הבלוג של גלריית בבלי

גלריית בבלי

בלוג העיצוב והאמנות של פארק בבלי, תל אביב.

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מפברואר 2014

חברה ופוליטיקה, התבוננות פנימית ופיתוחים חדשניים הם רק חלק מהנושאים בהם עסקו השנה בוגרי בתי הספר לאמנות ועיצוב. הצצה מרתקת אל עולם העיצוב של המחר בישראל

30/07/2014

כותבת: אודית לורן בלקין

כמו בכל שנה בחודש יולי, גם השנה, ולמרות המצב הביטחוני והמורלי הקשה, הציגו בוגרי בתי הספר לאמנות ועיצוב את תערוכות הגמר שלהם. הסטודנטים במחלקות השונות, החל באדריכלות, דרך עיצוב תעשייתי ועד עיצוב קרמי, כמו גם מחלקות לאמנות, צילום ועיצוב אופנה, מציגים את הלך הרוח של ישראל בשנת 2014 באפן מקורי, יצירתי ובועט.

אלו לא ימים פשוטים להסתובב בהם בתערוכות. חלקן כבר ננעלו וחלקן ממשיכות להציג. הבאנו לכם הצצה אל חלק מפרויקטים שחושפים את עתיד עולם העיצוב הישראלי, שמכאן נראה בהחלט מבטיח.

בשנקר מוצגות, עד ה-31/7 מספר תערוכות במקביל, בהן תערוכת בוגרי המחלקה לאמנות רב תחומית, המחלקה לעיצוב תעשייתי, המחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה, המחלקה לעיצוב תכשיטים והמחלקה לעיצוב טקסטיל. תמר כץ, מהמחלקה לאמנות רב תחומית, מציגה את “רק רקע” - עבודה ובה סדרת צילומים על רקע מסך נייר המדמה בריכה. המסך יוצר פנטזיה מצד אחד ואובססיה לצלם מצד שני. מרסדס בן אורן מהמחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה, מציגה את “קניון העכביש” שנולד כתוצאה מהתבוננות בקורים ובטכניקת הציד של עכבישים במטרה לתרגמם למבנה אדריכלי שמושך ו”תופס” מבקרים. מיראל בירנבוים מהמחלקה לטקסטיל, מציגה את “Frisky”, קולקציית בגדים סרוגים שובבים שפותחו בהשראת יומן גרפי צבעוני, אורבאניות ותרבות הפופ.

פארק בבלי בוגרים

“רק רקע” של תמר כץ, שנקר

פארק בבלי בוגרים“קניון העכביש” של מרסדס בן אורן, שנקר

פארק בבלי בוגרים“Frisky” של מיראל בירנבוים, שנקר

האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל מציגה, עד ה-1/8, את תערוכות בוגרי המחלקות אמנות, צילום, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, אמנויות המסך, צורפות ואופנה ובכתובת נפרדת – של המחלקה לארכיטקטורה. עדי רפלד-פודהורצר מהמחלקה לצורפות ואופנה, מציגה את “שם עצם“- עבודה שעוסקת ביחסים שבינה לבין אוסף פרטי הלבוש והתכשיטים שלה ובקשרים שבין האדם וסביבתו החומרית. איתן אלוא מהמחלקה לתקשורת חזותית מציג את “האחים גרים על פי פרישמן“, עבודה שמשלבת בין ספר ופוסטר ומציעה חוויה חדשה לקריאה ודפדוף בספרי ילדים.

פארק בבלי בוגרים“שם עצם” של עדי רפלד-פודהורצר, בצלאל

 פארק בבלי בוגרים

“האחים גרים על פי פרישמן” של איתן אלוא, בצלאל

ויצו חיפה מציג עד ה-2/8, את תערוכות בוגרי המחלקות לתקשורת חזותית ועיצוב גרפי, צילום מדיה וקולנוע, ארכיטקטורה ועיצוב אופנה. העבודות במחלקות עוסקות באני ובאישי, בעניינים ובעיות חברתיים ודמוגרפיים, הומניטאריים ופוליטיים, פערים תרבותיים, ביקורת מדיה, קידמה ועתידנות, יחסים בין פריפריה ומרכז, קיימות מול פיתוח וכמובן ישראליות. מורן בזז מהמחלקה לתקשורת חזותית מציגה את “פרח קרב” שעשוי איורי סחלבים בהם היא מתייחסת לאביה שלחם במלחמת יום כיפור ושיקם את עצמו באמצעות חקלאות. ליאור בן שטרית מהמחלקה לארכיטקטורה מציג את פרויקט “ecopolis” שמבקש ליצור תרחיש אדריכלי של “היום שאחרי” כפי שייבנה בחוות המיכלים בקריית חיים.

פארק בבלי בוגרים“פרח קרב” של מורן בזז, ויצו חיפה

 פארק בבלי בוגרים“ecopolis” של ליאור בן שטרית, ויצו חיפה

בית הספר לארכיטקטורה אריאל מציג בין התאריכים 7-17/8 (במרכז עמיעד ביפו), את תערוכת הבוגרים לצד תערוכת לווין של מצטיינים משנים א’-ד’. בתערוכה יוצגו מגוון עבודות שמשקפות נושאים וסוגיות שונים החל בתכנון אורבני ועד תכנון פרטי. רועי שטי מציג הצעה להתחלה חדשה של עיר מדברית קיימת שמציעה מיקרו אקלים ומותאמת לצורכי הסביבה, התושבים ואורחיה בהווה ובעתיד.

פארק בבלי בוגרים

“מבט אל לב הנקיק”. רועי שטי, בית הספר לארכיטקטורה אריאל

המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית תילתן, מציגה, עד ה-15/10, את התערוכה The Design Lab שבה חושפים הסטודנטים את תהליך הגייתו של פרויקט הגמר מהרעיון ועד המוצר הסופי. מטיאס ביקל, המתמחה באיור, מציע גרסה קלילה ומאוירת לתנ”ך שמטרתה לקרב את הילדים אל הסיפורים המרתקים. יותם בר, בפרויקט “רעיונות ירוקים”, בחר להמציא חברת מיחזור שמעודדת מיחזור בקרב צעירים במקומות ציבוריים.

פארק בבלי בוגריםגרסת הקומיקס לתנ”ך של מטיאס ביקל, מכללת תילתן

 פארק בבלי בוגרים

חברת מיחזור לעידוד צעירים. פרויקט של יותם בר, מכללת תילתן

המכללה האקדמית הדסה הציגה (התערוכה ננעלה) תערוכה של בוגרי החוג לתקשורת צילומית. התערוכה עוסקת במגוון רחב של נושאים ומציגה אותם באמצעות מדיה ושפות חזותיות שונות. נראה שעולמות פנימיים אבסטרקטיים מתערבבים אצל הסטודנטים עם הלך הרוח החברתי והפוליטי. ליטל בהר מתמודדת עם קשיים נפשיים ונראות גופנית באמצעות טכנולוגיה ללכידת תנועה. בתוצאה אפשר לראות הבעה של ערפול וניתוק מהמציאות.

פארק בבלי בוגרים

עבודה של ליטל בהר, המחלקה לתקשורת צילומית, הדסה

המדרשה לאמנות בית ברל הציגה (התערוכה ננעלה) תערוכה של 60 בוגרים בתחומי המדיה הדיגיטלית, וידאו ארט, ציור, פיסול וציור. התערוכה מספקת הצצה מרתקת אל סביבת האמנות והתרבות העתידית ואל תחומי ההתעניינות המעסיקים את אמני המחר.

הדר מינץ מהמחלקה לאמנות, מציגה את Hold the sun, עבודה שבה נשאלות, בחלל סגור ומוחשך, שאלות על זמן, הקפאתו ושימורו בצורה וירטואלית. הטבע של מינץ הופך דמיוני וכמו עובר פחלוץ דיגיטלי.

 פארק בבלי בוגרים ליטל בהר הדסה

“Hold the sun”. עבודה של הדר מינץ, המדרשה לאמנות בבית ברל

מכון אבני הציג (התערוכה ננעלה) את תערוכת בוגרי המחלקות לאמנות, תקשורת חזותית, תקשורת אינטראקטיבית, עיצוב ואדריכלות פנים, עיצוב אופנה ועיצוב תעשייתי. התערוכה מורכבת מפרויקטים שעוסקים בנושאים אישיים וחברתיים לצד נושאים עיצוביים, חדשניים ויצירתיים בתחום פיתוח המוצרים. ניב כהן מהמחלקה לאמנות מפרק, מרכיב ומעוות דימויים ובאמצעות אסתטיקה ומשמעות חדשות הוא הופך אותם לשלו. יוני קיפר מהמחלקה לתקשורת חזותית, יצר סדרת דמויות אנימציה שחיות בעולם מוזר, הזוי וסוריאליסטי ומתייחסות לתופעות חברתיות שונות באמצעים סימבוליים.

פארק בבלי בוגרים

עבודה של ניב כהן, מכון אבני

פארק בבלי בוגרים

עבודה של יוני קיפר, מכון אבני

במכון הטכנולוגי חולון תוצג עד ה-12.8 תערוכה של בוגרי המחלקות לעיצוב פנים, עיצוב תקשורת חזותית ועיצוב תעשייתי. בין הנושאים בהם עסקו הסטודנטים ניתן לראות עניינים חברתיים, צרכים רפואיים, רשתות חברתיות ומוצרי צריכה שונים. נעם קולמן מהמחלקה לעיצוב תעשייתי מציג את “1/1″ – משקפיים אישיים שמיוצרים בהתאמה אישית תוך שילוב טכנולוגיות מתקדמות של סריקה והדפסה תלת ממדית. שירלי חקק מהמחלקה לעיצוב פנים מציגה את “אור” – סדרת גופי תאורה בהשראת ריקוד הפלמנקו והקשר שבין גוף הרקדנית לתנועת בד השמלה.

פארק בבלי בוגרים1/1 של נעם קולמן, המכון הטכנולוגי חולון

פארק בבלי בוגרים“אור” של שירלי חקק, המכון הטכנולוגי חולון

המכללה למינהל הציגה (התערוכה ננעלה), את תערוכת הגמר שעוסקת במתן פתרונות עיצוביים ותכנוניים לקהילות שונות במטרה לחולל בהן שינוי ולשפר את חיי היומיום שלהן. הסטודנטים עסקו, בין היתר, בשיפור חייהם של בעלי צרכים מיוחדים, שיפור מרחבי מחייה ושיפור סביבת הלימוד באזורים מוחלשים. ליטל פרץ מציגה את UrbaNature ומציעה פתרונות תכנוניים ועיצוביים עבור המחצבה בבאר שבע במטרה לשנות ולשפר את מרחב המחייה של תושבי השכונות שמסביבה.

פארק בבלי בוגרים 
“UrnabNature” של ליטל פרץ, המכללה למנהל

 

עוד מהבלוג של גלריית בבלי

Thumbnail

האם אדריכליות נשים בונות טוב יותר?

זה היה ערב חמים של חורף קיצי במיוחד. ענן האובך שנחת על העיר בשבוע שעבר צבע את השמיים בוורוד וסגול לאורן של קרני שמש אחרונות, ויצר את התאורה המושלמת לאירוע קבלת הפנים האקסקלוסיבי והנשי במיוחד שנערך בפארק בבלי ביום חמישי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

אופניים: הטרנד שסחף את העולם

 מאת: שרון דובז'ינסקי מי מאיתנו לא זוכר את חוויית לימוד הרכיבה על אופניים בתור ילד. גלגלי העזר, הנפילה, ההצלחה, החופש! נראה כי ישנה איזו תמימות בכלי הזה, שקיים למעלה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

ללבוש איסי מיאקה בחולון

מתוך התערוכה "קיפולים" במוזיאון העיצוב חולון. צילומים: Itay Benit כותבת: אודית לורן בלקין חזאית הטרנדים והאוצרת ההולנדית לי אדלקורט חוזרת למוזיאון העיצוב בחולון ומציגה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים