, אך עם שימת לב והתכווננות אמיתית, בכולנו תנבע ותשתדרג כריזמה יפה ומכובדת.

אז מה נדרש כדי לשפר את הכריזמה האישית שלנו ?

שפת גוף

חשוב שנזכור, כי כל פעולה שאנו עושים משודרת ומתורגמת על ידי הסביבה החל מליצת היד,

טון הדיבור והדרך בה אנו מחזיקים את גופינו – הכל מתפרש באופן מיידי ונחרט אצל העומד מולנו.

מכאן, שאם נשים לב לעצימנו נוכל לשלוט טוב יותר במד הכריזמה, למשל אם נקפיד על זקיפות, על טון דיבור החלטי בעת הנכון, או רך ומכיל כשצריך.

מודעות גבוהה

כדי להגדיל את הכריזמה ולטפח אותה עלינו להיות ערים מאוד להתנהגותנו, ולשים לב לאופייה ולטיבה של האינטראקציה שלנו עם הסביבה - האם אנו נעימים, נדיבים משקיעים בהם את מירב תשומת הלב, מלאי סבלנות, אמפטיה ואכפתיות אמיתית וכנה?

כפי שאני מאמינה בכל ליבי וכפי שכתבתי אין ספור פעמים, מודעות היא ללא ספק המפתח לשיפור ולשינוי התנהגות בכלל ולהעצמת הכריזמה בפרט.

כשמתמידים במודעות ובשימת לב להתנהגות היום יומית, גם לזו הנראית לכאורה כקוראת בנו באופן אוטומטי, התוצאה אחת היא – כעבור פרק זמן של תירגול ואימון, השינוי עליו הקפדנו, יהפוך לטבע שני ולחלק בלתי נפרד מאופינו, כך שלא נצטרך עוד ל”עבוד” על השינוי והשיפור, אלא רק ליהנות ממנו ולהיות לאנשים מלאי קסם וכריזמה.

בהצלחה.

גלית פורמן

מדייקת עסקים

עוד מהבלוג של גלית פורמן

על הדיוק העסקי

במילון, לצד המילה דיוק מופיע הפירוש הזה: דיוק – דייקנות, התאמה מוחלטת למציאות, לזמן שנקבע וכו'. דבר שנלמד מתוך עיון מעמיק ומדוקדק, בדיוק, לא פחות ולא יותר, ללא איחור. לעסק שלי קראתי מדייקים...