הבלוג של bbenbbar

bbenbbar

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממרץ 2017

חוכמת הקבלה היא חוכמה עתיקת יומין שעוסקת בכל תחומי החיים. שאלנו את לומדי החוכמה בימינו  בני ברוך, איך אפשר להיעזר בחוכמה כדי לשפר את חיי היום יום, את התנהלות חיי היום יום?

בני ברוך

אז קודם כל, מעניין לעיין במחקרים סוציולוגים ופסיכולוגים שנערכו ומצאו שהמדד העיקרי המשפיע על אושר מלבד הצרכים הבסיסיים שלו שהם אוכל, שתייה, מגורים, שעות שינה וטמפרטורה מתאימה, הם הקשרים החברתיים.

מסתבר שאין דבר יקר יותר לאדם מהחום שהסביבה יכולה לתת לו, מערכות יחסים נעימות עוטפות ותומכות, חוכמת הקבלה סיפרה זאת מזמן, והמדע מדווח על כך היום.

אז נשאלת השאלה איך אפשר לשפר את הדבר הכה משמעותי הזה? מה נדרש מאתנו לעשות כדי שחיינו אכן יהיו מסופקים מהבחינה הזאת?

לארגן סביבה טובה

בני ברוך אומרים בפשטות, שצריך ללמד אנשים להשפיע על הסביבה שלהם כך שתהיה סביבה טובה עבורם.

אחד הרעיונות הוא לארגן קבוצות אנשים שיתמכו אחד בשני. את צורכי היום יום הקבוצות האלה לא יספקו, אבל את החום והאהבה כן.

ואם חסר לנו זמן?

ואם מדובר באנשים שאין להם זמן, שזה נניח רובנו, אז איך משפרים את מערכות היחסים שכבר קיימות? המשפחה, העמיתים לעבודה, השכנים?

תגובה חיובית

ההמלצה היא להסתכל על סביבות הקשרים האלה ולהתחיל בעדינות לבדוק אי אפשר לשפרן. למרות שאפשר לחשוב אחרת, בני ברוך מבטיחים שהתגובה מהסביבה תהיה רק חיובית, כי כל יחס של חום ואהבה מחזיר אליו יחס כזה.

שיטות שיטות ומערכות היחסים נשארות רעות

קיימות שיטות רבות שעוסקות בשיפור יחסים, אולם בפועל מערכות היחסים רק הולכות ונהיות בעייתיות ולא מוצלחות. חוכמת הקבלה מסבירה שבלי מחשבה היקפית כללית, שום דבר לא יקרה. דוגמא טובה לכוח הזה שיש ללחץ חברתי כללי אפשר לקחת מההתקפה נגד עישון שביבשת אמריקה למשל לקחו אותה ברצינות כזאת, שתוך דור אחד השתנה המצב וממכירות ענק של תעשיית הסיגריות, הגיעו למצב שם שאין כמעט עישון. לכן ההצעה היא להתחיל לחשוב בצורה יותר כללית, רק אם החברה תלחץ עלינו מכל עבר להבין שמערכות היחסים בינינו הן הדבר הכי חשוב, רק אז האנשים יצליחו לשים אותן בראש סדר העדיפויות ויתאפשר שינוי של ממש.

מחשבה גדולה שמביאה לשינוי

אם אדם שומע רק מהפסיכולוג שלו שהוא צריך לעבוד על מערכות היחסים שלו, בסופו של יום הוא לא מצליח לעשות שינוי, אבל אם הוא שומע זאת מכל עבר, וסביבו יש עוד אנשים ששומעים אותו הדבר בדיוק, אז ביחד נוצרת מחשבה אחת גדולה שמצליחה להביא לשינוי אמיתי ועמוק בחברה, כזה שבאמת יכול להעביר אותנו מהמצב הדיכאוני הקיים היום למצב של שמחה אפילו אושר.

אז איך מתחילים?

 בחיוך, בלפזר מסביבנו מצב רוח. ואיך ממשיכים? שאלה טובה.

עוד מהבלוג של bbenbbar

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מהות החיים - הרבה יותר ממה שחשבת

האדם הוא יצור מחפשת משמעות, והחיפוש הזה הוא מה שמבדיל את אותו מהיצורים האחרים החיים בעולם. עמותת בני ברוך בהרהורים על מהות החיים. פילוסופים,...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

כמו ילדים

מה ההבדל בינינו לבין ילדים כשמדובר בלקום בבוקר? מדוע לנו זה כל כך קשה ולהם קמים עם עיניים גדולות ורצון לבלוע את העולם כל יום מחדש? מקובלים מעמותת בני ברוך מספרים לנו שהשורש לכך...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה