הבלוג של baruhbenimail

חכמת הקבלה בני ברוך

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מנובמבר 2015

מאמר חדש ב”גרדיאן מנתח את עקומת אושר בצורת U כפי שאנו גדלים התחלה מבוגרת על גבוה כאשר צעיר, והגיע לנקודה תחתונה בנקודת משבר אמצע החיים ואז להגיע לרמות גבוהות יותר של אושר בגילים מבוגרים יותר.

בני ברוך

זה מאמר מעניין עם הרבה נקודות חשובות. אני חושב שירידת ציפיות ככל שאנו מזדקנים עשויים לתרום לעקומה כלפי מעלה לאחר שמדינת משבר אמצע החיים ובשלב תחתון אנו עומדים בפני עד הכישלונות שלנו במילוי הציפיות שלנו קודם לכן. זה כנראה יהיה התאמה בטבע שלנו אינסטינקטיבית, הגנה עצמית. אבל האם יש דרך שנוכל לעקוף את העקומה האינסטינקטיבית ולא רק למנוע משבר אמצע החיים אלא ליצור רמה כל הזמן הולכת וגדל של אושר גם ללא הנמכת ציפיות? אם אנסה להגדיר “אושר” אנחנו בני ברוך יכולים לומר שזה מצב שבו אנחנו מרגישים תוכן, אנחנו מרגישים צרכי המיידיים שלנו מתקיימים ואנחנו מרגישים כמו “בזרועותיו של אם אוהב”.

אם היינו יכול ליצור סביבה תומכת הדדי, אחריות הדדית כזה סביב עצמנו שבו כל פרט דואג רק לצרכי אחרים, כל הזמן שמטרתו למלא את אלה שאנחנו יכולים להשיג תועלת מרובה. קודם כל לאחר שחש בטיפול מובטח מאחרים, בניית האמון ההדדי הראשוני היינו להיות משוחרר מדאגה, חשיבה, חישוב לעצמנו, שכן ברגע שאנחנו צריכים משהו זה היה להתממש באופן מיידי. כפי שאנו בני ברוך להיות חופשיים לחלוטין להיכנס, “לשוטט” ברצונות של אחרים, מנסים למלא את אלה שהיינו מוצאים את עצמנו במערכת אינסופית, מאז לעומת צרכי המוגבלים מאוד שלנו, יכולת להנאות עובדות עם רצונותיהם של רבים אחרים ש תמצא הצרכים בלתי מוגבלים, יכולת להגשים. מכיוון שאנחנו לא צריכים לחשוב או לדאוג לעצמנו ויכולים למלא אחרים ולהרגיש שביעות רצונם, אושר כתוצאה מכך, עבודה עם קיבולת בלתי מוגבלת כזה ייתן לנו אושר בלתי מוגבל כפי שאנו לא מתמקדים באושר שלנו – כפי שהוא נתתי – אבל אנחנו טעימות, נהנו אושרם של אחרים. רצונות בלתי מוגבלים, ללא הגבלת אושר, סיכוי קבוע לפעילות: כל הזמן, ואקספוננציאלי עולים עקומת אושר!

עוד מהבלוג של baruhbenimail

Thumbnail

אושר- בני ברוך

ככל שמספר חיפושים באינטרנט, תוכניות אימון אינספור, קורסים ושיטות להראות המרדף האינסופי של אושר הוא סביבנו בני ברוך. מה שמדהים הוא שאנשים רבים היום - ביש לפחות על נייר...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

זעקה מעומק הלב / בני ברוך

הקבלה בני ברוך מלמדת אותנו שיש כוח למשחק אחד בלבד במציאות, "אין עוד מלבדו". בני ברוךבמילים אחרות יש כוח אחד, אבולוציה טבעית שמניע את המציאות לכיוון מטרה שנקבעה מראש....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים