הבלוג של בלה בלייכר

bellableicher

יועצת עסקית, מאמנת, יוצרת, מטפלת הוליסטית. מחברת שותפה למספר שיטות לפיתוח חשיבה בתחומי ניהול שונים חלקן נהפכו אף לגלובליות. בין השיטות השונות :"לחשוב כמו זברה" יחד עם שרי בראל , "קוראים בכוחות" עם לביא סיגמן ,... +עוד

יועצת עסקית, מאמנת, יוצרת, מטפלת הוליסטית. מחברת שותפה למספר שיטות לפיתוח חשיבה בתחומי ניהול שונים חלקן נהפכו אף לגלובליות. בין השיטות השונות :"לחשוב כמו זברה" יחד עם שרי בראל , "קוראים בכוחות" עם לביא סיגמן , על זאבים פיות ואנשי עסקים" יחד עם יפעת יפה גיל וישראל טופר. עוסקת באימון ובהנחיה, יוצרת....כותבת....ממציאה..מאפשרת...מרצה מעניקה השראה ......חולמת....יוזמת... קרדיט צילום - עדי ארד

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממאי 2014

45

עוד מעט מתקרב שבוע הספר. וכל שנה אני מאוד מתרגשת מהשבוע הזה במיוחד.  שבוע של מסיבות וחגיגות  לסופרים ולספרים.  תמיד רציתי להיות סופרת.  חשבתי שאכתוב מחזות כי הפלגתי תמיד למחוזות אחרים.

כילדה כתבתי ספרים והמחזתי אותם אחר כך להנאתי  עם חברות לשכונה. כמתבגרת קראתי מחזות כאשר האהוב ביותר עלי היה המחזאי ז’אן ז’נה.  הייתי מדמיינת את עצמי כמחזאית מובילה בתחום התאטרון. את חלום התאטרון הגשמתי לחוד כאשר שיחקתי תפקידים דרמטיים בבימויה של מרים נבו. את חלום הכתיבה מימשתי בכתיבת ספרים עסקים בשותפויות שונות  (ספר על יזמות דרך אגדות הילדים עם יפעת יפה גיל וישראל טופר , ספר על יצירתיות  עם שרי בראל  וספר על מוטיבציה עם לביא סיגמן ).

הבן שלי  הבכור   נולד בדיוק בשבוע הספר לפני כ- 19 שנה ואז היה בבעלותי  משרד ליחסי ציבור בתחום הספרים. לא יכולתי להגיע לשבוע הספר.. כי היינו בדרך לחדר לידה. וחשבתי בליבי שבטוח זה סימן  מובהק שיהיה לילד שלי כשרון כתיבה. ו…הסימן הזה טרם התממש , ולא ניראה לי שכדאי לי לטפח תקוות בנושא . הקשר שלו לספר הוא רק באותיות השורש של המילה ספר – הוא אוהב מספרים ואלגוריתמים והוא מחבר אותם בדרכו.

אני מזהה בכתיבה שלי שני שלבים גם אם אני מבצעת אותם בפועל עם שותפים :  שלב הראשון  אני  כותבת בשביל קורא אחד והוא אני עצמי (כמו דימוי של ללכת לחנות לבחור מתנה שמוצאת חן בעיננו  ואנחנו אוהבים ומתחברים אליה ולתת אותה  עטופה וארוזה ומושקעת  ביותר לעצמנו). אני חוקרת וכותבת וממציאה  כלים שהם מתנה ענקית  הגדושה בתועלות, מעשיות והשראה.  השלב השני אני משחררת את הספר ורוצה שכולם יפיקו ממנו תועלת כמו שאני הפקתי . וכמה שיותר אנשים מתוודעים לכלים אני פשוט מאושרת ומרגישה תחושה של שפע ושמחה.

הכתיבה באה לי די בקלות. אני מתיישבת מול המחשב ופתאום הכל נכתב כאילו  מעצמו התחושה היא שזה היה  כל הזמן  כתוב ואני רק חושפת את זה כמו  בפראפרזה על הציטוט של  היוצר מכאלאנג’לו  שאמר שראה את המלאך בתוך השיש ורק גילף אותו לחופשי .  בסיעור מוחות  עם השותפים אני מרגישה כמו “בחדר” שבו יושבים הצדדים ומתפלפלים יחדיו וכל אחד מטעין את השני בהשראה אינסופית.  לפעמים כדי לקבל השראה לכתיבה אני חוקרת את הנושאים עליהם אני כותבת ותהליך החקירה הוא מענג ומרתק ובו אני מפליגה לעולמות אחרים.  ”בלחשוב כמו זברה”  במשך כמה שנים במקביל לעבודת ההדרכה והכתיבה יצאתי לחקור עולמות תוכן שונים:

 למדתי  לכתוב ולהופיע בסטנד אפ

גם כתבתי קטע קצר של סטנד אפ עלי וכמובן על בן הזוג שלי וגם העלינו חברי הקבוצה מופע בצוותא . אחרי המופע נעלם הבן זוג שלי …חששתי שניפגע בגלל בדיחה לא מוצלחת עלי או עליו או עלינו.  להפתעתי הוא היה משועשע ואפילו חשב שכדאי יהיה להפתיע אותי לרגל המאמץ בארוחה מאולתרת .

קורס למשחקיות

כדי לשכלל את  כושר המשחקיות שלי. למדתי קורסים שונים הקשורים עם פיתוח חוש המשחקיות בינהם בבית הספר המומלץ של משחק החיים. בקורסים השונים   שיחקנו במגוון משחקים למטרות עסקיות, לשיפור מערכות יחסים וכמובן  לגילוי הילד המשחק שבנו . לכן גם שיחקנו משחקים כמו תופסת ובמחבואים ..מומלץ מאוד מאוד. מאז לפעמים אני עדיין משחקת עם הבן זוג שלי במחבואים ..לפעמים אני מתחבאת באיזה מדינה בחו”ל לאיזה שבוע :).

  למדתי לתקן חלליות בחלל

 לקחתי שיעורים פרטיים  מרתקים עם מהנדס שעבד בסוכנות החלל ברוסיה ולימד אותי איך לתקן את הכדור פורח, את החללית תמיד טוב לדעת…אולי פעם …..אצטרך ..עוד מימי העתידות בבזוקה אני רוצה לטוס  בחללית.

      למדתי מגוון שיטות אנרגטיות  

למדתי קורסים רבים שעוסקים בריפוי אנרגטי ובחיבור לתת המודע. חלק ממשפטי ההובלה  שלמדתי ממש מצאו חן בעיני  ברמה האישית  : ” אל תדאגי גם אם את  לא רואה תוצאות היום התת מודע שלך זוכר , יודע , פועל ..לא צריך להסביר לו יותר מידי ..התת מודע שלך ימצא את הזמן המתאים לעשות את השינוי, את לא צריכה לעשות כלום כלום כלום ….תת המודע כבר יודע מה טוב בשבילך” .

כל כך אהבתי את היצירתיות בכלים  האנרגטיים השונים, התחושה שהכל אפשרי ואין משמעות לזמן או מרחב מה שבסופו של דבר גרם לי לפתוח   קליניקה משלי לריפוי הוליסטי .

        למדתי להשקיע בבורסה

מהרגע שידעתי יותר הפסדתי יותר …(אין לי מושג למה, אולי היה לי מזל של מתחילים) זה היה אחד הקורסים האהובים עלי כל כך הרבה יצירתיות יש בעולם הפיננסי  לא להאמין !!!!! אינסוף כלים מדהימים ומופלאים. כשמצאתי את עצמי  מאזינה לחדשות באובססיביות, קונה אופציות תלויות מצב בטחוני או בריאותי של גורמים מובילים במערכות הפוליטיות  ואחרים החלטתי להפסיק . בשביל מה טוב לשמוע כל כך הרבה חדשות ביום :)

 

איזה סיפור אנחנו כותבים על עצמינו :

כולנו  סופרים  של החיים שלנו. אנחנו יוצרים לעצמנו אינסוף סיפורים ומספרים אותם לעצמנו ולאחרים. הדרך ליצור סיפור חדש היא להתחיל ממה אנחנו רוצים שיקרה, להשתחרר מהסיפורים הישנים. ולהתמקד בכאן ובעכשיו.

השלב הראשון בעלילה  - הוא להגדיר מה אנחנו רוצים, השלב השני הוא לראות את זה בכל החושים ולהאמין שזה אפשרי , השלב השלישי הוא לתכנן תוכנית למימוש החלום ( לכתוב את העלילה עצמה).

אחרי שמתמקדים על מה רוצים ליצור בחיים.  כדאי שזאת תהיה מטרה מדידה, בשליטתנו, ושאנחנו יכולים לדמיין אותה בחושים השונים שלנו . ישנם כלים מדהימים בנלפ לתרגול השגת המטרה.

אני מגלה שכאשר אני רוצה ליצור מציאות חדשה ואני מתחילה בלכתוב את הסיפור שלה לפעמים היא מתממשת.  כאשר הייתי  ביפן  בטיול משפחתי עם אימי   בחברת סובארו (לשם לוקחים את התיירים) וכל כך רציתי שיהיה סניף של “לחשוב כמו זברה” ביפן . ממש ממש ממש רציתי ,דימיינתי בכל החושים ….וכמובן שכל אדם שפגשתי ולא חשוב מה היה ההקשר של הפגישה תמיד  השיחה התחילה ונגמרה באותו משפט ” תגיד לי את או אתה  מכירים  מישהו שיכול לסייע לנו לפתוח סניף ביפן.  ו……” שנה אחרי זה אחרי אינספור נידנודים  מצאנו נציגות שרכשה רישיון ושנה לאחר מכן העבירה סדנאות לתעשיית הרכב ביפן.

לפני כשלוש שנים למדתי קורס טארוט וידעתי בתת מודע שפעם אעבד אותו לכלי אחר ושונה . הלכתי לאימון אצל ד”ר יהודית אחי דרור  (גם המאמן צריך מאמן :) ) ואמרתי לה שאני מרגישה  שפעם  אפתח כלי מיוחד עם הטארוט . יהודית  (המקסימה ביותר ) בדקה (בכלי הלייפ אליימנט ) בלחיצות מיוחדות  על פני הגוף …ואמרה שזה עשוי להיות מאוד מאוד מתאים ומוצלח.  וכך הנחתי לרעיון להתחבא במסתרי התת מודע. לפני כשנה פגשתי את לביא סיגמן  לסיעור מוחות על מיזם שאנחנו רוצים לפתח יחדיו  ומסתבר שללביא גם היה הרעיון להתחבר לארכיטיפים . וכך בעבודה משותפת של  סיעור מוחות שהתחיל על הטארוט ככלי להתפתחות שינה כיוון לתחום אחר שעוסק במוטיבציות וב-22 הכוחות הפנימיים.  זאת הייתה סגירת מעגל מושלמת מבחינתי עם התת מודע.

אני רוצה ליצור כל כך הרבה סיפורים: 

  • להרצות בטד – לספר על איך זה להיות סינסתזי – איך חיים בעולם של צבעים וקולות
  • להגיש תוכנית טלויזיה בנושא אימון – שבו אנשים יעפעפו, ישלחו הילינג זה לזה,   ימציאו פתרונות ורעיונות מחוץ  ובתוך הקופסא,  ידלגו בחשיבה בתחומים אחרים …..ירפאו ויאמנו זה את זה.
  • לקדם את קוראים בכוחות” בעולם במיליון אפשרויות חדשות ולסייע לאנשים לעשות שינוי בצורה עוצמתית  – המיזם המקסים שלי עם לביא סיגמן  שבו אפשרי לייצר ולייבא כוחות פנימיים ולצייר אותם במפות כוח.
  • להשפיע על ילדי העולם עם סדרת ספרי הילדים של  “קוראים בכוחות”  בהם חתולת פריז וחתולת אמסטרדם מסייעים למצוא את חתולת ניו יורק וסבא כובע נהפך בעצמו לילד לכמה שעות ..(סדרת ספרים לילדים מיוחדת במינה) ועיבוד מחדש לספר “זהבה ושלושת הדג דובים” שבספר שלנו זהבה דגיגה זהובה  פוגשת ב3 דגי דובים ..ורותמת אותם באסרטיביות להליך של שינוי.

 

אז שבוע הספר מגיע …אני מרגישה שזה השבוע ממש בשבילי :)

להתראות,

ב ל ה

אימון אישי , יעוץ עסקי, ריפוי הוליסטי 

 0544220678  [email protected]

הארה :

קרדיט לצילום : עדי ארד

הפניה בלשון זכר מטעמי נוחות

הבלוג איננו מהווה המלצה או תחליף לכל סוג יעוץ בכל תחום

עוד מהבלוג של בלה בלייכר

תצוגה מקדימה

לראות יותר ויותר ויותר ויותר ...

  למה החלטתי להתחיל להזמין חתולות ל"שבת" (חלב....)   לפני חצי שנה כאשר נכנסה לה חתולה לקליניקה שלי כאורחת קבע.  אסטרונאוטית שכמוני לא שמה לב. וכך חזרתי בתום סוף שבוע ארוך לקליניקה שכולה הייתה הפוכה ומבולגנת. "גנב"...

אזעקה

 והעיקר לא לפחד כלל ... בין אזעקה לאזעקה מצאתי את עצמי פוחדת מהפחד.  אני שמשתמשת בטכניקות רבות ועושה ניסויים על בן אדם  (הכוונה על עצמי :) ) . בטיפולי שיניים עם רבע זריקת הרדמה –  אני  מצליחה להוסיף שלושת רבעים  הנוספים של...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ל"ג בעומר – על הכוח של מדורה כדימוי ל..................

לפני כשנה בלימודי קורס ריפוי באמצעות קריסטלים. אני חושבת שזה היה בסמיכות לל"ג בעומר. השתתפתי במדורה אישית  (לכל אחת הייתה את המדורה שלה) ועוצמתית בניצוחה של המורה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה