הבלוג של בלה בלייכר

bellableicher

יועצת עסקית, מאמנת, יוצרת, מטפלת הוליסטית. מחברת שותפה למספר שיטות לפיתוח חשיבה בתחומי ניהול שונים חלקן נהפכו אף לגלובליות. בין השיטות השונות :"לחשוב כמו זברה" יחד עם שרי בראל , "קוראים בכוחות" עם לביא סיגמן ,... +עוד

יועצת עסקית, מאמנת, יוצרת, מטפלת הוליסטית. מחברת שותפה למספר שיטות לפיתוח חשיבה בתחומי ניהול שונים חלקן נהפכו אף לגלובליות. בין השיטות השונות :"לחשוב כמו זברה" יחד עם שרי בראל , "קוראים בכוחות" עם לביא סיגמן , על זאבים פיות ואנשי עסקים" יחד עם יפעת יפה גיל וישראל טופר. עוסקת באימון ובהנחיה, יוצרת....כותבת....ממציאה..מאפשרת...מרצה מעניקה השראה ......חולמת....יוזמת... קרדיט צילום - עדי ארד

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממאי 2014

MERAV GLASSS

לפני כשנה בלימודי קורס ריפוי באמצעות קריסטלים. אני חושבת שזה היה בסמיכות לל”ג בעומר. השתתפתי במדורה אישית  (לכל אחת הייתה את המדורה שלה) ועוצמתית בניצוחה של המורה הרוחנית הענקית והמשקיענית  ריקי  חן  יהונתן.   ריקי  ערכה ריפוי קבוצתי באמצעות מדורה אישית שכל אחת מאתנו הבעירה. המדורה  האישית הייתה מטאפורה לרצון האישי של כל אחת ואחת מהמשתתפת להבעיר  את כל מה שלא נחוץ לה יותר מחייה. במדורה  כל אחת  מהמשתתפות  השליכה פתק ובו היא רשמה את כל הדברים שהיא רצתה  להבעיר מחייה, על מנת לזמן אפשרויות חדשות. כל אחד בתורו הבעיר את הפתק שלו. אצלי משום מה הבערה נמשכה זמן רב…אולי השתחררתי מהרבה דברים סוף סוף….

מאחורי טקסים שונים בחיינו מתקיים  עולם שלם של מערך דימויים. “האש”  הייתה דימוי לכוח שיכול להבעיר את כל מה שלא נחוץ לנו בחיים….כך בלי לשים לב אנחנו מוקפים בדימויים ומטאפורות שונות המשפיעים עלינו באופן מודע ולא מודע…..ואנחנו יכולים לרתום אותם לתחומים שונים כמו ריפוי, אימון, הנחיה , חשיבה יצירתית ועוד

עשרה רובוטים  צהובים שעומדים לרשותי בכל רגע : 

חשיבה בדימויים מחוללת פלאים את החיבור לאותם דימויים שיכולים להיות כוח מרפא הכרתי אישית בגיל 13  כאשר  צצה לי בעיה כנראה  כתוצאה מאלרגיה לחיסון  מסויים שקיבלתי בבית הספר. במשך 4 שנים נאלצתי לגשת  לביקורת  רופא בבית חולים פעם בשבוע קלילה  שכמובן התמשכה ליום שלם שבו נעדרתי מבית הספר.  היה לי רווח אדיר מיום  חופשי מחוץ לבית הספר .  יום שמתחיל אומנם בבית חולים אולם לאחריו יש יום כיף אדיר של בילויים   שיכולים להסתיים גם יום למחרת.

באותה תקופה הרגשתי שאני יכולה להיות  גם שותפה לתהליך הריפוי . באופן לגמרי אינטואיטיבי  דימיינתי  ” גלי ים” שבאים לסייע לי בריפוי שלי. הבחנתי שכשאני מדמיינת אותם אני  נמצאת בגלי מוח שונים בהרפיה עמוקה ומרגיעה. וכך במשך שנים השתמשתי “באנרגיה מרפאה”  שלא ידעתי לקרוא לה בשם מדויק אבל הבנתי שאני יכולה ליצור אותה מתוכי. ויש לה יכולת השפעה ענקית ומטיבה ביותר בעבורי.  שמחתי מאוד שכעבור  זמן מה  הבעיה הרפואית נעלמה כלא הייתה.

ישנם מקרים מסויימים בהם  שכשאנשים נמצאים לצידי בהרפיה עמוקה –  אני מרגישה אצלי במצח במרכז הצ’אקרה מעין דגדוגים ,יתכן וזוהי סוג תלפטיה  - גלים חשמלים שונים שמשתתפים בחגיגת ההרפיה.

במהלך השנים המצאתי טכניקות נוספות לריפוי והרחבתי את מעגל הדימויים שעובד למעני. הוספתי   מערכת “רובוטים” דימיונית מרפאת.  סדרה של עשרה רובוטים שנראים אנושיים לבושים  בבגדים צהובים (למה צהוב? למה לא !) פעילה ומאורגנת.   אני כאמור אוהבת עבודה פסיבית אז התאימו לי כמו כפפה ליד הרובוטים  המקסימים.  וכך בתקופות שונות אפילו של תסמיני עונה שונים כמו: שפעת, הצטננות, כאבי ראש  אני מפעילה את מערכת הרובוטים שיכולה לעשות הכל למעני. החל מ… שינוי  ערכים מסוימים בהקשר לבדיקות הדם,  הזרקה דימיונית של  בוטוקס, חיזוק  מערכות בגוף , טיפולי אנטי אייגינג  והכל כיד הדימיון הטובה שלי.

תובנה מהשטח- 

גם בהרפיה צריך להרפות לי יש רק בקשה אחת למאומנים.   הבקשה שלי היא שגם במהלך עבודת  הדמיון ובעיקר לאחריה צריך להרפות. כי גם אם מבצעים הרפיה בלחץ ובאופן אובססיבי  היא מאבדת מהמשמעות שלה.   התגלית שלי מלימודי דימיון מודרך שהדמיות שיש בהם דימוים הקשורים עם  טבע, סירות, טירות, רכבות  - מעירות אותי ובכך נוצר אפקט הפוך לנדרש בהדמיה. ואילו הדמיות של “המקור” , “כוחות הבריאה” מרדימים אותי מידית. אין לי מושג למה זה קורה. יכול להיות שאומרים טבע ישר אני חושבת על  איך שאני נרטבת בסירה, מתלכלכת בחול, צמאה מהחום, מאחרת לרכבת,  הטירה ממש מלחיצה אותי לגמרי , אני חושבת על הנזל וגרטל והלכה ההדמיה לגמרי :)

 בהליכי אימון  וטיפול הוליסטי   אני מגייסת דימויים שונים לתועלת המאומנים.  בשלב הראשון   של המיפגשים  המשותפים – אני מבררת  מהם מערך   הדימויים המשפיעים  עליהם באופן אישי ובהמשך השיחה אני מבררת  כיצד הם בוחרים ליצור אותם ומהו סוג ההשפעה שהם היו רוצים ליצור  באמצעות הדימויים בשלבי הדימיון המודרך .  לדוגמא: יש לי חבר שיש לו מערכת של כדורי מלאכים העומדת  לצדו בכל שלב ובכל תחנה, יש לי מאומנים שבוחרים בכדורים פלאיים, אורות מנצנצים  ודמויות שונות כיד הדימיון.

מאומנות אחרות שלי הנמצאות בהליכי הפריה שונים אוהבות לשלוח אור  ואהבה  או כל ערך אחר לעובר, לרחם, לשחלות …לעיתים אני יכולה גם בעולם הדימויים להעניק משמעותיות חדשות על פי בחירתם של המאומנת כמו רחם שובבה ועליזה וכל תכונה אחרת המשמחת מעצימה ומחזקת  את המאומנת.

עולם הדימויים נרתם גם לעולם השיווק והיצירתיות:  

שימוש בדימויים הוא כלי עוצמתי לא רק בתחומי הריפוי אלא גם  יכול להיות אפקטיבי במגוון תחומים כמו  למשל בתחום חשיבה יצירתית  – כשחושבים בדימויים אחרים, יש אפשרות ליצירת פרספקטיבות שונות.  נסו לחשוב על פתרון או המצאה בנושא מסויים  דרך דימויים שונים על פי בחירתכם  ותראו איך תגדילו את סל הרעיונות שלכם בקלי קלות ללא מאמץ.  רעיונות לעולם דימויים אפשרי יכול להתבצע גם  כחלק ממשחק שלכם עם עצמכם. אתם  יכולים לקבל החלטה כי המילה הראשונה שתתקלו בה  מפתיחת ספר באקראי היא הדימוי הנבחר מבחינכתם  או  המילה הראשונה שאתם תשמעו  בטלויזיה..ואו כל רעיון יצירתי אחר…!.

כמה כיף ליצור דרך דימויים:

במהלך השנים הייתי סופרת שותפה למגוון שיטות שכל אחת מהם שילבה דימויים אחרים באופן יצירתי ואחר:

בספר  ”על זאבים פיות ואנשי עסקים” יצירה משותפת לי, ליפעת יפה גיל ולישראל טופר . בספר האגדתי – עיסקי  נהפכים כוכבי אגדות הילדים  כמו סינדרלה,שלגיה, כיפה אדומה  היו מנטורים ליזמות יצירתית.  הספר  נכתב בתבניתיות שמורכבת: מאגדה עסקית מודרנית ובתובנות מאגדה זאת.  כל אחד מיוצרי הספר  התמקד במספר אגדות שאותן הרחיב.  ואני שכבר עייפתי מהכתיבה חיפשתי וגם מצאתי רעיון יצירתי כיצד  האגדה שאבחר יכולה לסייע לי  לחסוך בכתיבת סיפור עיסקי בהתאמה לתבנית שערכנו לספר .  ברגע של השראה  למיטב זכרוני זאת הייתה אני שבחרתי באגדת “בגדי המלך החדשים”  המספרת על פרשת הרמייה של החייטים שלא תפרו בגד למלך אולם למלך הם הציגו זאת כבגד המלכותי היפה ביותר אשר רק אנשים חכמים כדוגמת  המלך   יכולים לראותו . את ההקבלה לאגדה המקורית תרגמנו  להקבלה לאגדה העיסקית . ולכן מי שרכש את הספר מבחין כי ישנם  עמודים ריקים לחלוטין   (זאת אינה טעות בהדפסה כמובן)  שם אנחנו כותבים שהאגדה העיסקית ניחונה בסגולה מיוחדת, שמאפשרת לקוראים להרגיש כאילו לא קראו כלל.  לפעמים  היצירתיות משתלמת.

בספר ובשיטה  “לחשוב כמו זברה” שנוצרה במשותף  עם שרי בראל המחשנו   אסטרטגיות בחשיבה יצירתית דרך 73  חיות רגילות שנהפכות לחיות אימון וכל אחת מהם מאמנת בלחשוב כמותה. נסו לחשוב כמו זברה, או לטאה או חמור (החיה האהובה ביותר עלי ) בזמן האחרון התחלתי לחבב גם את  לחשוב כמו קרציה ופרעוש . השיטה הופכת כל אחד “ליצירתי ברגע” ויש לה מרכזים ברחבי העולם.

 

בקרוב  יראה אור – פיתוח   כלי יעיל, ישים, ידידותי ורב עוצמה – ” קוראים בכוחות” –  לזיהוי וניהול  הכוחות והמשאבים הפנימים שבתוכינו 

הספר והשיטה  “קוראים בכוחות”   שכתבנו לביא סיגמן  המקסים :) ואנוכי עוסקים  ב: 22 הכוחות הפנימים.  בספר   חקרנו ארכיטיפים אשר כל אחד ואחד מהם מייצג  כוח רב עוצמה פנימי המניע לשינוי . בשיטה  כל מאומן מצייר מפות כוח שונות  בתחומים מגוונים ובאופנים יצירתים רבים בחיים ובעסקים ודרכם מחולל שינויים.   הספר מביא גם את הסיפור מאחורי הארכיטיפים  (שחלקם מבוסס על מחקר מעמיק שערכנו  במיתולוגיות של תרבויות רבות) . דמויות הארכטיפים  שחקרנו  מעוררות ומעניקות השראה כמו: דמות הליצן, הקיסר, הקיסרית, המנטור , העולם  ועוד….. הספר העניק לי וללביא השראה לקרוא אחד לשני בכינוי ארכטיפים שנוצרים משילובים שונים  ויצירתיים.  לביא מכנה  אותי  ” קיסרית   השמש”  אני ממש אוהבת את הכינוי כבר מבקשת מכולם לקרוא לי כך.(בהשראת ארכטיפ הקיסרית האוהבת והשמש האופטימית)  ואני מכנה אותו  ”קוסם המרכבה” ( בהשראת ארכטיפ הקוסם הממגנט רב העוצמה והמרכבה בעלת כוחות ההתמדה)  ממליצה לכם בחום לקרוא אחד לשני בכינויים אוהבים. וארכטיפים הם דרך נפלאה להתנסות בכך :)

 ל”ג בעומר “טעים כמו …………….”  הפעם הדימוי עליכם

שלכם,

בלה

ליצירת קשר לאימון, טיפול, הנחייה או  פגישת השראה מרעננת   אתם מוזמנים:  [email protected]

או בטלפון : 0544220678

לתשומת לב- 

הבלוג הוא שיתוף חוויתי שלי בלבד – והוא לא תחליף ליעוץ או טיפול מכל סוג שהוא

הפניה בלשון זכר היא מטעמי נוחות בלבד

 

עוד מהבלוג של בלה בלייכר

תצוגה מקדימה

לראות יותר ויותר ויותר ויותר ...

  למה החלטתי להתחיל להזמין חתולות ל"שבת" (חלב....)   לפני חצי שנה כאשר נכנסה לה חתולה לקליניקה שלי כאורחת קבע.  אסטרונאוטית שכמוני לא שמה לב. וכך חזרתי בתום סוף שבוע ארוך לקליניקה שכולה הייתה הפוכה ומבולגנת. "גנב"...

תצוגה מקדימה

שבוע הספר זה יום ההולדת השני שלי

עוד מעט מתקרב שבוע הספר. וכל שנה אני מאוד מתרגשת מהשבוע הזה במיוחד.  שבוע של מסיבות וחגיגות  לסופרים ולספרים.  תמיד רציתי להיות סופרת.  חשבתי שאכתוב מחזות כי הפלגתי...

אזעקה

 והעיקר לא לפחד כלל ... בין אזעקה לאזעקה מצאתי את עצמי פוחדת מהפחד.  אני שמשתמשת בטכניקות רבות ועושה ניסויים על בן אדם  (הכוונה על עצמי :) ) . בטיפולי שיניים עם רבע זריקת הרדמה –  אני  מצליחה להוסיף שלושת רבעים  הנוספים של...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה