הבלוג של bat7 - לגלות את שפת הלבוש שלך

bat7

- עוסקת בחיבורים- מחברת בין המהות הפנימית לנראות החיצונית. מכיוון שאנו חיים על האדמה הזו, המהות הפנימית של כולנו מגולמת בגוף, מכאן חשיבות המראה וההופעה ובחירת פריטי הלבוש שלנו- הם מהווים המשכו של הגוף שלנו. עיסוקי הוא... +עוד

- עוסקת בחיבורים- מחברת בין המהות הפנימית לנראות החיצונית. מכיוון שאנו חיים על האדמה הזו, המהות הפנימית של כולנו מגולמת בגוף, מכאן חשיבות המראה וההופעה ובחירת פריטי הלבוש שלנו- הם מהווים המשכו של הגוף שלנו. עיסוקי הוא חיבור בין המהות הפנימית לנראות החיצונית. אני מלמדת נשים ואנשים כיצד לעשות זאת, כיצד להציג ולהראות בהופעתכן החיצונית את האדם שאתן. איך בחירת פריטי לבוש מדייקת את מי שאתן, מחדדת ומדגישה את היחוד והביטוי האישי של כל אחת ואחד באשר הוא ובכך מעצים ומחזק אתכן. ככל שיש חיבור והתאמה רבה יותר בין המהות הפנימית לזו החיצונית אתן הרמוניות יותר, יפות יותר ושלמות יותר.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל מספטמבר 2010

בחברה החרדית נעשים הרבה דברים ומעשים בסתר, כאלו שאינם תואמים את אורח החיים הרשמי. לרוב, כל זמן שהם אינם גלויים ומפריעים לסדר הטוב זה עובר, במקרים אחרים יעלימו עין.
זהו מאפיין רווח בעולם החרדי, לא מדברים על, לא מגדירים, לא מפרסמים ואז זה כאילו לא קיים.

החיים חזקים מהכול והקדמה נכנסת לעולם החרדי והנשים הן הרבה פעמים סוכנות ומובילות את הקדמה ואת השינויים מהעולם המודרני לתוך החברה החרדית. בדיעבד יסכימו ויסכינו הרבנים לשינוי, בסוף מתרגלים וזה נהיה מקובל ובסדר.

כשלוי מבקש מהנשים להגדיר מה הן? הן מסרבות. ״למה צריך להגדיר, בא נדבר״ אומרת ציפורה גוטמן המרואיינת. ״אני חיה במורכבות, בלי כל ספק״ היא מוסיפה.
אני יכולה לשער שהמורכבות והדיסוננס שעולה ללא ספק אצל ציפורה ודומותיה, נרגע, כי הן חשות בתוכן שהן עושות את הדבר הנכון, כך הן מכילות את הדיסוננס כשהן יודעות שהן חזקות בדתיותן.

אני אטען שהסיפוק הזה נותן להן כוח להמשיך ולמשוך בעול החיים הלא פשוטים שלהן.

נשים על מורכבותן זקוקות למשמעות, לסיפוק, לעשיה שתבטא אותן. העבודה מחוץ לבית מספקת את החלק הזה, גם החשיפה לעולם החילוני ולתכניו מספקת את הצורך הזה.
נשים מקבלות סיפוק וכוח מהעולם שנחשף בפניהן, הן טועמות ממנעמי העולם החילוני וחוזרות הביתה לעולמן שלהן, הפרטי, המוגן והמגן. כאדם הן זקוקות למשמעות ועניין והן מקבלות אותו בחלקו מהעולם החילוני ותכניו וחוזרות לביתן מסופקות ויכולות לעמוד במטלות המתישות של ניהול הבית וגידול הילדים.
אשה מסופקת חוזרת לביתה רגועה יותר, עול גידול הילדים נעשה קל יותר, כך גם מטלות הבית הקשות.

לכאורה יש פרדוקס בזה שהנשים פוסחות על הסעיפים ונחשפות לעולם החילוני במגוון אפשרויות (עבודה, לימודים, אינטרנט ועוד) אני אעז להציע מחשבה שאולי דווקא הפתיחות שלהן לעולם החילוני והעובדה שהן שואבות ממנו תכנים ורעיונות ועוד, כל אלו שומרים על החברה החרדית ועל הנשים. הן משחררות קיטור ולחץ אישי בכך שהן נחשפות למנעמי העולם החילוני המודרני (לבוש, מחשבה מתקדמת, חשיפה לאינטרנט ולפייסבוק ועוד) וכך בעצם שומרות על המרקם של החיים החרדיים כך שעדיין יוכל להמשיך ולהתקיים בעולם המודרני על כל הקדמה והתכנים שלו שזולגים לעולם החרדי דרך האינטרנט וגם מטבעם של החיים החרדיים שמושפעים מהעולם החילוני שמסביבו.

הנשים בחוזק שלהן הן גורם מאזן בין העולמות, זה החרדי לזה החילוני. הנשים הן אלו שסופגות את התכנים, הן השער שדרכו נכנסים התכנים והן גם המסננת. כי הן נשים ויכולות לשאת מורכבות ודיסוננס ועדיין לשמור על ביתן ועל אורח החיים החרדי. “תבונת נשים בנתה ביתה”.
הן העומדות בפרץ, כי נשים באשר הן, חזקות ויכולות לשאת מורכבות.
אני לא בטוחה שגברים היו יכולים לעמוד בפרץ.

כמה שיגידו שגברים מובילים ומנהיגים את העולם החרדי, הנשים הן אדני העולם החרדי שעליו העולם הזה קיים, הן אלו הנושאות בעול החיים העיקרי. הסכמתן לחיות באורח החיים הזה ולמשוך בעול החיים המשתמע מכך על קשייו ומורכבותו מאפשרת לעולם הזה להתקיים, לפרוח ולשגשג.

חלק מהחרדיות רוצות להראות שהן מודרנית, שהן כמו חילוניות והן לא תודינה בכך בגלוי לעולם. בשביל להרגיש טוב ושלמות עם עצמן הן תתלנה בזה שלמרות הכול הן חרדיות ולא חילוניות וזה מספיק להן כדי לעשות את ההבדל ולהיות שלמות עם חייהן.

ולסיום מחשבה אחת נוספת בעניין הביקורת שהושמעה ע”י ד”ר רבקה נריה בן שחר המתראיינת בסדרה ומספקת את נקודת מבטה על קשיי הנשים החרדיות.
לי צרם שאשה כמוה החובשת לראשה כיסוי ראש באה ומבקרת את אורח הנשים החרדיות. אשה שמכסה את ראשה נתונה לדיכוי הגברי את הנשים, עצם כיסוי הראש של אשה נשואה הוא הגבלה ודיכוי. אנא ד”ר נכבדה, שלי (הורידי) הכיסוי מעל ראשך לפני שאת באה ומבקרת נשים דתיות/חרדיות כמוך, גם אם אורח חייך נראה פתוח ומודרני יותר, בעיניי את עדיין את נתונה בדיוק באותו הדיכוי שהן נתונות בו.

“מאשה שתוקה לאשה נוכחת” – הרצאה על סיפור חיי
להזמנת הרצאה – 054-2116358

עוד מהבלוג של bat7 - לגלות את שפת הלבוש שלך

כן כן

כן אני נמשכת ליופי לתווי היופי המושלם, השלם לעור הפנים המתוח לגוף המושלם כן אני רואה יופי בפנים מעניינות, בפנים אחרות בפנים שהן מבוגרות יותר בפנים שמביעות חיים בפנים שרחוקות מרחק כזה או אחר מכללי היופי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

שחור ולבן ומקום חדש

את המכנסיים המשובצות בשחור לבן ואת החולצה התואמת בשחור לבן, אף היא, קניתי בחנות בציריך. המכנסיים הקצת אחרות קסמו לי וכשהוספתי את...

תצוגה מקדימה

הקסם הזה - בתמונה הזו

הקסם הזה בתמונה הזו, הקטיפה מגעה, הצבע עומק הצבע, השרוול האין שרוול, הכובע התואם, הנעליים המתכתבות  עם צללית  השמלה, התכשיטים  שמשלימים, נוכחותם  כמעט נבלעת בתוך המראה הכללי, רגע של קסם בתוך דפדוף, מגזין    ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה