הבלוג של גלית פורמן

גלית פורמן – מדייקת עסקים

מדייקת עסקים. מעניקה ליווי וקידום עסקי. מתאים לעסקים קטנים ובינוניים להצלחה ודיוק עסקי. אוהבת אנשים ואוהבת לעבוד עם אנשים טובים. מעניקה ליווי עסקי אישי, פתרונות ניהול, שיתופי פעולה ומימון

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מאפריל 2011

עיצרו רגע ונסו במשפט או שניים לענות, מהי ההגדרה שלכם לעסק עצמאי? מיהו בעצם אדם עצמאי?? האם עצמאי הוא מישהו שעובד עם חשבוניות? או שמא זוהי פשוט הגדרה לצורת התחשבנות…??! ואולי הגדרת העצמאי מתאימה לזה המחליט בעצמו מה קורה בעסק, מתי יקום, מתי יצא להפסקה ואם בכלל, כמה יגבה מלקוחות מתי ואיך ?? רגע, אולי להיות עצמאי משמעו בכלל, לא להיות כפוף לבוס, שלא ינהלו אותך ויגידו לך מה לעשות.. והרי כל ה”עצמאיים” מגלים עד מהרה שלא רק שאתם כפופים לבוס.. זכיתם בלא מעט כאלה, תובעניים דורשים וקפדניים.. שכן כל לקוח הוא מעין בוס.

04/08/2011

עיצרו רגע ונסו במשפט או שניים לענות, מהי ההגדרה שלכם לעסק עצמאי? מיהו בעצם אדם עצמאי??

האם עצמאי הוא מישהו שעובד עם חשבוניות?

או שמא זוהי פשוט הגדרה לצורת התחשבנות…??!

ואולי הגדרת העצמאי מתאימה לזה המחליט בעצמו מה קורה בעסק, מתי יקום, מתי יצא להפסקה ואם בכלל, כמה יגבה מלקוחות מתי ואיך ??

רגע, אולי להיות עצמאי משמעו בכלל, לא להיות כפוף לבוס, שלא ינהלו אותך ויגידו לך מה לעשות.. והרי כל ה”עצמאיים” מגלים עד מהרה שלא רק שאתם כפופים לבוס.. זכיתם בלא מעט כאלה, תובעניים דורשים וקפדניים.. שכן כל לקוח הוא מעין בוס.

בעיני, עצמאי הוא זה שבונה את העסק שלו ככה שהוא מסוגל לבחור אם לעבוד בו או לא, עסק המתוכנן ומנוהל טוב מספיק כך שהוא מייצר לבעליו כסף במידה כזו שיוכלו בנחת לשכור עובדים ועדיין ישאר לו מספיק כסף כדי לבחור אם הוא רוצה או לא רוצה לבוא ולעבוד בעסק שלו עצמו.

זו התשובה שלי למהי עצמאות, זו בעיני ההגדרה הנכונה ביותר ללהיות בעל עסק עצמאי וזה, והיעד המדויק ביותר אליו אתם צריכים לשאוף בעת הקמת העסק העצמאי שלכם.

כל זה נחמד מאוד, וכשקוראים את זה אפשר אפילו להאמין שזה פשוט, אבל איך לעזאזל עושים את זה??

לעצמאות כלכלית מלווה תחושה נהדרת, אין לי כל ספק בכך. אבל היא מצריכה התמדה ועבודה רבה ואם אתם לא בענין של הירתמות, שינוס מותניים וצעדה אל עבר המטרה, אין טעם בקריאת הפוסט שלי.

אבל אם חשובה לכם עצמאות אמיתית תגלו שלמרות שנדרשת עבודה רבה ומאומצת, העצמאות אפשרית ומחכה לכם שתיהנו ותחיו איתה.

הנה כמה טיפים שיקלו, יעזרו וימקדו אתכם – בדרך למטרת העל – להיות עצמאי:

ששש … חושבים פה !

בראש ובראשונה שבו עם עצמכם בשקט, עם עט ודף נייר והבינו מה אתם בכלל רוצים להגיע. מהן החלומות והתקוות שלכם?במה אתם טובים ומקצועיים באמת ובאותה נשימה ציינו לעצמכם גם מהן מגבלות שלכם וכמובן, מהי המשמעות של “עצמאות כלכלית” עבורכם? הכתיבה תקל ותחשוף תחושות ומחשבות והתרגיל הפשוט הזה יאפשר לכם להכיר עצמכם טוב יותר והפועל היוצא יהא בסיס מוצק להצלחה.

לתפור כבר את החור בכיס !!

אם הכנסתכם החודשית הינה 10,000 ש”ח ואת מוציאה 10,001 ש”ח לחודש, אתם בבעיה המעידה על חוסר שליטה… אתם חייבים להיות עם היד על הדופק ושיהיה לכם מושג אודות מצבכם הפיננסי. עליכם לדעת תמיד מה וכמה אתם מכניסים ובהתאמה כמה אתם מוציאים על כל דבר ודבר, ממש ברמת הבחינה היומיומית. הסתכלות פרטנית כזו תגלה לכם שהרבה מאוד כסף מתבזבז על “שטויות” ואם קצת שימת לב החיסכון גדול ולעיצים – עצום !

sos

הפעולות להבראה, חסכון ושליטה על מצב הכסף, פשוטות עד כדי גיחוך, צריך רק להביט בהן וליישם אחת אחת לאט ובטוח !

קביעת תקציב קבוע להוצאות החדשיות וצמצום מספר כרטיסי האשראי הן פעולות מהירות ומבריאות במיוחד.

יתרון יחסי:

הגדירו קונספט שונה מהקונבציונאלי – הציגו חידוש, נסו לקחת את השרות או המוצר ולמכור משהו מרענן יותר. אפשר לחדשו על ידי שימוש בטכנולוגיה. כך לדוגמה, משרד רואי חשבון שמודיע ללקוחותיו ב – SMS על הדיווחים לשלטונות המס או חברת ייעוץ עסקי שמאמינה שבמסגרת תכנית ההבראה מציעה גם הגדלות הכנסות ולא רק צמצום הוצאות.

עקביות:

היו עקביים. יש לכם מטרות, יש לכם תוכנית, אתם יודעים מה אתם מוכרים ולמי. לכו במסלול בעקביות. הנטייה להתבזר נוטה להתרחש בעיקר כשהביצועים אינם מספקים. במקרה זה נכון יהיה להתאים את התוכנית למידע ולהתרחשויות חדשות ואז לחזור שוב למסלול הביצוע לפי התוכנית’ קחו אוויר. בניית עסק חדשמחייבת ראיה ארוכת טווח.

הסתייעו:

כאשר העסק הוא עסק קטן בו הבעלים, המנכ”ל, מנהל השיווק, סמנכ”ל הכספים, השליח והמנקה הם אחד, כדאי שיהיה מישהו חיצוני שיסייע בחשיבה וייתן נקודת מבט שונה מזו הנהוגה בעסק (הנקודה שלכם). זה יכול להיות בן/בת הזוג, קרוב משפחה או מישהו מקצועי, אבל בכל מקרה כדאי לשמוע את דעתם של האחרים. לשמוע, להפנים ולשקול באופן אמיתי. את ההחלטות רק אתם תקבלו, מה אכפת לכם לשמוע דעות נוספות, אולי יהיה שם משהו שתוכלו להיעזר בו?

התעדכנו

מול כל עסק, כמעט בכל נקודת זמן עומדות הזדמנויות עסקיות. הזדמנות עסקית עשויה להיות מכרז שיצא לדרך, מתחרה שקרס או הגעתה מוצר משלים לשוק. זיהוי ההזדמנויות ושימוש נכון בהן עשוי להביא לעסק ערך מוסף ניכר.

זהה את גורמי הסיכון ואת מרכיבי האיום העיקריים אשר בהם אתה עשוי להיתקל, בשלב ההקמה או לאחריו. וודאו שהכנת תוכניות מגירה מתאימות למצבים אלו.

התאהבו

התאהבות היא היכולת להתרגש מכל דבר, היא המקום שבו כל חסרון הופך לאנקדוטה אהיבה, שכל קפריזה הופכת למתנת אופי, אתרו את החסרונות היחסיים שלכם ביחס למתחרים וודאו כי אינם מהותיים. לרוב, יזם חדש יתקשה בזיהוי חסרונותיו היחסיים לכן אני ממליצה להעזר בעמית למקצוע או ביועץ מקצועי לצורך כך. ככל שתיטיבו לזהות מראש את חסרונותכם כך ההערכות מראש תהיה קלה יותר ולא פעם תוכלו  להציג חסרון כיתרון אם רק מודעים תהיו לו.

מצאו  את היתרונות שבחסרונות.
וזכרו, עצמאות אמיתי, כמו כל דבר בחיים, מתחילה בראש,בעשיית סדרים ושליטה במצב.

עצמאות אמיתית היא יעד ריאלי ואפשרי, רק צריך להחליט, להתמיד ולהצליח

שבוע מקסים ומלא בעשייה :)

Biz angels

גלית פורמן

עוד מהבלוג של גלית פורמן

על הדיוק העסקי

במילון, לצד המילה דיוק מופיע הפירוש הזה: דיוק – דייקנות, התאמה מוחלטת למציאות, לזמן שנקבע וכו'. דבר שנלמד מתוך עיון מעמיק ומדוקדק, בדיוק, לא פחות ולא יותר, ללא איחור. לעסק שלי קראתי מדייקים...