הבלוג של בטי נעים-לחיות כמנצחת

לחיות כמנצחת – שינוי חשיבה ותודעה ליצירת שינוי בחיים

בטי נעים שרם - לחיות כמנצחת - העצמת נשים בשיטת א.מ.א - אמונה מודעות אהבה. מחברת הספר "הכל אפשרי בקלות ובפשטות" -מדריך העצמה אישית בהוצאת אסטרולוג.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל ממאי 2017

עד גיל 42 סבלתי מאכילה רגשית, לפני שבועיים סגרתי מעגל לאחר שהשתתפתי כדוגמנית בתצוגת אופנה של יבואנית רכבי יוקרה – כ-30 שנה לאחר שזכיתי בתואר סגנית שנייה בתחרות יופי.

לפני שבועיים סגרתי מעגל משמעותי בחיי, כאשר עליתי למסלול האופנה בתל אביב והשתתפתי כאחת מ-25 נשים דוגמניות עם סיפור חיים עוצמתי ומרתק, שצעדו על המסלול בתצוגת אופנה ייחודית שהפיק מוטי רייף ליבואנית הרכב B.M.W. זה קרה כ-30 שנה לאחר שזכיתי כתלמידת תיכון בתואר סגנית שנייה בתחרות מיס בת ים ומספר שנים לאחר שהצלחתי להתמודד בהצלחה עם הפרעות האכילה אתם התמודדתי עד גיל 42. 

בטי נעים בתצוגת האופנה של בי.אמ.וו, צילום אסף רחמים

 

מתי הכל מתחיל?

היום אני יודעת להגיד שהכל התחיל לאחר ההריון הראשון בגיל 24, בהריון סבלתי מרעלת הריון קשה , ילדתי בחודש שביעי ולאחר הלידה הוספתי למשקלי 30 ק”ג, כן אני יודעת זה מלא, אין לי מושג מה קרה שם במהלך ההריון הזה אני זוכרת שכל הזמן הרגשתי מאוד רעבה, לא הרגשתי שובע לשנייה וכך מצאתי את עצמי כל היום אוכלת כדי לנסות לשבוע, היום אני יודעת שהיתי רעבה לדברים אחרים, לא הייתי רעבה לאוכל, הייתי רעבה למשפחה, לאהבה לחברות, הרגשתי בודדה, באותה תקופה עברנו לגור בבאר שבע, לא הכרתי שם אף אחד עם המשפחה שלי לא הייתי בקשר באותן שנים והבדידות שהייתה כל כך קשה עבורי בשילוב עם התסכול שחשתי באותה תקופה גרמו לי לאכול ללא הכרה, לאכול בכל פעם שאני מרגישה עצובה, בודדה, מיואשת .

אז פה ממש כאן מתחילה תקופה של אכילה רגשית בחיי, תקופה שתלווה אותי עד גיל 42. 

באותן שנים לא הבנתי שאני סובלת מאכילה רגשית,  באותה תקופה חיי התנהלו בניגודיות גדולה: מצד אחד, מאבק מתמיד לרדת במשקל, ומצד שני צורך תמידי למלא את עצמי באוכל כדי לנחם את עצמי ולמלא את החלל שנוצר בי.

בכל אחד משלושת ההריונות הבאים התגברה עוד יותר האכילה הרגשית שלי, והגעתי למשקל של 100 ק”ג.

אני זוכרת את עצמי ממש סובלת , אף אחד לא ידע, אף אחד לא ראה תמיד ידעתי להסתיר את המחלה שלי מכולם, הייתי עסוקה באין סוף דיאטות כדי להוריד את המשקל העודף, אני זוכרת את החיים שלי כמאבק בלתי פוסק במשקל הגוף שלי, מאבק בלתי פוסק באוכל.

וזה  היה סיוט עבורי, הייתי מוצאת את עצמי בוכה הרבה, כועסת על עצמי, מבקרת את עצמי, שופטת את עצמי לא הרגשתי לעצמי טיפת חמלה לא יכולתי להגיש חמלה ואהבה לעצמי מבחינתי הייתי כישלון אחד גדול, נכשלתי וכך ראיתי את הדברים.

אני זוכרת שממש הגעתי לתחתית הגוף שלי התחיל להגיב ממש קשה לאכילת סוכר, הרגשתי את הגוף שלי ממש קורס הבנתי שאני לא יכולה להמשיך כך יותר. הבנתי שיש לי בעיה .

הבנתי שיש לי בעיה ושאני רוצה לטפל בה. 

המהפך המשמעותי שעשיתי היה  בגיל 40: הלכתי ללמוד לימודי נטורופתיה, זאת לאחר שהגעתי למסקנה שהאכילה הרגשית מזיקה לי ומסכנת את בריאותי, רעידות ופרכוסים בגופי, ירידת סוכר, הרבה כעס עצמי ועצבנות כלפי משפחתי הקרובה, וכמובן שנאה עצמית.

במהלך לימודי הבנתי שאני סובלת מאכילה רגשית, הבנתי שהבעיה היא לא האוכל אלא המשמעות של האוכל בחיים שלי, גילתי שאני מנסה למלא את מה שחסר לי בחיים באוכל, כאשר בפועל הצורך האמתי שלי הוא דווקא באהבה, נתינה וחמלה.

“למעשה, ההזנה הרגשית תואמת להזנה הפיזית, אך מכיוון שאנו לא מודעים לכך אנו מפרשים כל רעב כרעב פיזי, ועד שהגוף שלנו לא יקבל את האוכל הנכון: פיזי או רגשי, הוא תמיד יישאר רעב.

כחלק מהלימודים למדתי מי אני, למדתי על עצמי דברים שלא ידעתי מעולם, למדתי לאהוב את עצמי, להכיר את עצמי, למדתי איזה אוכל מתאים לי, מה עושה לי טוב ומה מוריד אותי למטה, למדתי לזהות את הדחף שלי ולמדתי בעיקר לתת  לעצמי מענה נכון , אם הרגשתי בודדה הכנסתי לחיים שלי פעילויות חברתיות, אם הרגשתי חוסר באהבה עשיתי מהלכים להכניס את האהבה לחיים שלי, עשיתי שינוי גדול בחיי, התחלתי להקשיב לקול שלי, לעצמי ולשאול את עצמי למה אני זקוקה באותו הרגע, ממש כך שאלתי את עצמי “למה את זקוקה עכשיו בטי?” בעבר האוכל היה התשובה לכל דבר היום ממש לא! היום אני מעניקה לעצמי את מה שאני זקוקה לו, בנוסף התחלתי למלא את חייה ביצירה, בכתיבת ספרים ובהתנדבויות רבות שסייעו לי להגיע לשקט נפשי ולאיזון שכל חיי היו חסרים לי כל כך.

כך למשל, סערת הרגשות הוחלפה באיזון ובשלוות נפש, שגרמה לי לקבל את הגוף שלי כפי שהוא ולהתייחס אליו כאל מקדש פרטי, שמה שישמור עליו הוא: תזונה נכונה, מחשבות טובות והרבה אהבה. תחושה זו תבוא לידי ביטוי בתצוגת האופנה בה השתתפתי ביום שני, כאשר צעדתי על המסלול בדיוק כפי שאני היום – בלי שום לחץ של דיאטה.

בזכות השיטה הייחודית שפיתחתי המבוססת על השילוב בין אמונה, מודעות ואהבה, לומדים מאות אנשים ונשים כיצד להעלות את מפלס האושר שלהם, ובעקבות זאת לעשות שינוי לטובה בחיים בעבודה, בזוגיות, בקריירה ובהורות.  חשוב לי ללמד אנשים ובעיקר נשים להקשיב לעצמן, לעשות שלום עם הילדה הקטנה שבהן, להתחבר לעצמן, וללמוד לתת  מענה נכון ומדויק לרגשות ולמחשבות שלהן. שיטה זו מיושמת על ידי בתהליכי שינוי אישי, שאני מעבירה בהתנדבות עבור אסירים בכלא בשירות בתי הסוהר,  נשים חד הוריות שמתקשות לשרוד ונערות בסיכון,  בתוכנית הרדיו שאני משדרת מדי שבוע בתחנה “הרדיו החברתי הראשון” אני מעבירה למאזינים ולמאזינות את התובנות שלי ומגלה להן כיצד באמצעות תרגול עצמי מדי יום ניתן למצוא את האושר.

פיתחתי שיטה זו על סמך לימודי בריאות הגוף והנפש שלמדתי: נטורופתיה, תטא הילינג שלמדי ברוסיה, דמיון מודרך, אימון אישי ופרחי בך וסיפור חיי המורכב המופיע בספר החדש שהיא הוציאה לאור “הכל אפשרי בקלות ובפשטות – מדריך העצמה עצמית”

אם את זקוקה לעזרה אני כאן עבורך באהבה.

אין שום סיבה בעולם לחיות בסבל כולנו נועדנו לבריאות בואי תלמדי לבחור אותה כל יום מחדש.

IMG_20180129_154036_743

תמונה ספר 2

את מוזמנת לרכוש לעצמך את הספר הראשון שהוצאתי לאור “הכל אפשרי בקלות ובפשטות-מדריך להעצמה עצמית” בהוצאת אסטרולוג, הספר נמכר בחנויות הספרים סטימצקי וצומת ספרים. 

מצרפת עבורך קישור לרכישת הספר ממני

http://bit.ly/2m69HkM

אני מזמינה אותך להיכנס לדף שלי וליהנות משפע של טיפים, סרטונים ותובנות שאני מפרסמת.

https://www.facebook.com/bettynaimsherm/

עוד מהבלוג של בטי נעים-לחיות כמנצחת

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אם רק מישהו היה מגלה לי את הסוד הזה הייתי חוסכת מעצמי שנים של סבל

מסתבר שלהיות מאושרת זה הרבה יותר פשוט מאשר אמרו לי או לימדו אותי  במשך כל חיי! המסע העצמי לאושר הפנימי שלי עבר דרך ארוכה שככל שאני חושבת על זה היום אני בעצמי לא מאמינה שעברתי את כל זה עד היום . היום אני ממש יכולה להבין...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה