הבלוג של איילה לוינגר

עיניים גדולות

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממאי 2012

מאז שבית המשפט בקלן, גרמניה בחודש יוני האחרון פסק שמילת ילדים אינה חוקית, שכן היא מהווה פגיעה גופנית ביילוד, ומוגדרת כנזק קשה ובלתי הפיך לשלמות הגוף, עוקבים גם בעיתונות הישראלית בהתפתחויות בנושא. אך משום מה אין זכר בעיתונות בעברית למסיבת העיתונאים החשובה שנערכה ביום רביעי שעבר בברלין. יש כנראה עדיין דברים שבישראל לא רוצים שתשמעו.

21/09/2012

מאז שבית המשפט בקלן, גרמניה בחודש יוני האחרון פסק שמילת ילדים אינה חוקית, שכן היא מהווה פגיעה גופנית ביילוד, ומוגדרת כנזק קשה ובלתי הפיך לשלמות הגוף, עוקבים גם בעיתונות הישראלית בהתפתחויות בנושא. פורסמו כתבות על מוהלים שהוגשו נגדם תביעות, טורים של מוהלים שמסבירים למה הגנה על זכותם של ילדים לשלמות גופם זה אקט אנטישמי, כתבות על כך שישראל שלחה את שמעון פרס שלנו להסביר לגרמנים שלאסור את כריתת העורלה של ילדים לבקשת הוריהם זו פגיעה בחופש הדת שלהם (של ההורים), כתבות “מעודדות” על איזה יופי שמוסלמים ויהודים יכולים לחבור יחד למטרה משותפת ולשכוח מיריבות בת מאות שנים (הוכחה לאפשרות לדו קיום!) והטוקבקים גם נשמו לרווחה כשנראה שקריאות ה”אנטישמים” משיגות את מטרתן והפרלמנטי הגרמני נבהל והחליט שבקרוב יחוקק חוק מהיר שמתיר להורים לבקש להסיר את העור המחובר לפין של בנם, בתנאי שמי שיכרות את האיבר יהיה רופא. אך משום מה אין זכר בעיתונות בעברית למסיבת העיתונאים החשובה שנערכה ביום רביעי שעבר בברלין. יש כנראה עדיין דברים שבישראל לא רוצים שתשמעו.

ביום רביע שעבר כינס האירגון הגרמני Kinderhilfe לזכויות ילדים מסיבת עיתונאים ברלין כדי לדבר על הגנה על זכויות הילד בוויכוח על ברית מילה ולדרוש מהבונדסטאג לא לחוקק חוק מהיר שמנוגד לזכויות הילד שמעוגנות בחוקה הגרמנית שיחתום את הדיון הסוער וימסד את המילה. לא לפני שיערך דיון מקיף וישמעו חוות דעת של רופאים, משפטנים, אירגוני זכויות הילד ואנשי דת. חוץ מאירגוני זכויות הילד נטלו חלק במסיבת העיתונאים גם אישים מתחום הרפואה וזכויות הילד כמו סגן מנהל המוסד לרפואה פסיכותומטית ופסיכותרפיה, נציג של איגוד רופאי הילדים ונשיאת terre de famme , ארגון זכויות נשים שדיברה על הצורך להגן על בנים ובנות באופן שווה מפני פגיעה באברי המין. האירגון הגרמני לזכויות ילדים פנה אל ערן שדה דרך האתר שהקים “גונן על הילד” והזמין אותו להשתתף באירוע ולייצג את ההורים היהודים הישראלים שמספרם הולך וגדל בכל שנה, שמוותרים על המנהג הזה.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

ערן שדה מדבר החל מדקה ה- 3:40. הוא מספר לקהל באנגלית רהוטה, לאט וברור את סיפורו. הוא אישי וסוחף, הוא מדבר על עצמו ועל מה שהוא עבר כתינוק בן 8 ימים. הוא מספר על מה שהוא התכוון לעשות לבנו לפני 11 שנים ואיך כמה ימים לפני אירוע ברית המילה המתוכנן לבנו הוא חיפש מידע באינטרנט על הרופא-מוהל שבחר. הוא מצטט את טעמי המילה על פי הרמב”ם כדי שלמי שלא מכיר לא יהיה ספק מה מטרת הפגיעה בפין מלכתחילה וכמה היא דומה להטלת מום בבנות יותר ממה שאנחנו מעיזים להודות.הוא מספר לקהל שקרא כל פיסת מידע שמצא על החלק מגופו שנכרת במטרה להחליש את היצר המיני, מהי העורלה ומה נאבד כשכורתים אותה ועל ההשלכות של העדר העורלה ביחסי מין (ואוננות). הוא מספר איך מתבצע תהליך ההפרדה של העורלה מהפין במילה מסורתית יהודית ואיך המוהל דואג שהיא תהיה בלתי הפיכה בעליל על ידי פריעה בציפורניו שהוא מאריך ומחדד באופן מיוחד למטרה זו ועל המציצה בפה, שלבים בתהליך שמתרחשים מדי יום ביומו בבריתות מילה יהודיות, גם בישראל.

אבל לא, אין בכוונתו של ערן לומר שמילה על ידי מוהל צריכה להיות בלתי חוקית ושניתוח המילה צריך להעשות רק בבית חולים. לא ולא, ערן פונה ישירות לרופאים, מצביע עליהם ובדרישה נוקבת מזכיר להם את מטרת המקצוע שלהם ואת שבועת הרופאים- לרפא ולא לגרום נזק. אין לכם שום סיבה להתעסק עם איבר המין של תינוק או תינוקות בריאים! כשהתינוק או התינוקת שמולכם בריאים אתם לא חותכים איברים מגופם!

ערן פונה לקנצלרית ולפרלמנט ומביע את שאת נפשנו מהנסיונות המגונים של ארגונים דתיים לחסום כל דיון בנושא בהאשמות שהמניע הוא אנטישמי. אנחנו יודעים שהתנועה לאסור מילה בגרמניה שנתמכת על ידי רוב הציבור, אין לה דבר וחצי דבר עם אנטישמיות והכל עם  כיבוד זכותו של ילד על גופו!
ערן מציע את הפשרה היחידה המתקבלת על הדעת – לאפשר מילה מטעמי דת אך ורק לבגירים שיכולים לתת הסכמה לביצוע הפולחן על הגוף שלהם. נכון, יש פה הגבלה של חופש הדת, הוא אומר, אבל היא זמנית, בניגוד לכריתה של העורלה בכפיה.

את דבריו הוא מסיים בפניה מרגשת בעברית ליהודים בגרמניה, בישראל ובכל מקום בעולם. אני צפיתי בדבריו כבר אינספור פעמים וכל פעם אני מתרגשת מחדש ואני עומדת לגמרי מאחורי מילותיו של ערן, הוא דיבר גם בשמי כשהפציר: למדו על יתרונות איבר המין השלם, למדו על חסרונות איבר המין החתוך והצטרפו לתנועה הבלתי נתנת לעצירה, ההולכת וגדלה, של רבבות יהודים שמקבלים את פניהם לעולם מבלי לפגוע בשלמות גופם, מבלי להכאיב להם ומבלי לסכן את שלומם.

תכלה שנה וקללותיה

תחל שנה וברכותיה

שנה טובה.

נדרשת עזרת הציבור

אם אתם רוצים לעזור אנא חתמו על העצומה הקוראת לממשלת גרמניה לדחות את קבלת ההחלטה בשנתיים ולא להוציא חקיקה מהירה אשרתעגן בחוק ביצוע פולחנים דתיים בכפיה על גופם של ילדים: https://epetitionen.bundestag.de/petitionen/_2012/_07/_23/Petition_26078.html

כאשר יגוייסו חצי מליון חתימות עד 11 באוקטובר יזמין הפרלמנט הגרמני את יוצר העצומה (נשיא ארגון זכויות הילד) ואת מומחיו לקיים “שולחן עגול” (דיון ציבורי) בהשתתפות נציגים מכל התחומים כולל זכויות ילדים ואתיקה רפואית ולא רק אנשי דת ופוליטיקאים.

האתר בגרמנית, ניתן להוריד קובץ הסבר באנגלית איך לחתום על העצומה שהכין ערן שדה.

קישורים:

גונן על הילד- מידע חיוני להורים על ברית מילה

ראיון של ערן שדה שתורגם מגרמנית לאנגלית

תופעה: הורים לא מלים

עוד מהבלוג של איילה לוינגר

תצוגה מקדימה

לא מגלחת

כמעט אף פעם לא גילחתי את שיער גופי. לא, גילוח זו פעולה סיזיפית, כבר למחרת השיער גדל והוא קוצני ולא נעים. רציתי רגליים חלקות, לא רגליים מגולחות. אז במשך לפחות 15 שנים השתמשתי במכשיר סילק אפיל ובשעווה חמה. עשיתי לעצמי בשעווה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

בחני את עצמך - האם את פנאטית הנקה

השבוע נפתח בפייסבוק אירוע שנקרא "העם דורשת מחאת הנקה!" על ידי נשים ובשביל נשים שנמאס להן להסתגר בבית עם התינוק, לחפש פינות הנקה במקומות ציבוריים או לספוג הערות מעליבות מבעלי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

היתרונות הרפואיים למילת נשים

שייח מוחמד סאליה אל-מונאג'יד ( Shaykh Muhammad Saalih al-Munajjid), הוא אימאם ויש לו אתר אינטרנט שבו הוא עונה לשאלות. "שאל את הרב" שכזה. שאלו אותו מהם היתרונות הרפואיים למילת נשים והוא ענה: אללה ברא את האדם אך שלח לו שליחים וספרים כדי לכוון...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה