הבלוג של בלה בלייכר

bellableicher

יועצת עסקית, מאמנת, יוצרת, מטפלת הוליסטית. מחברת שותפה למספר שיטות לפיתוח חשיבה בתחומי ניהול שונים חלקן נהפכו אף לגלובליות. בין השיטות השונות :"לחשוב כמו זברה" יחד עם שרי בראל , "קוראים בכוחות" עם לביא סיגמן ,... +עוד

יועצת עסקית, מאמנת, יוצרת, מטפלת הוליסטית. מחברת שותפה למספר שיטות לפיתוח חשיבה בתחומי ניהול שונים חלקן נהפכו אף לגלובליות. בין השיטות השונות :"לחשוב כמו זברה" יחד עם שרי בראל , "קוראים בכוחות" עם לביא סיגמן , על זאבים פיות ואנשי עסקים" יחד עם יפעת יפה גיל וישראל טופר. עוסקת באימון ובהנחיה, יוצרת....כותבת....ממציאה..מאפשרת...מרצה מעניקה השראה ......חולמת....יוזמת... קרדיט צילום - עדי ארד

עדכונים:

פוסטים: 11

החל ממאי 2014

 

אפשר לראות מזוויות ראייה שונות

אפשר לראות מזוויות ראייה שונות

למה החלטתי להתחיל להזמין חתולות ל”שבת” (חלב….)

 

לפני חצי שנה כאשר נכנסה לה חתולה לקליניקה שלי כאורחת קבע.  אסטרונאוטית שכמוני לא שמה לב. וכך חזרתי בתום סוף שבוע ארוך לקליניקה שכולה הייתה הפוכה ומבולגנת. “גנב” נבהלתי לרגע אבל במבט מעמיק ראיתי שלא נגנב כלום, רק בלאגן ענקי שרר בחדר. לפתע פתאום אני רואה חתולה מהממת בצבע שחור עם עיניים נוצצות ואקזוטיות  …סוף דבר חששתי לחייה שכן היא עלתה וטיפסה בחדר המחסן. המשכתי לנסות לשדל אותה לרדת מהגג, ניסיתי את כל העצות של מאכילי החתולים השכונתיים. לאחר שהגעתי למסקנה שמדובר על חתולה אסרטיבית ונחושה קיבלתי החלטה להביא מחלץ חתולים מקסים ונפרדתי בקלילות מ – 350 ש”ח.
לפתע נכנסת השכנה שלי למתחם הקלינקה  סווטלנה  הקוסמטיקאית המקסימה  עם בשורה בפיה: ” יש לך מזל ענקי תדעי לך ” היא ממשיכה בדבריה  . “במה בדיוק?“,   “האם יש משהו שהיא יודעת או רואה  ואני עוד לא”  חשבתי בליבי  בעוד אני מסתכלת איך אגיש לרואה חשבון את החשבונית שבה המחלץ כתב ” הוצאת חתולה שהתפרצה לקליניקה” . “חתולה זה סימן למזל …זאת אנרגיה של נשיות הצלחה ושפע, בדוק, את צריכה להיות  מאוד מאושרת” אומרת סווטלנה אורה ארליך    בקול סמכותי ומלא אמונה.

נשמע טוב” – אני עונה לסווטלנה.  קיבלתי החלטה כבר מזמן שכל אמונה  שמעצימה אותי מכל סיבה שהיא( לא חשוב מה הסיבה)  אני מאמינה באמונה זאת  בלב שלם . במקביל  בעודי ( מלאת אמונה מהשיחה עם סווטלנה ) מספרת ללביא סיגמן השותף לפרויקט “קוראים בכוחות” על החתולה ובעוד אנחנו הוגים יחדיו רעיון לסדרת ספרים חתוליים מגניבה ביותר בהם יככבו חתולות מיוחדות כמו חתולת ניו יורק, אמסטרדם, וחתולת פאריז …. (יצא לאור בקרוב) . “הלוואי אני לוחשת בשקט“.  ”אני מוכנה לארח לשבת לסוף שבוע ארוך אצלי  את כל החתולות אם זה ככה“, “החלב עלי“.

 

סווטלנה השכנה הקוסמטיקאית שלי

סווטלנה השכנה הקוסמטיקאית שלי

כל אחד מאיתנו רואה את המציאות באופן אחר דרך זווית ההתבוננות שלו. אחד נבהל כשרואה חתולה שחורה והשני מתמלא בתחושה של שפע ועוצמה. אחד חושב שחינוך ליברלי הוא טוב והאחר מאמין בחינוך מוקפד עם גבולות ברורים ונהירים . כשהייתי ילדה בבית שבו היו  גבולות ברורים  ומשמעת נחושה מידי  לילדת חופש כמוני . אמרתי בליבי שאני אגדל את ילדי אחרת אתן להם מרחב, גבולות גמישים…אתעקש רק על מה שמוכרחים ….אעניש רק אם ממש אין ברירה, אהיה אימא כמו שחשבתי או ראיתי בדמיוני כיצד נראית האימא המושלמת.  ביום בהיר אחד הופתעתי שהבן המתבגר  שלי ניגש אלי  בנזיפה קלה ואמר : ” מה למדת  מאימא שלך,  …תראי איך היא יודעת להיות קשוחה,  אני ממש מעריך את זה…היא בטוח הייתה מענישה אותנו יותר …לפעמים צריך להעניש ילדים .. … היינו מתפתחים מזה בטוח, תלמדי ממנה ותדעי לך שעוד לא מאוחר.“. לא ידעתי אם לצחוק או לבכות ….

  ריצארד ברנסון  מבעלי חברת וירגי’ן   בעל זווית הסתכלות ייחודית ופרובוקטיבית.  קראתי את הביוגרפיה שלו והתאהבתי בו כיזם. ר’צארד ברנסון  חושב  ומשקיע ביזמות שלו את המחשבה כיצד הוא היה רוצה לקבל שירות או מוצר בעצמו. את התובנות שלו הוא מתרגם  ליזמות שונה ואחרת מהקיים לדוגמא: בחברת תעופה שלו מעניקים  טיפולי יופי במחלקה הראשונה, רעיון שעלה לו כאשר  הוא נכנס “לנעליו  של הלקוח” ודמיין כיצד הוא היה רוצה שיפנקו אותו במהלך הטיסה.  למען הפרובוקציה הוא התחפש לכלה, לפחית קולה ….ואולי בכך זכה לאהדה ביכולת שלו להתבונן קצת אחרת על הדברים .

 

קיא זוהר ….

יש אומנים במגוון תחומים, ויש גם אומנית שמקיאה את היצירות שלה – מילי בראון .  היא מקיאה  צבעים זוהרים  במיצגים שונים  או יוצרת מזה יצירת  אומנות.  היא מקיאה מקצוענית  כבר במשך 10 שנים,  יש לה חוקים ברורים, תהליכי עבודה מוקפדים, סדר הקאה (קראתי מספר עמודים על העבודה שלה) . מילי  הוזמנה במיוחד להקיא  במופע של לידי גאגא את הצבעים הזוהרים .  אפשרי לתת פרשנות כרצוננו על כל דבר יש כאילו שיגידו מגעיל ויש כאילו שיגידו אומנות – מה שבטוח שאי אפשר להסתכל על זה  ”במשקפיים רגילות”.  פעם בביקור במוזיאון בחו”ל היה מוצג כמיצג “שיט אופ ארט” – אני אחסוך לכם את התיאור של מה זה בפועל. תתרגמו לבד .  בכל מקרה זה היה בקופסא סגורה אטומה והעביר רעיון שניתן להסתכל על כל דבר ודבר  כמעשה  אומנות .   שורה תחתונה הכל מתחיל ונגמר בזווית ההסתכלות שלנו :)

תרגיל בחשיבה מדלגת:

התבוננות מזוויות ראיה שונות מרחיבה את סל הרעיונות. חשבו על אתגר  המעסיק אותכם ונסו לראות  אותו בדרכי התבוננות שונות – מתוך הסתכלות שונה דרך עמדות אחרות.

בלימודי תאטרון ישנם תרגילים שבהם בוחרים סיטואציה כלשהי שיש בה קונפליקט.  לאחר בחירת הסיטואציה ניגשים למלאכת הניתוח של  הגורמים המשתתפים בה.  הגורמים המשתתפים יכולים להיות : אנשים, חפצים, דמויות, דוממים, חיות ..ואז   לאחר היכרות עם הגורמים המככבים הקהל מתבקש  לספר את הסיפור של אותה סיטואציה מזוויות ההתבוננות השונות של כל גורמים אילו.  התרגיל משעשע למדי מצד אחד ומצד שני מעניק פרספקטיבות מגוונות להתבוננות.  בהליכי אימון שונים משחקים משחקי עמדות דרך ישיבה על כיסאות שונים, כאשר כל כיסא מסמל דמות אחרת אליה אנחנו רוצים להיכנס בדמיון ולחוות את אופן ההתבוננות שלה באופן בלתי אמצעי.  לעתים מתנהל דיאלוג מול כיסאות ריקים …המסמלים את הצד השני שלא נמצא . כל זאת על מנת לראות עוד אפשרויות ורעיונות לחשיבה.   זוויות ההסתכלות השונות לעתים מראות או מדגישות אלמנטים שהם “נבלעים” או נעלמים מאיתנו בסיטואציה אחרת.

קחו אתכם מצלמה דמיונית או ממשית  באירוע בעל קונפליקט עבורכם נסו לצלם זוויות שונות של התבוננות. ותראו אם ההתבוננות מנקודות מבט שונות מאירה צדדים אחרים ושונים.  פעם קראתי על יוצרת אינני זוכרת את שמה שלמען החוויה הייתה שוכרת משרד חקירות שיעקוב אחרי עצמה כדי שהיא תוכל ללמוד מזה משהו על עצמה.  היא קצת הלכה רחוק מידי …….. יחד עם זאת זאת חוויה מעניינת לבחון את עצמינו מפעם לפעם באופן אחר ולא שגרתי.

 

בפעם  הבאה אני אענוד את המשקפים המרובעות וורודות שלי :) שאני ממש ממש אוהבת,

גם את אילו שבתמונה ממש ממש אני אוהבת  - משקפים בתוך משקפים ממש יפות,

 

שלכם ,

בלה

 

הערת המחברת:

הפניה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד

בבלוג  - אין המלצה  או יעוץ מכל סוג שהוא

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של בלה בלייכר

תצוגה מקדימה

שבוע הספר זה יום ההולדת השני שלי

עוד מעט מתקרב שבוע הספר. וכל שנה אני מאוד מתרגשת מהשבוע הזה במיוחד.  שבוע של מסיבות וחגיגות  לסופרים ולספרים.  תמיד רציתי להיות סופרת.  חשבתי שאכתוב מחזות כי הפלגתי...

אזעקה

 והעיקר לא לפחד כלל ... בין אזעקה לאזעקה מצאתי את עצמי פוחדת מהפחד.  אני שמשתמשת בטכניקות רבות ועושה ניסויים על בן אדם  (הכוונה על עצמי :) ) . בטיפולי שיניים עם רבע זריקת הרדמה –  אני  מצליחה להוסיף שלושת רבעים  הנוספים של...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ל"ג בעומר – על הכוח של מדורה כדימוי ל..................

לפני כשנה בלימודי קורס ריפוי באמצעות קריסטלים. אני חושבת שזה היה בסמיכות לל"ג בעומר. השתתפתי במדורה אישית  (לכל אחת הייתה את המדורה שלה) ועוצמתית בניצוחה של המורה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה