עדכונים:

פוסטים: 22

החל מנובמבר 2010

ניתוח אף נחשב אחד הניתוחים הנפוצים בתחום הרפואה האסתטית

25/09/2011


ניתוח אף נחשב אחד הניתוחים הנפוצים בתחום הרפואה האסתטית. ניתוח אף הפך לאחד הפופולאריים בשל הצורך של המטופלים לתקן פגמים ויזואליים או לטפל בבעיות נשימה, אשר לעיתים אלו פגמים מולדים ולעיתים נגרמים עקב חבלה או תאונה.

ישנם רופאים אשר משתמשים בטכנולוגיה חדישה שנקראת הדמיה, זוהי תוכנה אשר מסייעת לרופא ולמטופלים בטרם הניתוח לדמות את האף לאחר הניתוח ולאפשר למטופל לדמות אף חדש על פניו.

ניתוח אף הוא ניתוח חשוב. למספר רב מן המנותחים ניתוח אף משנה את איכות החיים. האף אשר נמצא במרכז הפנים, מהווה איבר בולט ולכן הינו בעל חשיבות כאשר מדובר בויזואליות. הדימוי העצמי של האדם נובע בין היתר מהויזואליות ובעיקר ממראה פנינו. אף פגום, גדול, עקום, גבנוני מכער את הפנים ויכול בהחלט להשפיע לרעה על הדימוי העצמי ועל הביטחון העצמי של האדם, בין אם הפגם מולד ובין אם הוא נובע מתאונה או חבלה כלשהי.
בניתוח אף ניתן לתקן פגמים אסתטיים ורפואיים כגון עצם בולטת, אף עקום, רחב, נחיריים צרות, מחיצת אף עקומה, מעברי נשימה צרים, וכו’.
ניתוחי אף פלסטיים מתבצעים רק כאשר האף מסיים את התפתחותו וזאת לאחר גיל 16. כאשר מחליטים לבצע ניתוח אף מומלץ לגשת לפגישת ייעוץ עם מומחה בתחום בעל הכשרה מתאימה, נסיון ומיומנות.

ניתוחי אף מתחלקים למספר סוגים כאשר שני ההליכים הכירורגיים העיקריים הינם ניתוח אף פתוח וניתוח אף סגור.

- ניתוח אף סגור פירושו כי החתכים המתבצעים על ידי הרופא המנתח לצורך הניתוח הינם בחלל האף (בנחיריים) ועל כן לא נשארות צלקות חיצוניות. דרך חתכים אלה מופרדת מעטפת העור העוטפת את מבנה האף והרופא המנתח יבצע את הפעולות הנדרשות דרך הרווח שנוצר בין בסיס האף לבין העור שהופרד.

-  ניתוחי אף פתוח  – בהליך זה מתבצעים בד”כ 3 חתכים, שניים בחלל האף וחתך נוסף בבסיס כדי שניתן יהיה להשיל ולהפריד את העור ממבנה האף לגמרי על מנת לבצע הליך כירורגי מורכב  וקשה יותר מאשר מבצעים בניתוח אף סגור. הליכים כירורגים מסובכים יותר אינם יכולים להתבצע בניתוח אף סגור שבו הרופא המנתח מנתק את העור מבסיס האף אך לא משיל אותו.

בשני סוגי הניתוחים החתכים נתפרים בתפרים מסיסים, למעט במקרים של ניתוח להצרת הנחיריים אשר בו משתמשים בתפר רגיל שיש להוציאו מספר ימים לאחר הניתוח.

ניתוחי אף מבוצעים בדרך כלל בהרדמה כללית, ולעיתים בהרדמה מקומית. הניתוח אורך בסביבות השעה עד שעתיים ולאחריו מולבש על האף סד למשך מספר ימים על מנת לקבע את האף, כדי שלא יהיו תזוזות מיותרות וכואבות. מוכנסים טמפונים לאף על מנת שיספגו את ההפרשות והדם מהניתוח ועל מנת שלא יבלעו, הטמפונים מוצאים יום למחרת.
לאחר התאוששות מהניתוח משוחררים הביתה. ההחלמה מהניתוח קלה יחסית ומהירה, אחוזי ההצלחה גבוהים  ותופעות הלוואי קלות.

עוד מהבלוג של brainsway

דיאטת פטל - יתרונות וחסרונות של הטרנד

הטרנד החדש בעולם הדיאטות המכונה דיאטת פטל קטון עשה עליה היישר מארה"ב והגיע לישראל. הרשת רועשת וגועשת ומדברים על כך שכדורי הפטל מאפשרים לשרוף שומנים ללא כל מאמץ או דיאטה. האמנם? המקביל של כדור דיאטת הפטל נקרא קסניקל ויש...

תגובות

פורסם לפני 7 years

ניתוח הגדלת חזה – מיקום השתל והחדרתו

ניתוח להגדלת חזה מתבצע מזה שנים רבות בארצנו והוא אחד מהניתוחים הפופולאריים ביותר. במאמר זה נסקור את המקומות מהן מתבצעת החדרת השתלים והיכן ניתן למקם אותם. מרבית הניתוחים להגדלת חזה נעשים תחת...

השיטות הקיימות להצרת היקפים

השיטות השונות להצרת היקפים מבוססות על עקרון של גירוי השרירים באמצעות תדר אלקטרוני אשר באמצעותו מתבצעת פעולה של חיזוק השרירים מחד, ולשריפת קלוריות מאידך. אופן הפעולה זהה לחלוטין לאימון אירובי...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה