הבלוג של בנימין

החיים היקום וכל השאר

נולדתי, גדלתי, והנה אני כאן. לפעמים אני עצוב, ולפעמים שמח. לפעמים אני גבר, בעל, אבא, בן, נכד, אח. לפעמים אני עובד באינטרנט, מטפל ברפואה סינית, מגדל ירקות, מדבר עם אנשים על האמת. אבל אני, תמיד נשאר אני.

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממרץ 2013

זה התחיל לפני חצי שנה בערך, כשהבנתי שהסטרטאפ שהקמתי והזעתי עליו שנתיים עומד להסגר.

28/03/2013


זה התחיל לפני חצי שנה בערך, כשהבנתי שהסטרטאפ שהקמתי והזעתי עליו שנתיים עומד להסגר.

לא היססתי רגע, וניגשתי מיד במרץ ליישם שלושה רעיונות חדשים תוך כדי איתור פרוייקטים חדשים כפרילאנס. במהלך החודשים האחרונים כל מה שעשיתי כמעט לא הניב פירות. מוצרים לא נמכרו, לקוחות התאכזבו, שותפים התגלו כלא מתאימים. הצלחתי להרוויח מעט מאוד כסף, אם בכלל.

כאיש מקצוע הרגיל להצלחות ופידבק חיובי היה לי קשה לראות איך מעשה ידי מצמיח קוצים ותו לא. לקח לי כמה חודשים להבין מה קורה, ולברר עם עצמי איך הגיעה שורת הכשלונות האלה לפתח דלתי. לאט לאט, מתוך התסכול, הבנתי.

ברגע הזה אני בעצם לא יודע מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול.

יש לי הרבה נסיון לפחות בשניים שלושה מקצועות, יש לי ידע רב, הערך של העבודה שלי גבוה, אבל החזון שלי מעורפל, וזה מפריע לי לייצר באופן נכון את הפרנסה שלי, ואת הקריירה שלי.

זאת לא הפעם הראשונה שאני שואל את עצמי את השאלות האלה, אבל העובדה שהתשובות לא ממהרות להגיע גורמת לי לחשוב שהפעם יש לי צורך לעכל שינוי גדול מהרגיל. נתתי לו שם, בשביל שיהיה לי עם מי לדבר. בדרך כלל זה נקרא משבר, אבל אני רוצה לקרוא לזה “הזדמנות גיל 40″.

ממש כמו ביום הראשון שלי כמבוגר שרוצה לעבוד, אני מוצא את עצמי עומד באמצע הצומת, מסתכל לכל הכיוונים. מה באמת אני רוצה לעשות היום? מחר? איפה אני רוצה להיות בעוד 10 שנים? בעוד 30? האם יכול להיות שהמקצוע שבו עסקתי בעשרים השנים האחרונות כבר לא מספק לי את ההנאה והסיפוק שהיו מנת חלקי בעבר?

לאחר תקופת חרדות וחששות נרגעתי, ואני מנצל היטב את ההפוגה הזאת לרגיעה והתחדשות. תוך כדי חיפוש עבודה במרץ אני מוצא הרבה זמן יחסית לבלות עם הילדים, לטפל בבית ובגינה, ולחזק את שאר המרכיבים של החיים שלי. אני אוגר את המרץ שלי לאותו רגע שבו יתגלו בפני הדברים, ואמצא את הדרך שבה אמשיך ללכת בשנים הקרובות. במקום לכלות את כוחותי בדאגות אני נושם וממתין בסבלנות. אני מלא אמונה שהעולם שקיבל אותי באהבה לפני 40 שנה יעזור לי לעשות את הצעד הבא בזמן הנכון, ולהכנס אל הארץ המובטחת של האיזון בין עבודה, משפחה, תחביבים וחברים.

בינתיים, אני הולך לקנות אוטו ספורט אדום. אל תספרו לאשתי ;)

נ.ב. מי שחולק איתי את התחושות האלה מוזמן לתמוך במצב באמצעות הפורמולה הבאה, הנקראת “הנווד הרגוע“. הפורמולה מחליקה את זרימת האנרגיה בכבד, שלפי הרפואה הסינית אחראי על יכולת הראייה שלנו אל העתיד, יכולת החזון והתכנון.

עוד מהבלוג של בנימין

ממרומי עזריאלי לתהומות הקרייה

היום נסענו ליום כיף בתל אביב. לקחנו את הילדים לנסיעה ברכבת, טיילנו בקניון עזריאלי וביקרנו במצפה עזריאלי, בקומה ה-49 של המגדל העגול. הילדים התרגשו כל כך. זה היה נפלא. הרכבת נראתה להם ענקית ומרשימה. ניצן לא הפסיק להזכיר...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

הולך ופוחת הדור

הורים ליותר מילד אחד ידעו מיד על מה אני מדבר. לאורך השנים הפרספקטיבה על חיי הילד ומידת המעורבות שלנו בחיים שלו הולכים ומשתנים. השאיפות, הדמיונות והתכניות שלנו מתעמתים כולם עם מציאות ברורה, ואנחנו מגלים מהר או לאט כמה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

הקסם של ראש השנה

״תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה״ היא הברכה המסורתית לראש השנה. רובנו מבינים אותה בצורה מילולית: שנה שעברה היו לנו צרות, ואני מאחל שבשנה הבאה יהיה יותר סבבה. זאת באמת...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה