עדכונים:

פוסטים: 22

החל מנובמבר 2010

רבים הם האנשים אשר מרכיבים משקפי ראיה בשל ליקויי ראיה כגון קוצר ראיה, רוחק ראיה או אסטיגמציה. ישנם הסובלים מליקויי ראיה עוד מילדות וישנם אנשים אשר ליקוי הראיה מופיע בשלב מאוחר יותר.

אנשים שסבלו בילדותם מקוצר ראיה והרכיבו משקפיים, יכולים להעיד כי זכורות להם חוויות לא הכי נעימות מהילדות. רב הילדים אשר מרכיבים משקפיים סובלים מדימוי נמוך. הם חווים העלבות מצד ילדים אחרים, נקראים בשמות גנאי, מתקשים להעתיק מהלוח בבית הספר, ומקנאים בילדים אחרים אשר יכולים לחוות את כל החוויות מבלי מגבלה מסוימת.

אנשים אשר הרכיבו משקפיים בילדותם בוודאי יזכרו את החוויות הלא נעימות ו”ירוצו” לבצע את ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, אך יש לקחת בחשבון כי לא לכל אחד מתאים ניתוח זה ויש לבצע בדיקת התאמה אשר תקבע את מידת ההתאמה. מומלץ לבצע את בדיקת ההתאמה במספר מרפאות, יתכן כי במרפאה אחת יקבעו כי אינכם מתאימים לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מסיבה זו או אחרת, ובמרפאה אחרת יקבעו שיש התאמה.

לשם ביצוע בדיקת התאמה תתבקשו למסור מידע רפואי מדויק. אם קיימות בעיות בריאותיות או שהנכם נוטלים תרופות מסוימות עליכם לדווח לרופא. כמו כן תעברו בדיקות עיניים מקיפות על מנת לקבוע את התאמתכם לניתוח.   עדיף לבדוק את התאמתכם במספר מרפאות, אם נמצאתם לא מתאימים לעבור את ההליך במרפאה מסוימת בררו את הסיבה לכך.

במידה ונמצאתם מתאימים, בררו ובדקו בקפידה מי הוא הרופא המנתח. ניתוח הסרת המשקפיים אמנם נחשב לפשוט וקצר, אך אל לכם לשכוח כי מדובר בעיניים שלכם שדרכם אתם מתקשרים עם העולם כולו, על כן, יש לבחור את המנתח בקפידה ולדאוג כי המנתח יהיה בעל הכשרה מתאימה, מנוסה ומיומן, בעל שם ומוניטין.  מומלץ לשאול איזה ציוד ומכשור קיים ברשותו של הרופא ובאיזן שיטה יבצע את הניתוח. בנוסף, חשוב מאד לקבל המלצות מחברים ומכרים מרוצים שעברו את ההליך בהצלחה.

ההכנות לניתוח אורכות כשעה, וההליך הניתוחי אורך כ-20 דקות במהלכו מנותחת כל עין בנפרד. בתחילה יטפטף הרופא לעין טיפות מאלחשות. קודם מנתחים עין אחת, ולאחר מספר דקות מנתחים את העין השנייה. פעולת הלייזר אורכת מספר שניות בלבד בכל עין. ההליך אינו כואב אך יתכן ובעת פעולת הלייזר יורגש לחץ בעין. לאחר הניתוח נשארים במרפאה לזמן קצר על מנת לוודא שהכל תקין, ואז משוחררים הביתה. תהליך ההחלמה אינו ארוך ואינו קשה, יהיו מעט כאבים ו/או צריבה, רצוי מאד לנוח לפחות יממה ולאחר מכן ניתן לחזור לשגרה ולאחר מספר ימים יש לחזור לביקורת.

תוצאות הניתוח ניכרות כבר לאחר הניתוח, כאשר תרגישו שיפור משמעותי בראיה וכמובן שתוכלו לראות ללא משקפיים באופן חד וברור. יתכנו תופעות לוואי קלות בשבועות הראשונים כמו סנוור לילה, ראיה לקויה בלילה, עיוותים בראיה וכו’, אך התופעות הללו יחלפו תוך מספר שבועות כאשר הראיה תתייצב.   נכון שהדבר ייראה לכם קצת מוזר ותתקשו להתרגל, אך אין ספק שהסרת משקפיים בלייזר זה חלום שמתגשם.

לאחר הניתוח תרגישו שינוי קיצוני, איכות חיים וסוף סוף חופשיים J

עוד מהבלוג של brainsway

דיאטת פטל - יתרונות וחסרונות של הטרנד

הטרנד החדש בעולם הדיאטות המכונה דיאטת פטל קטון עשה עליה היישר מארה"ב והגיע לישראל. הרשת רועשת וגועשת ומדברים על כך שכדורי הפטל מאפשרים לשרוף שומנים ללא כל מאמץ או דיאטה. האמנם? המקביל של כדור דיאטת הפטל נקרא קסניקל ויש...

תגובות

פורסם לפני 7 years

ניתוח הגדלת חזה – מיקום השתל והחדרתו

ניתוח להגדלת חזה מתבצע מזה שנים רבות בארצנו והוא אחד מהניתוחים הפופולאריים ביותר. במאמר זה נסקור את המקומות מהן מתבצעת החדרת השתלים והיכן ניתן למקם אותם. מרבית הניתוחים להגדלת חזה נעשים תחת...

השיטות הקיימות להצרת היקפים

השיטות השונות להצרת היקפים מבוססות על עקרון של גירוי השרירים באמצעות תדר אלקטרוני אשר באמצעותו מתבצעת פעולה של חיזוק השרירים מחד, ולשריפת קלוריות מאידך. אופן הפעולה זהה לחלוטין לאימון אירובי...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה