הבלוג של בנימין

החיים היקום וכל השאר

נולדתי, גדלתי, והנה אני כאן. לפעמים אני עצוב, ולפעמים שמח. לפעמים אני גבר, בעל, אבא, בן, נכד, אח. לפעמים אני עובד באינטרנט, מטפל ברפואה סינית, מגדל ירקות, מדבר עם אנשים על האמת. אבל אני, תמיד נשאר אני.

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממרץ 2013

הקוסם

״תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה״ היא הברכה המסורתית לראש השנה. רובנו מבינים אותה בצורה מילולית: שנה שעברה היו לנו צרות, ואני מאחל שבשנה הבאה יהיה יותר סבבה. זאת באמת מהות הברכה, אבל היום אני רוצה לברר איך קורה הקסם הזה, ולמי.

השנה שמסתיימת עומדת בעיני רבים מאיתנו בסימן מלחמה. החיילים שלנו נלחמו במבצע צוק איתן, ורובנו ישבנו בבית, ספגנו טילים ואזעקות, ודאגנו לגורל החיילים. מכל עבר עלו תחושות של חוסר אונים וחוסר שליטה במצב. הרי לא אנחנו, ברמה האישית, בחרנו לצאת למלחמה. זו היתה החלטה של הנהגת המדינה.

מעניין לשים לב שבמקביל למלחמה בעזה התרחשה בכל הארץ מלחמת אזרחים, שבה כמעט כולנו השתתפנו באופן פעיל. יצאנו להפגין. רבנו באינטרנט. התבדלנו מאלו שדעותיהם שונות מאיתנו. כולנו יצרנו באופן אקטיבי את חווית המלחמה, בניצוח אמצעי התקשורת שפסקו בבת אחת מלדבר על כל דבר אחר מלבד המלחמה.

כשבחנתי את השנה שעברה עלי, נזכרתי בכל המלחמות שהשתתפתי בהן. מלחמות עם עצמי על דברים שאני לא אוהב בי. מלחמות עם האישה והילדים. מלחמות עם שכנים, נהגים בכביש, אנשים בתור, נציגי שירות. וכן, גם במלחמה בין העמים השתתפתי, בהיותי אזרח ישראל.

בשנה הבאה אני מאחל לכולנו שנת שלום, אבל למילים היפות האלה אין שום כיסוי בפני עצמן. מהי הדרך שבה אוכל אני, בנימין, להשפיע כדי למנוע את המלחמה הבאה?

הקסם של ראש השנה הוא האפשרות שלי לבחור מחדש, באופן מודע, לחיות בשלום ולא במלחמה. זה מתחיל בלקבל את מי שאני, גם כשזה לא מוצא חן בעיני. זה ממשיך בלזהות את הרגע הזה שבו קופץ לי הפיוז, אני מתקרנף, וכל מה שאני יכול לחשוב עליו זה איך לפגוע במי שעומד מולי. ברגע הזה יש לי את הברירה לפעול מתוך הרגשות הרעים שעולים בי, או לפעול בדרך שאני מאמין כנכונה.

הגברת המודעות ברמה האישית אפשרית בכל יום בשנה, אבל בראש השנה יש לנו הזדמנות לעשות את זה יחד, כולנו, כעם. ביום שבו כל אחד מאיתנו יבחר לעשות שלום ולא מלחמה, לא יוכלו עוד המנהיגים שלנו להוביל אותנו למלחמה הבאה. אנחנו פשוט לא נשתף פעולה.

על פניו זה נראה לא קשור. איך זה שאני רב עם אנשים בכביש קשור לטילים מעזה?

אנחנו מבינים את זה מצויין במישורים אחרים. למשל, לכולנו ברור איך המיסים שכל אחד מאיתנו משלם הופכים לתקציב שמספק לנו שירותי בריאות, חינוך, רווחה. איך הפתק שכל אחד שם בקלפי משפיע על מי יהיה ראש הממשלה. זה בדיוק אותו דבר בנושא מלחמה ושלום. אם כולנו עושים מלחמה, תהיה פה מלחמה. אם כולנו עושים שלום, יהיה פה שלום.

בואו נבחר לעשות שלום בשנה הבאה, בכל מקום שנוכל, כדי למנוע עוד מוות מיותר ולשפר את החיים של כולנו.

שתהיה לנו שנת שלום.

עוד מהבלוג של בנימין

ממרומי עזריאלי לתהומות הקרייה

היום נסענו ליום כיף בתל אביב. לקחנו את הילדים לנסיעה ברכבת, טיילנו בקניון עזריאלי וביקרנו במצפה עזריאלי, בקומה ה-49 של המגדל העגול. הילדים התרגשו כל כך. זה היה נפלא. הרכבת נראתה להם ענקית ומרשימה. ניצן לא הפסיק להזכיר...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

הולך ופוחת הדור

הורים ליותר מילד אחד ידעו מיד על מה אני מדבר. לאורך השנים הפרספקטיבה על חיי הילד ומידת המעורבות שלנו בחיים שלו הולכים ומשתנים. השאיפות, הדמיונות והתכניות שלנו מתעמתים כולם עם מציאות ברורה, ואנחנו מגלים מהר או לאט כמה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לא על הנערים אנחנו בוכים

לפני כמה שעות קיבלנו את הבשורה המרה. שלושת הנערים החטופים התגלו חסרי רוח חיים במערה ליד חברון. מדינה שלמה עצרה מלכת, הרכינה את ראשה בעצב וכאב. מתורגלים היטב במוות התאספנו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה