הבלוג של בלה בלייכר

bellableicher

יועצת עסקית, מאמנת, יוצרת, מטפלת הוליסטית. מחברת שותפה למספר שיטות לפיתוח חשיבה בתחומי ניהול שונים חלקן נהפכו אף לגלובליות. בין השיטות השונות :"לחשוב כמו זברה" יחד עם שרי בראל , "קוראים בכוחות" עם לביא סיגמן ,... +עוד

יועצת עסקית, מאמנת, יוצרת, מטפלת הוליסטית. מחברת שותפה למספר שיטות לפיתוח חשיבה בתחומי ניהול שונים חלקן נהפכו אף לגלובליות. בין השיטות השונות :"לחשוב כמו זברה" יחד עם שרי בראל , "קוראים בכוחות" עם לביא סיגמן , על זאבים פיות ואנשי עסקים" יחד עם יפעת יפה גיל וישראל טופר. עוסקת באימון ובהנחיה, יוצרת....כותבת....ממציאה..מאפשרת...מרצה מעניקה השראה ......חולמת....יוזמת... קרדיט צילום - עדי ארד

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממאי 2014

30/07/2014

 והעיקר לא לפחד כלל …

בין אזעקה לאזעקה מצאתי את עצמי פוחדת מהפחד.  אני שמשתמשת בטכניקות רבות ועושה ניסויים על בן אדם  (הכוונה על עצמי :) ) . בטיפולי שיניים עם רבע זריקת הרדמה –  אני  מצליחה להוסיף שלושת רבעים  הנוספים של זריקה  מוסיפה בדמיון, בטכניקות של הרחקה של הכאב ממני (השן היא לא כרגע חלק ממני היא ישות בפני עצמה, התנתקו לשעה קלילה) . מצאתי את עצמי פוחדת. יותר נכון הגוף פחד ואז הצטרף הרגש.

נזכרתי בדילמה אותה העלה  הפילוסוף והפסיכולוג  וויליאם גימס .  כנראה השילוב בין פילוספיה  ופסיכולוגיה יצרו לו את ההשראה לשאלה שנראית כמו תרגיל בלוגיקה.   ”אם מטייל  או מטיילת ביער פוגש/ת  דוב ובעקבות המפגש הוא או היא  נבהלים  ובורחים   האם הוא או היא  בורחים  בגלל  שהם פחדו  או  הם פחדו   בגלל שהם  ברחו”  -   אני הרגשתי שאני פוחדת בגלל שהגוף שלי מגיב בלי שאני מחליטה עליו , כלומר האופציה השנייה שהציע  “הפסיכולוסוף”  (המצאתי מילה חדשה למקצוע חדש עתידי )  - וויליאם ג’ימס.

די התעצבנתי מזה שחלקים מסוימים  במערכות המוח שלי מקבלות החלטה בשבילי  לפחד  ( המינוח המקצועי  הוא   מערכת הלימבית  - מערכת שנחשבת לפרמיטיבית וקדומה שיש אותה גם ליונקים שאחראית על רגשות  ) והצטרפה אליה גם מערכות “גזע המוח התחתון “(  ניראה לי שהיא אפילו  מערכת פרימיטיבית אפילו עוד יותר ) . והיא תרמה עוד יותר  ”לפחד מהפחד ” היא תרמה לכך  את תחושת הדופק המהיר, והרעד הקל .  התמרדתי – התחלתי לנסות להזמין לשיחת הבהרה מערכות אחרות במוח מתקדמות יותר  (שנמצאות בקליפת המוח - מערכת “ניאו קורטקס“) מערכות מתקדמות שמתעסקות עם תפיסות ומחשבות  פעם ראשונה …מערכת ניאו קורטקס פעם שנייה, מערכת ניאו קורטקס פעם שלישית ( גלידה   ) . גלידה תמיד עוזרת :).

בתהליכי אימון או נלפ  הבחנתי  שאנשים שהצליחו להתמודד עם חרדות שונות היו אילו שידעו להרפות, שהתייחסו כמו שהמורה שלי לאימון אמר ” התייחסו לכל מחשבה (לא חשוב מאיזה מערכת במוח היא נוצרה – זאת תוספת שלי ) כאל ענן בשמים …שחולף ..ולאחריו יבוא עוד ענן ועד ענן .. ועוד ענן …ועוד ענן ..ועוד ענן ועוד ענן… “.  האמונות החדשות שחלק מהמאומנים שלי יצרו היו לא להתרגש ממערכת האזעקה (לא רק באזעקות של טילים)  בדמות חרדות שונות .  ” לא לפחד מהפחד ….ולהרפות”.  טכניקות נוספות שסייעו היו שימוש בדמיון מודרך –  חלק מהם דימינו את כדור האור המרפא המקטין את הפעילות באזורים הקשורים עם חרדות  במערכות השונות .

בכל מקרה אני לקחתי את מערכות המתקדמות שלי לשיחה והחלטתי שמעכשיו בכל אזעקה  אני אצור מחשבות ותפיסות  אחרות ושונות.  למשל אני אדמיין שאני בג’קוזי   בקאנטרי ליד הבית  יחד עם   אריכמדס (הוא יהיה לבוש בבגד ים )  - וביחד נמציא רעיונות על כל מיני נושאים.  ומכיוון שעכשיו אני נמצאת בקורס  מנהיגות את המחררשת נשים העירונית של העיר ראשון לציון בניצוחה של   אירס כגן  המדהימה  אנתב גם חלק מזמן  הממ”ד ( הגקוזי שלי עם אריכמדס ) למחשבות יוצרות שינוי  כמו למשל  ” מה הייתי עושה בעיר ראשון”.  ואילו  חלק מהרעיונות שעלו לי לראש:

חשבתי כמה מקסים היה אם  היה רובע מגורים שיקרא  ”רובע  רחוב הסרטים ” (בעיר שיש בה כל כך הרבה מתחמי קולנוע – היה נחמד אם הייתה אמירה נוספת בעניין)  :

ברובע יהיו ספסלים ושדרות בהשראת סרטים, מוזיקה  מתוך סרטים ידועים תנוגן  ברחובות הרובע,  יוקרנו תמונות מתחלפות על בתים מתוך  סצנות של  סרטים, שילוט ושמות הרחובות יהיו גם כן על שם סרטים מוכרים.  (איזה כיף  יהיה לקבוע פגישה  למשל ברחוב  בשם  “כוח המשיכה ” ) . עד היום הבן זוג שלי צוחק שהוא לא אוהב סרטים בדיונים ואני הזמנתי אותו לסרט שנשמע כסרט רומנטי – אבל רק נשמע….

מיצגים מתוך סרטים מתחת לרצפה שקופה ברובע – אפשרי יהיה לראות שם  מיצגים מסרטים ישראלים מוכרים ואהובים.  מתחם מסעדות ואופנה  בהשראת סרטים :) . פסטיבלים לסרטי תושבים בלבד בקונספט של סטנד – אפ. פארק שבו כל מי שרוצה להיות שחקן יוכל להציג סצינה  נבחרת ולקבל דירוג…. זהו עד (אני מקווה שלא יהיו עוד אזעקות הבאות).

שלכם,

בלה

השימוש בלשון זכר היא מטעמי נוחות 

הבלוג הוא שיתוף בחוויה אישית ולא המלצה מכל סוג שהוא 

כל הזכויות שמורות לבלה בלייכר 

עוד מהבלוג של בלה בלייכר

תצוגה מקדימה

לראות יותר ויותר ויותר ויותר ...

  למה החלטתי להתחיל להזמין חתולות ל"שבת" (חלב....)   לפני חצי שנה כאשר נכנסה לה חתולה לקליניקה שלי כאורחת קבע.  אסטרונאוטית שכמוני לא שמה לב. וכך חזרתי בתום סוף שבוע ארוך לקליניקה שכולה הייתה הפוכה ומבולגנת. "גנב"...

תצוגה מקדימה

שבוע הספר זה יום ההולדת השני שלי

עוד מעט מתקרב שבוע הספר. וכל שנה אני מאוד מתרגשת מהשבוע הזה במיוחד.  שבוע של מסיבות וחגיגות  לסופרים ולספרים.  תמיד רציתי להיות סופרת.  חשבתי שאכתוב מחזות כי הפלגתי...

תצוגה מקדימה

ל"ג בעומר – על הכוח של מדורה כדימוי ל..................

לפני כשנה בלימודי קורס ריפוי באמצעות קריסטלים. אני חושבת שזה היה בסמיכות לל"ג בעומר. השתתפתי במדורה אישית  (לכל אחת הייתה את המדורה שלה) ועוצמתית בניצוחה של המורה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה