עדכונים:

פוסטים: 22

החל מנובמבר 2010

הבוטוקס מוכר לנו כתכשיר המיועד לטיפול בהעלמת קמטים, אך בשנים האחרונות, בעקבות מחקרים התגלה כי השימוש בבוטוקס עשוי לשמש כתרופת פלא למיגרנה.

25/09/2011


הבוטוקס מוכר לנו כתכשיר המיועד לטיפול בהעלמת קמטים, אך בשנים האחרונות, בעקבות מחקרים התגלה כי השימוש בבוטוקס עשוי לשמש כתרופת פלא למיגרנה.

בוטוקס הינו שמו הרפואי של בוטולינום טוקסין, שהינו רעלן המופק בצורה טבעית על ידי חיידק בשם קלוסטרידיום בוטולינום. רעלן זה תפקידו לחסום שחרור של חומר הנקרא אצטילכולין שהינו מוליך עצבי במערכת העצבים המניעה את השרירים באופן רצוני בגוף.

הבוטולינום טוקסין הינו חומר רעיל ביותר אך מאחר והשימוש בו נעשה בכמויות זעירות ביותר אינו מסוכן למטופלים אלא להיפך, הזרקות תת עוריות של הבוטוקס מחוללת פלאים והחומר שולב גם בתחום הרפואה האסתטית והפלסטית לאחר שבעבר שימש לטיפול בתופעות של עוויתות שרירים, פזילה קלה, עין עצלה, מצמוץ יתר, הזעת יתר, ובעקבות מחקרים אושרו טיפולי הבוטוקס גם בתחום הנוירולוגיה ובעיקר טיפולי בוטוקס למיגרנות.
בוטוקס להקלת מיגרנה

בסוף שנות התשעים התרחב השימוש בבוטוקס מאחר שמטופלים שטופלו בבוטוקס דיווחו כי מאז הזרקת הבוטוקס חל שיפור ניכר בכאבי ראש ומיגרנות שסבלו מהם בעבר. בעקבות כך החלו מחקרים וניסויים אשר העלו כי טיפולי הבוטוקס אכן משפיעים לטובה על חלק מן המטופלים.
הטיפול בבוטוקס מתבצע על ידי הזרקת התכשיר למספר נקודות הסמוכות למוקדי הכאב, וכתוצאה מכך משתתקים השרירים באזור ההזרקה למשך מספר חודשים. התוצאה מהזרקות אלה היא שרקמות השריר המשותקות כתוצאה מהזרקת הבוטוקס לא יכולות “להשתתף” בהתקפי המיגרנה הנגרמים לאחר ההזרקה.

טיפולי הבוטוקס למיגרנה הינם פשוטים וקלים, ההזרקות אורכות בין 10 – 20 דקות,  במחט דקיקה וקטנה, הטיפול לא כואב ואין צורך בהתאוששות. תופעות הלוואי מהטיפול הינן קלות ביותר. לאחר ההזרקה תיתכן נפיחות מקומית שתחלוף כעבור יום יומיים ובדרך כלל לא יסבול המטופל מתופעות נוספות, לעיתים רחוקות דיווחו מטופלים כי סבלו מבחילה קלה ובמקרים נדירים חלה צניחת עפעפיים.

הטיפול בבוטוקס הינו זמני  לתקופה של 3 – 6 חודשים ומטפל ברקמות השרירים ולא בגורם להתקפות המיגרנה שקשור לפעילות המח ולמערכת העצבים. הטיפול מרפה את השרירים למספר חודשים וניתן לחזור על הטיפול לאחר מספר חודשים כאשר השריר חוזר לפעולה.

ישנם מטופלים שההיסטוריה הרפואית שלהם לא תאפשר להם קבלת טיפול בבוטוקס כגון מטופלות בהריון או מתכננות להיכנס להריון בחצי השנה הקרובה, נשים מניקות, מטופלים הסובלים ממחלות אוטואימוניות או ממחלות שרירים כלשהן.

עוד מהבלוג של brainsway

דיאטת פטל - יתרונות וחסרונות של הטרנד

הטרנד החדש בעולם הדיאטות המכונה דיאטת פטל קטון עשה עליה היישר מארה"ב והגיע לישראל. הרשת רועשת וגועשת ומדברים על כך שכדורי הפטל מאפשרים לשרוף שומנים ללא כל מאמץ או דיאטה. האמנם? המקביל של כדור דיאטת הפטל נקרא קסניקל ויש...

תגובות

פורסם לפני 6 years

ניתוח הגדלת חזה – מיקום השתל והחדרתו

ניתוח להגדלת חזה מתבצע מזה שנים רבות בארצנו והוא אחד מהניתוחים הפופולאריים ביותר. במאמר זה נסקור את המקומות מהן מתבצעת החדרת השתלים והיכן ניתן למקם אותם. מרבית הניתוחים להגדלת חזה נעשים תחת...

השיטות הקיימות להצרת היקפים

השיטות השונות להצרת היקפים מבוססות על עקרון של גירוי השרירים באמצעות תדר אלקטרוני אשר באמצעותו מתבצעת פעולה של חיזוק השרירים מחד, ולשריפת קלוריות מאידך. אופן הפעולה זהה לחלוטין לאימון אירובי...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה