הבלוג של בטי נעים-לחיות כמנצחת

לחיות כמנצחת – שינוי חשיבה ותודעה ליצירת שינוי בחיים

בטי נעים שרם - לחיות כמנצחת - העצמת נשים בשיטת א.מ.א - אמונה מודעות אהבה. מחברת הספר "הכל אפשרי בקלות ובפשטות" -מדריך העצמה אישית בהוצאת אסטרולוג.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל ממאי 2017

 

לשר לביטחון פנים שלום

המכתב הזה הוא עבורך השר לביטחון פנים מר גלעד ארדן

פגשתי אותו במסגרת ההתנדבות שלי באחד מבתי הסוהר, אני מעבירה שם סדנאות לשינוי חשיבה ותודעה.

הוא ישב בקבוצה, הרגשתי שיש לו משהו גדול שמציק לו, הוא חיכה בסבלנות לתורו לדבר ואז הוא פשוט שאל אותי …

תמרור אין כניסה את מכירה?

כן, ברור שאני מכירה.

יופי ! אז זה המצב שאני נמצא בו היום. 

אני חייבת להגיד שאהבתי את הישירות שלו והיכולת שלו לתאר באופן מדויק את מה שהוא מרגיש.

איך זה בא לידי ביטוי בחיים שלך היום?

אני עומד להשתחחר בקרוב מהכלא, אני מסיים את המאסר שלי.

וזאת בשורה משמחת אמרתי לו, נכון?

זהו שלא!

לא כל כך הבנתי אמרתי לו הרי כל אחד מחכה לרגע השחרור שלו והנה אתה מגיע אליו אז איך זה שאתה לא שמח?

אני מפחד הוא אמר לי אני מפחד מהשחרור שלי.

אני רוצה להסביר לך כאן בכלא עוזרים לנו, יש לנו עבודה, קבוצות התפתחות ולמידה אני מרגיש שאני מוגן כאן, הנה דוגמא הקבוצה הזאת אני לומד כאן כלים לשינוי חשיבה והכל בסדר אבל תביני ברגע שאני משתחרר מכאן אין לי שום מטריה, אין מי שיעזור לי, מי יעסיק אותי אסיר לשעבר? מי יסתכל עלי? 

אתה נשמע קצת כועס אמרתי לו.

כן אני כועס ומפחד ביחד את לא יכולה להבין אותי, את לא יכולה להבין מה קורה לאדם שמשתחרר מהכלא ומרגיש לבד!

את מבינה איזה מעבר חד זה לצאת מהמקום הזה שפה דואגים לך החוצה? את מצליחה להבין ולרדת לסוף דעתי?

התחלתי להבין לאן הוא חותר להגיע, הוא בעצם מביע את המחאה שלו על המדינה, על האנשים שמנהלים את המדינה אלו שיושבים למעלה ולא נותנים מענה ופתרון לאותם אסירים משוחררים.

אני לא מבין מה העניין פה אם אתם משקמים אותנו כאן בכלא ובאמת משקיעים הרבה כסף בשיקום האסיר בכלא איך זה יכול להיות שאתם (המדינה והחברה) נוטשים אותנו כאשר אנחנו משתחררים? איך זה יכול להיות שמפסיק להיות איכפת לכם מאיתנו שאנחנו משתחררים מהכלא? זה כמו שאדם חולה פתאום כולם מתגייסים לעזור לו, מגייסים תרומות עבורו, מביעים חמלה, כולם נרתמים לעזור לו עד שהוא מבריא בבת אחת כמעט כולם עוזבים אותו, וכאן הטעות את מבינה אותו אדם חולה צריך את הליווי שלנו כל הזמן ואפילו יותר אחרי שהוא הבריא הוא זקוק לתמיכה של המדינה והחברה ביחד בשיקום כמו בהחלמה.

מה אני אמור לעשות? אני משתחרר עוד מעט ומת מפחד מהשחרור הזה.

לתוך כל זה תוסיפי את הסטיגמה החברתית שפוסלת אותך, מקומות עבודה שכמעט ולא מעסיקים אותך ותקבלי את התשובה שלך להגדלת הסיכוי שאני אחזור לכאן בעתיד.

אני לא יודעת אם עשו מחקר על זה על כמה אסירים חוזרים לכלא בפעם השנייה והשלישית אבל אני יכולה להגיד לכם מתוך הכרות שלי אתם במסגרת ההתנדבות שלי שדי הרבה אסירים חוזרים לכלא, כלומר יש משהו אמיתי במה שהוא אמר לי משהו כן מתפספס בדרך מהרגע שהם משתחררים מתוך הכלא.

באותו רגע חברי הקבוצה הצטרפו לדיון הם באמת הבינו את הקושי שלו, הם הבינו את המחאה שלו את הפחד שלו , הם הסכימו איתו באופן מלא, הם תמכו בו שמעתי את הקריאה שלהם שיוצאת משם מהחדר הקטן הזה בכלא לצעוק את הצעקה שלהם, להוציא החוצה את הקושי שלהם .

כן אז יש אסירים שיש להם לאן לחזור למשפחה מסודרת, חיים מסודרים ואולי להם קל יותר, אולי להם יש רשת ביטחון אבל לרובנו אין.

רובנו חוזרים לכלום! את מבינה מה זה להשתחרר לכלום? 

זה אומר שמהר מאוד אני אחזור לכאן ואני לא רוצה, אני רוצה להיות אזרח חופשי שהמדינה שלו לא נוטשת אותו ברגע שהוא משתחרר מהכלא.

אני מבקש את עזרת המדינה תעזרו לי.

באותו רגע הרגשתי אמפתיה לאותו בחור, ממש שמעתי את הקריאה שלו לעזרה באותו רגע החלטתי שאני אנסה לעשות את מה שאני יכולה במסגרת היכולת שלי וכמובן שלכם של כל מי שיקרא את הפוסט הזה, החובה שלנו כחברה לעזור לחלשים, לעזור לאלה שמבקשים עזרה.

נכון מאוד יש את האחריות האישית של כל אחד מאיתנו ברור! ובאותה מידה יש את האחריות שלנו כחברה. 

לא יתכן שלא יהיה איכפת לנו רק כי אנחנו לא שם, יום אחד זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, כל אחד מאיתנו יום אחד יכול להיות תלוי בחסדי החברה, אז בואו ונעזור להם לאסירים המשוחררים שהם לא יחזרו פעם נוספת לכלא, זה ההפסד שלנו מכל הכיוונים שאסיר חוזר פעם שנייה לכלא זהו בהחלט כישלון של החברה שלנו.

אם אנחנו נתגייס למענם יהיה לנו פחות פשיעה במדינה, הילדים שלנו יגדלו בסביבה בטוחה יותר ולכולנו יהיה יותר בטוח וטוב וזה מה שכולנו רוצים נכון? אז קדימה בוא נצא לדרך בוא נצא לעזור לאותם אסירים משוחררים ונדאג שיקבלו את כל התמיכה שהם זקוקים לה שהם משתחררים מהכלא.

תן רק טוב יחזור רק טוב! 

אני מבקשת מכם להפיץ את הפוסט הזה ולשלוח אותו לכל כיוון עד שהאדם הרלוונטי שר לביטחון פנים , ארגונים שמוכנים לקחת על עצמם לאמץ אסירים משוחררים , בעלי חברות שמעסיקים עובדים,  נדבנים שמוכנים לתרום כספים להקים עמותה שדואגת להם אחרי השחרור כל אדם כן כולנו יכולים לעזור במשהו.

בואו נתגייס למען העם שלנו, למען החברה שלנו ערבות הדדית זאת הדרך היחידה שלנו לחיות בשלום בתוך עמנו. 

ניתן לפנות אלי למייל :

[email protected]

דרך הפייסבוק

https://www.facebook.com/

 

 

 

עוד מהבלוג של בטי נעים-לחיות כמנצחת

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אם רק מישהו היה מגלה לי את הסוד הזה הייתי חוסכת מעצמי שנים של סבל

מסתבר שלהיות מאושרת זה הרבה יותר פשוט מאשר אמרו לי או לימדו אותי  במשך כל חיי! המסע העצמי לאושר הפנימי שלי עבר דרך ארוכה שככל שאני חושבת על זה היום אני בעצמי לא מאמינה שעברתי את כל זה עד היום . היום אני ממש יכולה להבין...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה