הבלוג של מירב פיקרסקי - להיות סינדרלה

beingcinderella

סיפורים קטנים על עניינים גדולים. לחיות באומץ, להקשיב לאינטואיציה, להחליט מהר ו... נכון, להתנהל בגמישות ולהיות שלמה. הכותבת היא מירב פיקרסקי - קואוצ׳רית מומחית להעלאת הביטחון והערך העצמי. בעלת העסק ״להיות סינדרלה״... +עוד

סיפורים קטנים על עניינים גדולים. לחיות באומץ, להקשיב לאינטואיציה, להחליט מהר ו... נכון, להתנהל בגמישות ולהיות שלמה. הכותבת היא מירב פיקרסקי - קואוצ׳רית מומחית להעלאת הביטחון והערך העצמי. בעלת העסק ״להיות סינדרלה״ beingcinderella.co.il

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מנובמבר 2012

10 שאלות בזק ששופכות אור על איזה אהבה יש לך, להעריך את מה שיש לך (כי אולי שכחת…) ועל מה כדאי להתמקד כדי לשנות ולשפר

04/08/2013

היו היה עלם יפה תואר, וראשו עטור תלתלי זהב. היה העלם יוצא עם עדר הכבשים שלו לרעות בגבעות ובגיאיות. כשמצא שדה עשב רענן, היה יושב על סלע, מושיב על ברכיו טלה רך-צמר ומנגן בחלילו. כה יפה הייתה נגינתו, עד כי הכבשים שכחו ללחך עשב והיו מקשיבות לנגינת החליל.

יום אחד, בעברו עם עדרו, ראה לפתע עלמת חן רועה עדר עיזים. יפה הייתה הרועה, ולראשה תלתלי זהב. מיד נמלא ליבו של העלם אהבה חמה וטהורה. ראתה אותו העלמה והפנתה את ראשה. בישן היה הרועה, ולא ידע כיצד יגלה את ליבו לרועה. לו ידע אם היא אוהבת אותו כפי שהוא אותה, היה מעז לספר לה על אהבתו אליה. אך העלם חשש שמא אין העלמה אוהבת אותו, ולא ניגש אליה ולא אמר לה דבר. מאותו יום חדל לנגן בחלילו, הזניח את עדרו והיה מסתובב כסהרורי בין הגבעות, וכל הזמן טרדה את ליבו המחשבה “האם היא אוהבת או לא אוהבת אותי?” פגש העלם בעפרוני וביקש ממנו לגשת לעלמה ולשאול אותה האם גם היא חשה אליו אהבה.. ענה העפרוני: “אני עסוק בהאכלת גוזלי אין לי זמן לבצע שליחויות…”

פנה הרועה אל השושן הצחור. ענה השושן: “אני עסוק באירוח חרקים בתוך פרחי אין לי זמן לבצע שליחויות…” לא ידע הרועה מה לעשות. התיישב בייאוש על הסלע שלו, ובלי משים קטף פרח חרצית צהוב. רצה להתנחם במראהו, אך החרצית הזהובה הזכירה לו את התלתלים הזהובים של העלמה שכה אהב. נעצב הרועה, ובעיצבונו החל למרוט את עליו של פרח החרצית, עלה אחר עלה. בעת תלישת העלה הראשון לחש “אוהבת?” וכשתלש את העלה השני אמר:”לא אוהבת!” וכך הלאה:”אוהבת… לא אוהבת… אוהבת… לא אוהבת…” והנה הגיע לעלה האחרון ותלש אותו, ובדיוק אז קרא “אוהבת!”- עתה היה העלם בטוח, כי העלמה אוהבת אותו, כפי שהוא אוהב אותה. דלג על הגבעות והגיע אל העלמה. והנה ראה אותה יושבת על סלע ותולשת עלה אחר עלה מפרח החרצית. תולשת ולוחשת: “אוהב… לא אוהב… אוהב… לא אוהב” התקרב העלם לעלמה, ובדיוק כאשר עמד לפניה- תלשה את העלה האחרון וקראה: “או-הב!!! גם הוא אוהב אותי!!! העלמה קמה ונפלה לזרועותיו, כשכל אלפי החרציות סביבם זוהרות בזוהר זהב.

ומאז, כאשר נערות או נערים אינם יודעים אם אהובי לבם אוהבים אותם, הם נוטלים פרח חרצית, תולשים עלה אחר עלה ולוחשים: “אוהב… לא אוהב…” “אוהבת… לא אוהבת…” כך עד העלה האחרון, והוא-הוא המגלה את הסוד.

(החרצית הביישנית – מתוך הספר “פרחי אגדה” – עמוס בר)

גדלנו על כך שיש שני מצבים לאהבה: On ו-Off. אוהב/ת או לא אוהב/ת?
המשכנו לגדול ואנחנו ממשיכות לתהות ולשאול אותו ואת עצמנו את אותה השאלה “אוהב אותי… לא אוהב אותי…”.
האם זאת השאלה שנכון לשאול גם עכשיו – כשנוצר הקשר, כשיש זוגיות ועל אחת כמה וכמה כשיש חיים משותפים?!

המילה אהבה חובקת בתוכה הרבה סוגי רגשות, רצונות וצרכים. יש אהבה מכבדת, מעצימה ומצמיחה ויש גם אהבה הפוכה – מסרסת, חונקת, מקטינה. ולמרות שהיא כזאת, עדיין, משום מה, היא מכונה “אהבה”… יש אהבה שמשרתת משהו אחד ויש אהבה שמשרתת משהו אחר. בכל מקרה היא משרתת אצלנו משהו…
התרבות שלנו יצרה משא כבד ומנוגד על כתפי מילה אחת קטנה א-ה-ב-ה.

כשאנחנו במערכת יחסים שאלות על אהבה כמו כמה ואיך יהיו מועילות יותר.
מה אם נתבונן על מושג האהבה כסקאלה – בקצה אחד יש “לא אוהבת” ובקצה השני “מאוד אוהבת”. כמה את אוהבת אותו בין 0 ל-100?

המיקום שלנו בסקאלה יכול לנוע ולהשתנות בהתאם לזמן, לסיטואציה ובהתאם למצב הרגשי הרגעי שאנחנו נמצאות בו.

דרך יעילה יותר ובהירה יותר תהיה לפרק את מושג האהבה למרכיבו. הפרוק למרכיבים יאפשר לנו להבין ביתר קלות את הרגש הזה ואת מהות הקשר שאנחנו נמצאות בו.
לכן כדאי שנבחן את האהבה בכמה פרמטרים שונים בנקודת זמן אחת – עכשיו, כדי שנבין:
האם עכשיו הקשר שיש לי טוב לי? האם עכשיו הוא מעצים ומקדם אותי? האם עכשיו הוא מוציא את המיטב ממני?

כמה שאלות שיאירו את חיי האהבה שלך, יאפשרו לך לראות תמונה רחבה ובהירה יותר, יאפשרו לך להעריך את מה שיש לך ולהבין על מה כדאי להתמקד כדי לשנות ולשפר.
קחי לך כמה דקות של שקט ועני על השאלות הבאות ללא מחשבה. עני אינטואטיבית – סמני לעצמך את המספר הראשון שעולה בראשך.
אפשר לשאול את השאלות על בן הזוג, על עצמך ועל הקשר עצמו.
יותר קל לנו בדרך כלל לראות את הדברים על מישהו אחר (למרות ש… החדשות הרעות – בדרך כלשהי זה אומר משהו גם עלינו. אם הוא מכבד אותי רק 30% לא יתכן שאני מכבדת אותו ב-100%… החדשות הטובות – מכיוון שכך, זה בשליטתנו ואם נרצה נוכל לקחת אחריות ולשנות)

כבוד – כמה את מרגישה שהוא מכבד אותך בין 1 ל-100?
תמיכה – כמה את מרגישה שהוא תומך בך בין 1 ל-100?
הקשבה – כמה את מרגישה שהוא מקשיב וקשוב לך בין 1 ל-100?
תשוקה – כמה יש לו תשוקה אליך בין 1 ל-100?
אמון – כמה את מרגישה שהוא נותן בך אמון בין 1 ל-100?
נתינה – כמה את מרגישה שהוא נותן לך בין 1 ל-100?
הערכה – כמה את מרגישה שהוא מעריך אותך בין 1 ל-100?
הכלה – כמה את מרגישה שהוא מכיל אותך בין 1 ל-100?
פתיחות – כמה את מרגישה שהוא פתוח איתך בין 1 ל-100?
ביטחון – כמה את מרגישה בטוחה איתו בין 1 ל-100?

אם יש עוד משהו שחשוב לך שלא ציינתי הוסיפי גם אותו (וספרי לי).

(אני כתבתי בסדר שרירותי את המרכיבים, הערכים, אבל יש גם משמעות לסדר החשיבות שלהם עבורך. מה הכי חשוב לך ומה הכי פחות חשוב לך וגם לפירוק נוסף של כל אחד מהערכים עבורך. אבל זה, לשאלון אחר…)

ועכשיו, אחרי שענית לעצמך על השאלות שימי לב:
מה התבהר לך בנוגע לקשר שאת נמצאת בו?
מה את מרגישה עכשיו לגבי הקשר שאת נמצאת בו?
על מה חשוב לך להתמקד, לשנות, לשפר?

הערה: השאלון משקף מצב רגעי של כאן ועכשיו. הוא יעלה למודעות הבנות חדשות שישפיעו על התחושה שלך ואם תבחרי גם על ההתנהגות שלך בקשר. בהצלחה!

____________________________________________________________________

את מוזמנת להצטרף בחינם ל”מועדון הסינדרלות” וקסם יומי יופיע אצלך במייל מחוייך ומעורר השראה. כמו קסם, הוא תמיד מגיע בדיוק בזמן, ופוקח את התודעה להתבוננות חדשה ואותך לעשייה חדשה. להתראות, מירב:)

עוד מהבלוג של מירב פיקרסקי - להיות סינדרלה

תצוגה מקדימה

מלבד לביחד. 10 עובדות

1. רוב חיי חייתי לבד. מאז שאני זוכרת את עצמי אני רוצה זוגיות אבל בלי להתכוון עשיתי דוקטורט בלחיות לבד. גרתי (רשימה חלקית) ביפן, לונדון וניו יורק. החלפתי קריירות. גברים באו והלכו. היה מתעלל נפשי, היה גם נשוי, כמה שמאוד אהבו...

תצוגה מקדימה

מי הזיז את השטיח שלי?

פעם בשבוע המנקה של הבניין עושה את מלאכתו נאמנה. ההוכחה היא מדרגות נקיות ושטיחונים שמוצאים את עצמם תלויים, על המעקה. כל אחד מארבעת השטיחונים מחכה בשקט לחזור למקומו ולייעודו - לשבת לפני הדלת ולקבל את פני בעלי הבית השבים...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

טיפ על איך לנצל את תמונת המסך שבנייד לטובתנו

הטלפון החכם הפך להיות אקסטנשן של המוח שלנו. מכיוון שכך הוא נמצא תמיד בהישג יד ואת תמונת המסך אנחנו רואות שוב ושוב ושוב. ״תמונה שווה אלף מילים״ כי היא מעבירה הרבה פרטים למוח ומציתה את הדמיון ואת העולם האסוציאטיבי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה