מגביל פתיחת חלון – לא לוקחים סיכון בבית!

יש לכם ילדים פעילים במיוחד? דואגים לשלומם ורוצים לאבטח את ביתכם למניעת תאונות? לסביבה בטוחה לילדים בבית מומלץ להצטייד ולהתקין אמצעי בטיחות מאושרים על ידי מכון התקנים ובטוחים לשימוש. יש לבחור אמצעי ביטחון ייעודיים בלבד הבנויים מחומרים ידידותיים לאדם ולסביבה. ישנם אמצעי מיגון ובטיחות חדשניים לבית המעוצבים כך שלא ירגישו בנוכחותם. לא עוד סורגים מסורבלים […]

איילוק - תחליף לסורגים | מגביל פתיחת חלון הזזה

יש לכם ילדים פעילים במיוחד? דואגים לשלומם ורוצים לאבטח את ביתכם למניעת תאונות? לסביבה בטוחה לילדים בבית מומלץ להצטייד ולהתקין אמצעי בטיחות מאושרים על ידי מכון התקנים ובטוחים לשימוש. יש לבחור אמצעי ביטחון ייעודיים בלבד הבנויים מחומרים ידידותיים לאדם ולסביבה. ישנם אמצעי מיגון ובטיחות חדשניים לבית המעוצבים כך שלא ירגישו בנוכחותם. לא עוד סורגים מסורבלים וכבדים למראה החוסמים את הנוף, אם מדובר בסורגי בטיחות לילדים לדוגמא, ישנם מנגנונים נסתרים מן העין המותקנים בפנים פרופיל החלון. ניתן גם להשיג מגיני ספוג להדבקה על שולחן האוכל והאירוח המרכזי שלכם ואזורים נוספים בהם יש פינות שולחן מסוכנות מהם ילדים עלולים להיפגע תוך כדי משחק תמים בבית. ספוגים אלו מציעים הגנה במקרה של מכה כתוצאה מנפילה ארעית. ספוגים אלו עלותם אינם גבוהה, לא יותר מ-10 שקלים ליחידה, וניתן להשיגם בגדלים והתאמות לרהיטים שונים בבתי מרקחת וחנויות ציוד לטף.

 

מהו כבל מגביל פתיחה לחלון?

 

על-פי נתוני הלמ"ס וארגון בטרם העוסק בהסברה ובטיחות בבית, מידי שנה נופלים אל מותם 7 ילדים, כתוצאה מנפילה מחלון גבוהה שלא הותקנו בו עזרי בטיחות. תופעה מצערת זו אינה דועכת לאורך השנים, על אף קמפיינים רבים של הסברה ומניעה בתחום. מאחר ואין חוק בישראל המחייב התקנת אביזרי בטיחות בחלונות, גדל הצורך ביוזמה ציבורית ופרטית לטובת כלל הילדים בישראל, במיוחד לאור העובדה כי בחופשת סוף השנה והחגים רבים מהם נותרים לפרקי זמן ארוכים בבית ללא השגחה.

 

מהי חשיבותה של הוספת מגביל פתיחת חלון לבטיחות בבית?

 

לשם מיגור ומזעור הסיכון הכרוך בהשארת ילדים לבד בבית, פותחו מגוון מנעולי בטיחות לחלונות ודלתות הזזה. אחד מהפתרונות המוכרים והמובילים תחום בשנים האחרונות, אותו נסקור במאמר זה, הוא ILock-Stop, כבל מגביל פתיחת חלון המיוצר מפלדה שזורה חזקה ועמידה במיוחד להתנגדות, מאפשר מילוט בשעת חירום ופשוט להתקנה בכל פרופיל חלון כדוגמת פרופילי אלומיניום 1700, 7000 ו-9000 הנפוצים במיוחד בישראל.

מגביל פתיחת חלון

יתרונותיו של המנגנון (יכול לשמש גם כתחליף לסורגים)

 

המנגנון מתוכנן להגבלת פתח החלון ומציע גם כמה תכונות שימושיות בהשוואה למוצרים מתחרים:

 

 • הגבלה חזקה עם אפשרות לפתוח את החלון בשעת חירום ✔
 • לא תלוי במפתח ✔
 • ניתן להעביר את המנגנון מחלון לחלון, גם בעת מעבר דירה או משרד ✔
 • זול יותר מכל סוגי הסורגים (מומלץ לשלב עם ציפוי הגנה לחלון להגנה מירבית) ✔
 • מיוצר במפעלים בעלי תקני בטיחות אירופאיים וישראליים מחמירים ביותר ✔
 • פטנט ישראלי המיוצר אך ורק בישראל ✔
 • ניתן להזמין במשלוח או איסוף עצמי ✔
 • ניתן להתקנה עצמאית קלה וידידותית או על-ידי ידי מתקין מורשה ✔
 • מאפשר כניסת אור ואוויר לחלל החדר ✔
 • מסופק עם אחריות יצרן, שירות לקוחות ותמיכה טכנית ל-5 שנים ✔
 • ערך מוסף: נתינה לקהילה – נארז על-ידי עמותות המספקות תעסוקה שיקומית ✔
 • יכול לשמש גם מנעול לדלת הזזה 

 

ניתן לרכוש גם ללא מחבר לניתוק מהיר לשימוש ייעודי באזורים בעליי פוטנציאל להשחתה, פורענות ותנועה מרובה. מעצור בטיחות לחלון תוכנן על פי תקן משרד החינוך ומגביל את פתיחתו עד עשרה סנטימנטרים המונעים נפילה מהחלון כתוצאה מסקרנותם המוגברת בקרב ילדים ופעוטות היכולה גם להיות הצצה חטופה מבעד לחלון.

 

כשמדובר בבטיחות אין מקום לפשרות – הזמינו מגביל פתיחת חלון תוצרת ILock עוד היום – להגנה מירבית ומיידית על קרוביכם!

 

חלונות מוסיפים הרבה לחיי היום יום שלנו – אור שמש, איוורור ונוף. כיוון שחלונות נדרשים וקיימים בכל בית ובאזורים מסוימים בבניינים, התנאים מתקיימים ולצערנו גם תאונות של נפילה קורות – במיוחד עקב סקרנותם של ילדים הגוברת על המודעות שלהם לסכנות.

בישראל, בניגוד למדינות ארצות הברית, אין חובה להתקין אמצעי בטיחות לחלונות כסטנדרט. האחריות מוטלת על ההורים והאחראיים לילדים.

כמענה חלקי בלבד לבעיה זו, אשר נידונה בשיח הציבורי רבות בשנים האחרונות, קבע משרד החינוך תקן הקובע כי פתיחה מקסימלית של דלת החלון צריכה להיות עד עשרה סנטימטרים בלבד, רוחב פתיחה המונע הוצאת ראש או גוף של ילד מהחלון מחד, ומאידך מאפשר כניסת אוויר.

לשם מתן מענה פותח מגוון רחב בלמים ומעצורים לחלונות המציעים הגבלת פתיחתו. מעצור לחלון בדרך כלל יוצמד על ידי בורג או בלחץ למסילה וימנע תזוזת החלון על צירו או הכנף לרוחב מפתח שיקבע בעת ההתקנה. לעומת מגביל פתיחת חלון מסוג זה, ישנו גם מגביל פתיחת חלון כבל פנימי המותקן בתוך פרופיל החלון, חבוי ואינו נראה. מגביל פתיחת חלון מסוג זה גם יכול לשמש הגנה כנגד פריצה.

כדאי לוודא רכישה מספק וותיק ומוכר בתחום המספק אחריות והוראות הרכבה ידידותיות, ומעצור המאפשר גם פירוק כנף החלון לניקוי ותחזוקה.

מגביל פתיחת חלון אינו תחליף לחינוך והסברה

 

גם אם עשיתם את הבחירה הנכונה והוספתם מגביל פתיחת חלונות לבית, בית הספר או בגן הילדים שלכם, חינוך והסברה הם עדיין הכלים היעילים ביותר למניעה ומזעור תאונות, במיוחד בגיל צעיר בשלב בו המודעות מתפתחת.

טיפים כלליים לבטיחות

 1. הקפידו לסגור את חלונות הבית כשילדים בסביבה
 2. על תסמכו על אמצעים שאינם בטיחותיים כמו רשת או מעקה נמוך למניעת נפילה, אלו נועדו על מנת לאפשר איוורור ולא תמיד חזקים מספקים אם נשענים עליהם
 3. הרחיקו מחלונותיכם רהיטים או כל דבר אחר שילדים עשויים לטפס עליו
 4. אם אתם זקוקים לאיוורור נוסף, פיתחו חלון שאינו בהישג ידם של ילדים
 5. הסבירו לילדיכם כי אין זה בטוח לשחק ליד חלונות
 6. אם אתם עוזבים את הבית רק לפרק זמן קצר, בקשו משכנים או בני משפחה להשגיח על הילדים.

 

[youtube watch?v=gW7gH4E1NMo nolink]

 

*המידע במאמר זה מובא כמידע כללי למטרות הסברה בלבד, ויתכן כי אינו משקף את כל המוצרים הקיימים ואינו מציג את כל גורמי הסיכון האפשריים. מומלץ לבצע סקר שוק והשוואת מחירים לפני כל רכישה של אביזר בטיחות ולהתייעץ עם מומחה במידת הנדרש.

 

תגיות חיפוש: מגביל חלון, תחליף לסורגים, ספוגים נגד נפילה, מעצור פתיחה לדלת הזזה,