הבלוג של bedek1

bedek1

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מאוגוסט 2017

27/08/2018

הבית שלנו מגן עלינו מפני הרבה גורמים חיצוניים ביניהם רוחות חזקות, ברד שיכול לגרום לחבלות וגשמי הזלעפות שמגיעים בחורף. אמנם הקיר בכל מקרה ישאיר אותנו יבשים אך הוא בעצמו חייב להישאר יבש אחרי שהגשם פוסק, ובמידה והקיר יקלוט רטיבות רבה, אנחנו נהיה בצרות צרורות.

איטום הגג זה לא מספיק

האיטום היא אחת הפעולות החשובות ביותר שנותנות לנו להיות במקום בטוח בתור ליקויי בניה נפוץ ומוגן אך איטום הגג אינו מספיק. אמנם זהו האיטום הכי מוכר אך באותה מידה שאוטמים את הגג יש צורך לאטום את הקירות מצדם החיצוני כדי שיגנו עלינו באופן טוטאלי. אמנם איטום קיר נעשה באמצעים אחרים ובשיטות אחרות מאיטום גגות, הרי בקיר לא יכולה להצטבר הצפה בגלל שהוא מאונך, אך מדובר באיטום שחייב להיות מקצועי ומנוסה ממש כמו איטום הגג. יש כמה דרכים לאטום את הגג כאשר לפי מיקום הקיר והסוג שלו אפשר לבחור את הדרך הכי טובה כמובן ביחד עם בעל מקצוע.ליקויי בנייה איטום קיר

האם צריך לאטום גם את הקיר החיצוני וגם את הפנימי?

איטום קירות הוא תהליך שחייב להתבצע לפחות בצד החיצוני ובחלק מהמקרים גם בקיר הפנימי. אמנם כבר מהקמת הבניין אוטמים אותו באמצעות חומרים יעילים משני הכיוונים אך האיטום החיצוני הוא זה שחשוב יותר כיוון שהוא זה שבא במגע עם מים. האיטום החיצוני נעשה בצורה מקצועית כאשר בחלק מהמקרים מתווסף איטום פנימי בעיקר לטובת בידוד תרמי. בחלק אחר של המצבים האיטום חייב להתבצע אך ורק בחלקו הפנימי של הקיר, כאשר בצד השני יש או אדמה או מים, כמו במקרה של חניון, בריכה און מאגר מים.

אלו שיטות קיימות לאיטום הקיר?

  • אחת השיטות המוכרות ביותר לאיטום קירות חיצוניים היא איטום בהתזה. איטום בהתזה מתאפשר גם בגגות שיש בהם יותר מידי מתקנים שלא מאפשרים למרוח זפת או להלחים יריעות ביטומניות אך נפוצים מאוד בקירות חיצוניים מאונכים שלא ניתן להתקין עליה יריעות ובוודאי לא זפת או כל חומר איכותי אחר. האיטום בהתזה מתבצע על ידי אמולסיה ביטומנית שמתייבשת במהירות תוך כמה שעות. האיטום נעשה באמצעות מכונה מיוחדת או מפוח דמוי אקדח וכך ניתן לבצע את האיטום בקלות ובמהירות גם בקירות גדולים במיוחד.
  • כדי לאטום קיר ניתן להשתמש בחומרים אקריליים. זוהי משפחת חומרים נוספת למשפחה הביטומנית והם יכולים לבצע איטום לא פחות טוב. אמנם לחומרים אקריליים יש חיסרון באיטום כיוון שהם לא יכולים להתמודד עם מים עומדים ולכן לא יעילים להצפות אך באיטום הקיר אין שום סיבה שייתקלו במצב כזה. החומרים ניתנים לשימוש במריחה די פשוטה ומהירה.
  • איטום הקיר מתבצע גם במהלך הקמת הבית בשלב הצביעה. נהוג בימינו להשתמש בצבעים שמשיגים איטום לא רע וכך להשאיר את הרטיבות בחוץ. אמנם צבעים שעמידים בפני רטיבות ומהווים עוד שכבת איטום עולים יותר אך זוהי פעולה חשובה מאוד לבית.

 

תיקון איטומים באמצעות הזרקה

באמצעות איטום בהזרקה ניתן לתקן נזקי איטום בקירות. תיקון האיטומים מתבצע בדרך שונה ברגע שמדובר באיטום קטן מאוד כיוון שאין צורך שוב להסיר את המקומות בהם יש איטום לקוי אלא פשוט להזריק חומרי איטום שימלאו את החסר. במקרים בהם מדובר במאגרי מים ובחניונים בהם לא ניתן להגיע לחלק השני של הקיר, ניתן לבצע הזרקה ביתר קלות ובכך לסתום את הסדקים שנוצרו.

איך אוטמים קירות גבוהים?

אמנם איטום קיר ביתי יכולה להיות משימה פשוטה כיוון שגם כשיש קיר גבוה ניתן להגיע אליו מהמרפסת, מהחלון או עם סולם, אך כשמדובר בבניינים גבוהים למדי, יש צורך באיטום שמתבצע באמצעות סנפלינג.

עוד מהבלוג של bedek1

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

תביעות של ליקויי בניה

אם אתם מבצעים את בדק הבית לפי שאתם קונים דירה אז הרווחתם ויכול להיות שחסכתם לעצמכם הרבה עוגמת נש בהמשך. אם קניתם דירה מקבלן וגיליתם שיש בה בעיה, המצב קצת יותר מורכב. תביעות בגין ליקויי בנייה נפוצים מאוד בישראל וזה הזמן...

תגובות

פורסם לפני 1 year

מי מטפל בליקויי בניה?

ליקויי בנייה עלולים להופיע בדירות חדשות מקבלן ובבתים שעוברים שיפוץ. עלות התיקון של הליקויים תלויה ברמת הנזק ובסוג המבנה. את הליקויים ניתן לגלות בעת המסירה של דירה חדשה מהקבלן, בתוך זמן קצר או רק לאחר כמה חודשים. בנוסף,...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה